İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HD Hyundai Infracore, Develon ile Orta Doğu ve Afrika’yı hedefliyor

HD Hyundai Infracore, eski adı Doosan İnşaat Ekipmanları olan yeni markası Develon ile Orta Doğu ve Afrika (MEA) pazarını hedefliyor.

Şirket tarafından yapılan bilgilendirme Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde, 2020’deki 150 milyon dolara kıyasla 2022 yılında 330 milyon dolara geliri açıklamasının ardından geldi. Buna ek olarak, satılan makineler 2020’den bu yana %60 artışla 2.400 adede ulaştı. Şirketin söylediğine göre bunun başlıca nedenleri arasında yeni ileri teknoloji donanımlı makine lansmanları ve özelleştirilmiş hizmetlerle büyük ölçekli müşterileri güvence altına almaya odaklandığı söylendi.

Beş yıl boyunda istikrarlı büyüme hedefi

Aynı dönemde MEA’daki genel inşaat ekipmanı pazarı neredeyse iki katına çıkarken, araştırma ajansı Markets and Research inşaat sektörünün önümüzdeki beş yıl boyunca yılda %4 büyüyeceği öngörülüyor.

Afrika’da yeni ofisler açılıyor

Halihazırda Dubai’de kurulu olan HD Hyundai Infracore, yakın zamanda ağını genişletmek ve büyüyen batı ve orta Afrika pazarlarında daha fazla müşteriyi güvence altına almak için Gana’da yeni bir Afrika ofisi kurdu. Marka, ayrıca Angola’da 20 ekskavatör ve dokuz tekerlekli yükleyici olmak üzere toplam 29 yeni makine için tedarik sözleşmeleri imzaladı. Yakın zamanda gerçekleşen bir bölgesel bayi konferansında konuşan HD Hyundai Infracore başkanı Seunghyun “Son beş yılda Orta Doğu ve Afrika pazarında benzeri görülmemiş sonuçlar gördük. Yeni marka lansmanının yanı sıra, 2025 yılına kadar Küresel ilk beş oyuncu olma hedefimize ulaşmak için satış kapasitemizi en üst düzeye çıkarmak için farklı yeni nesil teknolojiler geliştirmeye ve mevcut ürün yelpazemizi güçlendirmeye çalışacağız” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türkiye’de nisan ayına kadar toplam 4.237 iş makinesi satışı gerçekleşti

SONRAKİ HABER

Case tekrar yola çıkarken dijitalleşme gündemde

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share