İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Epiroc, iyiyi daha iyi hale getirmek için çalışıyor

Madencilik, altyapı ve doğal kaynaklar endüstrileri için dünyanın önde gelen verimlilik tedarikçilerinden biri olan Epiroc, en gelişmiş teknolojileri kullanarak en yenilikçi maden ve inşaat ekipmanlarını geliştirip üretiyor. 5,5 kg’ dan 10 tona kadar çalışma ağırlığına sahip toplam 22 adet farklı ağırlıkta makine ve uygulamaya özel kırıcılarını müşterilerine sunan firma, profesyonel servis ve destekleriyle de makinelerin çalışabilir olduğu süreleri en üst düzeye çıkartıyor.

 

145 yılı aşkın deneyime sahip olan Epriroc, dünya genelinde 13 binden fazla çalışanı, 150’den fazla ülkedeki müşterileri, İsveç, ABD, Kanada, Çin ve Almanya’da üretim tesisleri ve onlarca ürün geliştirme merkezleri ile hizmet sağlıyor. Müşterileri ile yakın iş birliği içinde çalışarak, gereksinimlerini anlayarak, çözümler sunmayı hedefleyen Epiroc, üretkenlik, güvenlik, güvenilirlik ve sürdürülebilirlik konularına büyük veriyor.

 

Yüksek performans, düşük servis bakım maliyetleri

“Atlas Copco Grup’un bir parçası olarak faaliyet gösterdiğimiz uzun geçmişimizden sonra, iyiyiyi daha da iyi hale getirme tutkusuyla Epiroc markası ile çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullanan Epiroc Türkiye ve Orta Doğu Bölgesel İş Geliştirme Müdürü İrem Palavan, “Epiroc adı, “kayada” anlamına gelir ve madencilik, kaya kazma ve doğal kaynaklara odaklandığımızı, müşterilerimize yakınlığımızı ve iş ortaklıklarımızın gücünü yansıtır” dedi. Sektöre odaklı yapılarının piyasanın taleplerine çabuk ve kararlı biçimde cevap vermelerine olan tanıdıklarını belirten İrem Palavan, “Makinelerimiz, projelerinizin programa ve bütçeye uygun biçimde yürütülmesinde size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda yaptığımız her işte çevre ayak izimizi azaltmak için çaba gösteriyoruz. Yüksek performanslı makineler ve servis mükemmelliğinden, otomasyon ve birlikte çalışma için en yeni araçlara kadar her alanda iyiyi daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu. Dünyanın her yerindeki şubeleri ve iş ortaklarıyla profesyonel servis ve destek ile makinelerin çalışabilir olduğu süreleri en üst düzeye çıkarttıklarını kaydeden Palavan, yedek parçalar ve eğitimden revizyonlara, yeniden üretim çözümleri ve Midlife hizmetlerine kadar her alanda hizmet verdiklerini söyledi ve şunları ekledi: “Dünyanın ilk hidrolik kırıcısını biz ürettik. 1963 yılında alınan patent, hidrolik ataşmanların ekskavatörlerde yepyeni bir şekilde kullanılmasını sağlayarak tüm endüstriyi şekillendirdik. O günden bu yana, dünyanın birçok yerinde müşteriler hidrolik ataşmanlarımızdan yararlanıyor. Epiroc olarak yenilikçi ve geniş hidrolik ataşman ürün grubumuz ile yüksek performanslı, kullanıcı dostu, sağlam ve uzun ömürlü ekipmanlarımızı pazarda müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yüksek performans, düşük servis bakım maliyetleri ve uzun ömür sayesinde müşterilerimizin işletme giderlerini önemli ölçüde azaltıyoruz. Epiroc olarak yeni nesil hidrolik kırıcılarımız ile güç/ ağırlık performansımız sayesinde müşterilerimizin işletme giderlerini önemli ölçüde azaltıyoruz. Tüm Hidrolik kırıcılarımız daha az ses ve ağırlık, daha fazla güç prensine göre dizayn edilmiştir. Halen 24 aktif yeni, 12 beklemede olmak üzere toplam 249 patentimiz bulunmaktadır. Epiroc olarak sürekli yenilikleri, müşterilere kaliteyi arttırmanın, zaman ve maliyetten tasarruf etmenin ve faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmanın yeni yollarını araştırıyor, hayata geçiriyoruz.”

