İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ERG İnşaat’ın üstlendiği Ankara – İzmir yüksek hızlı tren hattı temel atma töreni gerçekleştirildi

ERG İnşaat tarafından yürütülen “Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir Hızlı Tren Üstyapı İşleri Temel Atma Töreni” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun canlı yayın bağlantısıyla gerçekleştirildi.

508 km’lik yolculuk süresinin 3,5 saate düşmesi planlanarak yapılan hızlı tren hattı üzerine 48 adet tünel, 68 viyadük, 11 aç-kapa tünel ile 63 köprü inşa ediliyor. 2025 yılında tamamlanması hedeflen tren hattı, saatte 250 kilometre hıza uygun şekilde yapılıyor. Baraj, hidroelektrik santral, sulama ve kanalizasyon tesisleri, hava alanları, yollar, köprüler gibi inşaat işlerinin proje ve inşaatını başarıyla tamamlayan ERG İnşaat tarafından yürütülen projenin şehirlerarası ulaşım sorununu çözmesi bekleniyor.

Yolculuk süreleri kısalacak

Projenin seyahat sürelerini kısaltarak yaşam kalitesini artıracağına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantı sırasında, “Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Hızlı Tren Hattı’nın yapımı sürüyor. Bu hattın 2025 yılında tamamlanmasıyla Afyonkarahisar Ankara arası 1,5 saate, İstanbul 3,5 saate, İzmir 2 saate düşecek” şeklinde açıklama yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi’nde “Wirtgen Group” ile kaliteli yollar inşa ediliyor!

SONRAKİ HABER

2025 yılında Türkiye’deki kamyon sayısı 1 milyonun üzerinde olacak

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share