İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Gök-Yol İnşaat, makine parkını Hidromek’in yeni H4 Serisi ekskavatörü ile güçlendirdi

Marmara Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde önemli projeler gerçekleştiren Gök-Yol İnşaat, iş makinesi yatırımında uzun yıllardır Hidromek’i tercih ediyor. Makine parkını Hidromek’in yeni H4 Serisi ile güçlendirdiklerini ifade eden Gök-Yol İnşaat Ortağı Tuncay Arıcan, Hidromek’i tercih etmesindeki en önemli kriterin yaygın servis ağı ve kaliteli hizmet olduğunu belirtti.

 

Sektöre 1993 yılında adım atan Gök-Yol İnşaat, günümüzde taahhüt firması olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 2011 yılında aile büyüklerinden firmayı devralan inşaat yüksek mühendisi Tuncay Arıcan, daha sonra yüksek inşaat mühendisi Feridun Duman ile ortaklık kurarak, kamu ve özel sektöre yönelik inşaat projelerini (okul, fabrika, iş merkezi, benzin istasyonu vb.) üstlenmeye başladı. Ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin birçok ilinde önemli çalışmalara imza atan, Gök-Yol İnşaat, 2011 yılından bu yana iş makinesi yatırımında tercihini Hidromek’ten yana kullanıyor.

 

Tuncay Arıcan – Gök-Yol İnşaat Ortağı

Hem kamuya, hem de özel sektöre projeler gerçekleştiriyor

Gök-Yol İnşaat’ın Türkiye’nin birçok ilinde önemli projelere imza attığını belirten Tuncay Arıcan, hem kamu kurumlarına hem de özel sektöre hizmet verdiklerini ifade ederek, gerçekleştirdikleri projeler hakkında şu bilgileri verdi: “Tezcan Galvaniz’in 40 bin metrekarelik bir fabrika projesini gerçekleştirdik. Yıldız Demirçelik’in haddane ve asitat projesi, Tatmetal’in haddane hattı projesi ve Şen Piliç’in Eskişehir’deki çiftlik projesini tamamladık. Hali hazırda yine Şen Piliç’in İstanbul Başakşehir’deki iş merkezi ve benzin istasyonu projelerine devam ediyoruz. Yılsonu itibari ile projeyi tamamlamayı hedefliyoruz.” Kamu kurumlarına yönelik projeleri hakkında da bilgi veren Arıcan, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Kocaeli’de bulunan ilk 16 dersliğe sahip olan kampüsün yapımını üstlendik. Yine MEB’e 24 derslikli güzel sanatlar lisesi, kapalı spor salonu ve 500 kişilik konferans salonunu kapsayan bir kompleksin yapımını tamamlayıp teslim ettik. Şu anda Kocaeli’nde Sağlık Bakanlığı’na ait 50 yataklı AMATEM ve 30 yataklı ÇAMATEM’in yapımına devam ediyoruz. Yılsonunda projelerimizi bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde ifade etti.

 

“Makine alımı yaparken önceliğimiz yakıt tasarrufu”

Gök-Yol İnşaat olarak makine alımı yaparken önceliklerinin ihtiyaçlara cevap veren yakıt tasarrufu sağlayan makineler olmasına dikkat ettiklerini belirten Arıcan, “İş makinesi yatırımında bulunurken araştırmalar yapıyoruz. Kafamızda bazı markalar belirliyoruz, aralarında kıyaslama yapıyor ve yatırımızı gerçekleştiriyoruz. Son satın aldığımız Hidromek’in yeni H4 Serisine ait HMK 230 LC ekskavatörünü almaya da bu kriterleri uygulayarak karar verdik.. Makinenin performansının ve yakıt tasarrufu sağlamasının bizim ihtiyaçlarımıza cevap verdiğini gördük. Yeni yatırımımızda yıllardır çalıştığımız Hidromek’i tercih ettik” dedi.