 

 

5,5 kg’ dan 10 tona kadar 22 farklı makine

Tüm bu sektörlerde kullanılmak üzere daha az ağırlık daha fazla güç prensibine göre özel tasarlanmış ürün gamlarında 5,5 kg’ dan 10 tona kadar çalışma ağırlığına sahip, toplamda 22 adet farklı ağırlıkta makine ve uygulamaya özel kırıcılarımız mevcut olduğuna değinen İrem Palavan, “En geniş ürün yelpazesine sahibiz! Madencilik, inşaat, kamu ve yıkım sektörlerinde birçok farklı operasyonu yapabilen çok çeşitli ve farklı büyüklüklerde hidrolik ataşmanlarımız mevcut. Hidrolik kırıcılarımıza ilave olarak ürün yelpazemizde; yıkım-geri dönüşüm ve hurda versiyonlar olan makaslarımız,  mıknatıslarımız, kavrayıcılarımız, kırıcı kovalarımız, kompaktörlerimiz ve yatay&dikey ve testere versiyonları olan tamburlu kesicilerimiz bulunmaktadır” dedi. “Epiroc hidrolik kırıcılarının satışını, iş makinelerinin kullanıldığı tüm yeraltı ve açık madenlerde, tünelcilik, baraj, altyapı, yol, yıkım ve bakım çalışmalarında, çimento fabrikalarında ve tüm kamu kurumlarına gerçekleştirmekteyiz” ifadelerini kullanan Palavan, “Epiroc kırıcıları ile aktif olarak inşaat, maden ve kamu sektöründe ağırlıklı olarak hizmet vermekteyiz. Ancak kısa ve orta vadedeki hedefimiz yıkım, mermer & doğaltaş ve hafriyat sektöründe de etkinliğimizi daha da arttırarak, küresel olarak edindiğimiz tecrübelerimizi bu sektörlere aktarmak, sektöre değer katarak, işletme maliyetleri minimize ederek fark yaratmaktır. Epiroc’un yeni nesil orta ve ağır hidrolik kırıcılarının güç /ağırlık oranı ve performansı diğer ürünlere kıyasla önemli ölçüde daha fazladır. Düşük ağırlığı ve HB Ağır Seri yüksek verimi sayesinde, iş makinesinden daha az hidrolik güce gereksinim duyarken azami darbe performansını korur. Bu durum, daha küçük iş makinelerinin kullanılmasına olanak sağlayarak iş makinesi için yatırım maliyetini azaltır. Aynı zamanda kırıcılarımızın hidrolik sistemden daha az güç alarak, iş makinesinden daha az yakıt almasına ve müşterilerimizin işletme maliyetini düşürmesini sağlar. Türkiye koşullarında yakıt maliyetlerinin genel işletme giderlerindeki payı göz önünde bulundurulduğunda, yeni nesil kırıcılarımız ile müşterilerimizin genel işletme giderlerini önemli ölçüde azaltıyoruz. Toplam işletme maliyetinde sağladığımız tasarrufa ve dayanıklılığa önem veren firmalar tarafından tercih edilen bir markayız” şeklinde konuştu.

 

Daha az ağırlık daha fazla güç

“Epiroc olarak kırıcılarımızı SB, HB ve MB seri olmak üzere 3 ana model altında satışa sunmaktadayız. Her bir model kırıcımız kendi ağırlık sınıfının ve kullanımın alanın en iyisidir” ifadelerini kullanan İrem Palavan, kırıcı modelleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sene Epiroc SB model “sağlam gövde konseptli” hidrolik kırıcılarının 25.yıldönümünü kutladığına değinen Palavan,  SB model kırıcılarının gövde tasarımı sayesinde ürün yelpazesindeki en popüler modellerinden biri olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “SB model kırıcılarımız, daha ince, daha hafif, daha az parça, daha kompakt tasarımdadır. Üstün dayanıklılık ve performans, daha kolay kullanım, daha düşük yakıt tüketimi ve diğer avantajlar, SB hidrolik kırıcıları pazarda lider yapmaya devam etmektedir. SB hidrolik kırıcılar, hafif beton yapıların ve asfalt kaplamaların hem iç hem de dış mekanlarda yıkılması için güvenilir bir seçimdir. Toprak işleri yapmak, yeraltı işlemlerinde ölçeklendirme, dökümhanelerdeki kepçe ve dönüştürücüleri temizlemek ve diğer zorlu görevler için uygundurlar. SB kırıcılar Epiroc’un İsveç’in Kalmar şehrinde bulunan fabrikasında üretilmektedir. 24 tona kadar ağırlık sınıflarındaki taşıyıcılar için tasarlanmıştır, servis ağırlıkları 55 kg ila 1060 kg arasında değişen dokuz modelde mevcuttur. Seri, herhangi bir mikro veya mini ekskavatör, beko, mini yükleyici veya yıkım robotuna uygun modeller içerir. Üstün dayanıklılıkları, onları daha az deneyimli son kullanıcılara güvenle kiralayabilen kiralama şirketleri için de popüler bir seçenek haline getirmektedir. SB serisindeki hidrolik kırıcıların kurulumu ve servisi kolaydır; özel bir alet veya adaptör tertibatı gerekli değildir. Kırıcı uç değiştirilmesi, patentli alet kilitleme sistemi sayesinde basittir ve alt burç değişimi, kullanıcı tarafından yerinde standart el aletleriyle değiştirilebilir. Entegre Epiroc Energy Recovery teknolojisi, verimliliği artırır ve yakıt tüketimini azaltır. Aşırı yük koruması, entegre bir basınç emniyet valfi ile sağlanır. Ayrıca su altı uygulamaları için bir hava girişi olan Otomatik Başlatma ve Epiroc ContiLube ™ II mikro veya ContiLube ™ II otomatik yağlama sistemleri de bazı modellerde isteğe bağlıdır” dedi.

