İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türkiye’de nisan ayına kadar toplam 4.237 iş makinesi satışı gerçekleşti

Türkiye iş ve istif makineleri sektöründeki satış hacmi katlanarak devam ediyor. İMDER ve İSDER tarafından paylaşılan verilere göre 2023 yılı Nisan ayına kadar ki dönemde bir önceki yıla göre satışlar ikiye katlandı. Buna göre yılın ilk dört ayında 4.237 adet makinesi satışı gerçekleşti.

İş ve inşaat makinelerinin faaliyet gösterdiği alanlarda makine satışı tüm hızıyla devam ediyor. Buna göre Türkiye iş ve istif makineleri sektöründeki satış grafiği artarak devam ediyor. İMDER ve İSDER’in açıkladığı raporlara göre 2023 yılının ilk 4 ayında satışların geçen yılın aynı dönemine göre katlanarak devam ettiği görülüyor.

Satış hacmi 2 kat arttı

Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) her ay yayınladığı raporlar ile iş makinesi satış hacimlerini değerlendirerek sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Buna göre 2023 yılının nisan ayında Türkiye’de 1.174 adet yeni iş makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 4 ayında toplam 4.237 adet makine satışı gerçekleşti. 2022 yılının aynı dönemi olan yılın ilk 4 ayında ise 2.473 adet yeni iş makinesi satışı gerçekleşmişti.

İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) verilerine göre nisan ayında Türkiye’de 1.503 adet yeni forklift ve istif makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 4 ayında satılan makine sayısı 5.560 adede ulaştı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sırbıstan’daki Morava Koridor Otoyolu Projesi’nde Enka Pazarlama’nın izleri göze çarpıyor

SONRAKİ HABER

HD Hyundai Infracore, Develon ile Orta Doğu ve Afrika'yı hedefliyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share