 

 

2011’den bu yana tercihimiz Hidromek

Hidromek ile 2011 yılında kazıcı yükleyici alarak çalışmaya başladıklarını belirten Arıcan, 2014’te HMK 102B Supra model kazıcı yükleyici aldıklarını ifade etti. 6 sene boyunca makineyi (yaklaşık 13 bin saat) oldukça yoğun kullandıklarının, buna rağmen sorun yaşamadıklarının altını çizen Arıcan, “2020 Haziran ayında Hidromek’e ait kazıcı yükleyicimizi yeniledik. Temmuz ayında da Hidromek H4 Serisi HMK 230 LC ekskavatörü makine parkımıza kattık” şeklinde konuştu. Hidromek’in yeni H4 Serisinin tasarımını beğendiklerini belirten Tuncay Arıcan, “Makinenin dış görünüşü değişmiş ve eski seriye göre yapılan yenilik oldukça yakışmış” dedi.

 

“Hidromek’i tercih etmemde en önemli kriter servis ağı ve kalitesi”

Hidromek’le uzun yıllara dayanan memnuniyet ve güven ilişkisi olduğunu vurgulayan Arıcan, “Kullandığımız süre boyunca Hidromek’in satış sonrası hizmetlerinden oldukça memnun kaldık. Bildiğiniz gibi servis ağı oldukça yaygın. Kocaeli merkezli bir firma olarak Kocaeli servisi ile zaten yakın temas halindeyiz. Örneğin makinemizi şehir dışındaki projeye gönderdiğimizde gözümüz arkada kalmıyor. Çünkü Türkiye’nin her yerinde servisi var ve yakından ilgileniyorlar. Yıllardır Hidromek’i tercih etmemizde en önemli noktalardan birinin servis ağı ve kalitesi olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

 

“Bundan sonra da Hidromek her zaman ilk tercih olacak”

Bundan sonraki dönemde de makine tercihini Hidromek’ten yana kullanacağını ifade eden Arıcan, “Hidromek’in hem makinesinden hem de servisinden oldukça memnunum. Uzun yıllardır beraber çalışıyoruz. Bundan sonraki dönemde de makine ihtiyacımızda her zaman ilk tercihimiz Hidromek olacak” dedi. Hidromek’in hem Türkiye’de hem de dünyada kendini ispatlamış bir marka olduğunun altını çizen Tuncay Arıcan, “Hidromek, 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Kalitesinden ödün vermiyor. Bir Türk markasının böylesi köklü firmaların olduğu zor bir sektörde kendini ispatlaması Türkiye için gurur verici” ifadelerini kullandı.

 

Operatör yorumu

İlhan Yıldız

9 yıldır operatör olarak çalışıyorum. Birçok farklı marka iş makinesi ile çalışma imkanım oldu. Şu anda da Hidromek’in yeni H4 Serisine ait HMK 230 LC ekskavatörünü kullanıyorum. Oldukça memnunum. Yeni seride en beğendiğim özellik dokunmatik ekran oldu. Ekranın büyük olması ve birçok özelliğin ekran üzerinden kullanılabilmesi oldukça iyi olmuş. Operatöre büyük kolaylık sağlıyor. Kabin konforu zaten uzun yıllardır iyiydi. Fakat yeni seride daha da geliştirilmiş. Ön, yan ve tavan perdesi konfor açısından harika olmuş. Standart olarak sunulan havalı koltuktan da çok memnunum. Oturduğunuzda kilonuza göre kendisi otomatik olarak ayarlama yapıyor. Bu da çalışma esnasında esneme payı veriyor. Ekskavatörün klima sistemi de verimli çalışıyor, çok memnunum. Yine aydınlatmaları geliştirilmiş ve oldukça iyi olmuş. Makine performans açısında da tatmin edici. Şu an ekonomi modunda çalışıyorum ve power moduna hiç ihtiyaç duymadım. Ekonomi modunda bu kadar verimli ve güçlü olması yakıt tasarrufu sağlıyor. Hidromek’e teşekkür ederim.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ŞDL Las Zırh’tan Yeni Kaledonya’ya zincir ihracatı

SONRAKİ HABER

Essa Grup’tan Nalbantoğlu İnşaat’a Shuttle Buggy teslimatı

BENZER HABERLER
Total
0
Share