 

 

Epiroc MB model orta seri hidrolik kırıcılar

Orta seri kırıcılar, madencilik ve taş ocakçılığı, yıkım ve yenileme, inşaat ve metalürji endüstrisindeki geniş bir uygulama yelpazesi için verimli bir seçim olduğunu kaydeden İrem Palavan, MB serisinin beton ve asfalt kırım işleri, inşaat sahalarında ikincil taş ve ikincil taş ve birincil taş kırma içinde ideal olduğunu aktardı. MB model orta seri hidrolik kırıcıların müşterilerinin işletme maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak hedefiyle geliştirildiğini dile getiren İrem Palavan, MB serisinin daha hafif ve daha kompakt olmakla birlikte, yüksek performans sunduğunu söyledi ve şunları ekledi: Yeni tasarım MB modellerimiz, daha yüksek güvenilirlik ve performans, daha düşük tamir maliyetleri ve bakım için kolay verilebilirlik sunar. MB orta seri kırıcılar Epiroc’un Almaya’nın Essen şehrinde bulunan fabrikasında üretilmektedir. 10 tondan 32 tona kadar ağırlık sınıflarındaki taşıyıcılar için tasarlanmıştır, servis ağırlıkları 750 kg ila 1650 kg arasında değişen beş modelde mevcuttur. MB model kırıcılarımızın hepsi, gelişmiş kontrol teknolojisi ile kırıcı performansı, çalışma sırasındaki darbe enerjisi ve hız arasındaki çıktı dengesini ayarlayan otomatik piston strok boyu anahtarlama sistemi olan AutoControl ile optimize edilmiştir. Piston strok uzunluğu sistemi AutoControl çalışmalar sırasında çıkış dengesini otomatik olarak ayarlayarak performansı artırır.”

 

Popüler özellikler

AutoControl ve StartSelect’un Epiroc hidrolik kırıcılarının yıllardır popüler özellikleri olduğuna dikkat çeken Palavan, “AutoControl, piston strok uzunluğunu otomatik olarak ayarlayarak kırıcı performansını optimize eder. StartSelect sistemi iki mod arasında manuel geçiş sağlar. AutoStart modu, kırma döngüsünün başlangıcında kolay konumlandırmaya olanak tanır ve AutoStop modunda kırma döngüsünün sonunda boş yanmayı önlemek için kırıcı otomatik olarak durur. EnergyRecovery özelliği sayesinde, Enerji geri kazanımı piston geri tepme enerjisini ek hidrolik giriş olmadan otomatik olarak kullanarak performansı arttırır ve titreşimi azaltır. Entegre StartSelect valfi, operatörün hidrolik kırıcı çalıştırma davranışını çalışma koşullarına göre birkaç basit adımda ayarlamasını sağlar. MB Model kırıcılarımız, Optimize yağ tüketimi ve sürekli yağlama için otomatik yağlama cihazı olan ContiLube ™ II ile donatılmıştır. Bu özellik sayesinde, bakım gereksinimini azaltır ve bakım nedeniyle durma sürelerini en aza indirir. VibroSlienced Plus sistemi kırıcı darbe mekanizmasını ve gövdesini özel sızdırmazlık parçaları ve conta sistemi ile izole ederek gürültü ve titreşim seviyelerini azaltır. Opsiyonel iki aşamalı toz sızdırmazlık sistemi DustProtector II, parçaların hizmet ömrünü uzatır, gres tüketimini azaltır.  Patentli StartSelect sistemi, operatörün, zemin koşullarına bağlı olarak çalıştırma ve kapatma davranışını ayarlamasını sağlar. Verimi yüksek performansla bir araya getiren Orta seri kırıcılar, birçok uygulamada kullanılabilir” ifadelerini kullandı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Hyundai, Hasel güvencesiyle yeniden pazarda

SONRAKİ HABER

ŞDL Las Zırh’tan Yeni Kaledonya’ya zincir ihracatı

BENZER HABERLER
Total
0
Share