İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Erkat, yeni V Kesici modelini piyasaya çıkardı

Erkat, V tasarım dizaynına sahip yeni tamburlu kesici modelini piyasaya sundu. Erkat’ın yeni model tamburlu kesicisi, zincirli kesicilerle rekabete katılarak kanal açma ve taş ocakçılığı alanında standartları yeniden belirliyor. Yeni tasarımla olağanüstü verimliliğe sahip olan bu model, kullanıcısına enerji tüketimi ve bakım aralığı konusunda ciddi tasarruf imkanı sunuyor.

Almanya’daki tesisinde en iyi kalite ve son derece dayanıklı özel kesme üniteleri üreten Erkat, kaya kesme ekskavatör ataşmanlarının geliştirilmesi, üretimi ve uygulanmasında 20 yıla aşkın sürelik deneyime sahip olarak pazarda yer alırken yapısal değişimle birlikte Ocak 2017’de Epiroc Makina bünyesine katıldı. İnşaat endüstrisinin önde gelen firmalarından Epiroc, yıkım, tünel açma ve kaya kaldırma işlerinde kullanılan birinci kalite yatay ve dikey tamburlu kesicileri araç ve ekipmanları arasına ekleyerek, ürün portföyünü başarılı bir şekilde genişletti.

Yatırım maliyeti yüzde 25 azaldı

Erkat’ın V tasarımlı tamburlu kesicisi, özellikleriyle rakiplerine göre büyük avantaj sağlıyor. Yeni ürün hakkında değerlendirmelerde bulunan Epiroc Makina Bölüm Müdürü Gizem Uzun, “Bugüne kadar kanal kazmayla bağlantılı verimlilik sorununa, komplike ve pahalı çözümlerle yanıt aranıyordu. V tasarım kesicimiz yüzde 40 daha az kesici uca sahipken herhangi bir revizyona ihtiyaç duymuyor. Bu tasarım değişikliğine rağmen V tasarım kesici, standart zincirli kesiciyle aynı performansı gösteriyor. Tambur açılarını değiştirip, çalışma süresini artırmayı; ileri düzeyde kullanım kolaylığı sunan bir ürün geliştirmeyi ve tüm bunları yaparken de yatırım maliyetlerini, standart bir zincirli kesiciyle karşılaştırıldığında yüzde 25 oranında azaltmayı hedefledik ve başarıyla sonuçlandırdık” ifadelerini kullandı.

Kullanıcılar daha iyisini yapmamız için bizi motive ediyor

VC2000 kesiciyi kullanan işletmelerin çalışma alanlarında verimliliğinin artığını ifade eden Gizem Uzun, “Kullanıcılarımıza özellikle enerji tasarrufu ve sürdürülebilirlik konularında katkı sağlayarak işlerini yeni boyutlara taşımalarına yardımcı olarak çözüm sunuyoruz. Kullanıcılarımız, sunduğumuz teklifleri yeniden değerlendirerek daha iyisini yapmamız için bizi motive ediyorlar. Son çalışmalarımızdan olan VC 2000 de bu gayretlerimizin en güzel örneklerinden biri olarak pazarda yer buluyor” sözlerini kaydetti.

V tasarım ile kesim atlama sorunu ortadan kalktı

Erkat tamburlu kesici modellerinin güvenilirliği, dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı, VC 2000 ile bambaşka bir seviyeye taşındı. Düz taban kesimine olanak veren V şeklindeki tasarım, tamburlar arasındaki kesim atlama sorununu ortadan kaldırdı. Standart tamburlu kesici kanal kazarken enlemesine ilerlemek durumunda kalırken bu işlemde daha fazla yıpranıyordu. V tasarıma sahip VC 2000 modeliyse standart tamburlu kesicinin aksine düz bir hatta ilerleyerek aynı sonuca ulaşıyor.

Yağ buluşma riski ortadan kalktı

Zincirli kesiciyle aynı çalışma prensibine sahip VC2000 modeli, kullanıcılarına ekstra avantajlar sağlıyor. Modelin ağırlığının daha düşük olmasıyla yakıt tasarrufu sağlanırken, sade tasarım ve daha az kesici ucu olması sayesinde yüzde 50 oranında iyileştirilmiş bakım aralığı ve komple revizyon ihtiyacı tamamen ortadan kalktı. Yağ buluşma riskinin ortadan kalktığı modelle kullanım kolaylığı artmış oldu. Verimlilik, kullanım rahatlığı, ekonomik fayda bir araya geldiğinde VC2000 kusursuz bir seçenek haline geliyor.

Pro bracket ile riskten uzak çalışma

Yeni VC 2000 modeli; dayanıklı dişli çark mekanizması, uyumlu tahrik motoru, hızlı ve kolay uç değişimi için QuickSnap tutma sistemi özellikleriyle rakiplerinden ayrışıyor ve klasik Erkat tamburlu kesicilerin tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor. VC 2000 modelinde standart olarak tüm hidrolik hortumları uzatma kolunun merkezine yönlendiren ve riskli durumlardan uzaklaştırmayı sağlayan Pro bracket özelliği standart olarak sunuluyor. Ayrıca mekanik ve hidrolik olarak dönebilir braketlerin yanı sıra toz önleyici su püskürtme sistemi de bulunuyor. VC 2000’de bulunan HATCON sistemi sayesinde çalışma saati, konum ve servis aralığının takip edildiği veriler, MyEpiroc aracılığıyla herhangi bir ekrandan görüntüleniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Wirtgen Group makineleri, altyapı projelerine kapsamlı çözüm sunuyor 

SONRAKİ HABER

Konut sektörüne yönelik 3 ayrı finansman paketi açıklandı

BENZER HABERLER
Total
0
Share