İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Herdili Yıkım Hafriyat’ın çalışmalarında öncelik “Güvenlik”

İstanbul bölgesinde hafriyat, nakliye, yıkım, söküm ve temel kazısı projelerinde yer alan Herdili Yıkım Hafriyat, çalışmaları sırasında iş güvenliğine büyük önem veriyor. Güvenli yıkımın gerek insan sağlığı gerekse iş güvenliği açısından temel prensipleri arasında yer aldığının altını çizen Herdili Yıkım Hafriyat’ın Kurucusu Tayfun Herdili, “Yıkım projelerinin işinin ehli firmalar tarafından yapılmasını öneriyoruz” dedi.

Tayfun HERDİLİ – Herdili Yıkım Hafriyat Kurucusu

1985 yılında İstanbul’da kurulan Herdili Yıkım Hafriyat; fabrika, hastane, konut, devlet ile askeri yapıların yıkım ve hafriyat projelerinde önemli görevler üstleniyor. Türkiye’nin önemli yıkım hafriyat firmaları arasında yer alan Herdili Yıkım Hafriyat, güvenli yıkım konusuna oldukça önem veriyor. Makina Market olarak firmanın kurucusu Tayfun Herdili ile Herdili Yıkım Hafriyat’ın faaliyetleri ve güvenli yıkımla ilgili bir keyifli röportaj gerçekleştirdik.

Kaliteli hizmet…

Herdili Yıkım Hafriyat olarak geniş bir alanda çalışma yaptıklarını belirten Tayfun Herdili, “Ağırlıklı olarak Tuzla, Pendik, Kurtköy, Sultanbeyli, Kartal, Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir bölgelerinde hizmet versek de İstanbul’un bütün bölgelerinde yıkım, kırım, söküm ve hafriyat hizmetleri veriyoruz. Firmamız, alanında uzman 42 personel ile hizmetlerine kesintisiz devam ediyor. Bulunduğumuz projeler ve yaptığımız işlerle hafriyat ve yıkım sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alıyoruz” ifadelerini kullandı.

750’nin üzerinde proje…

Yer aldıkları işlerin fabrika, hastane, bina, devlet ile askeri yapıların yıkımını ve hafriyat projelerini kapsadığını ifade eden Tayfun Herdili, “Yıkım ve hafriyat firması olarak kurulduğumuz yıldan bu yana 750’nin üzerinde projede yer aldık. Kadıköy, Maltepe ve Kartal’daki binaların yüzde 90’ının yıkımını başarıyla tamamladık. Yaptığımız bu yıkımlara ek olarak kentsel dönüşüm kapsamında, Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı’nın yıkımı ile 65 bin metrekare alana kurulu olan Levent Askeri Lojman binasının da yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

Güçlü makine parkı, projelerde başarıyı artırıyor

Projeler yürütürken kalifiye ekip kadar kullandıkları iş makinelerinin de en iyi sonuca ulaşmaları için büyük önem teşkil ettiğini belirten Tayfun Herdili, bu kapsamda makine parkı hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “İş makineleri satın alırken, ağırlıklı olarak yerli firmaları tercih ediyoruz. Çünkü yerli markalar, hem yedek parça hem de servis anlamında ithal markalara göre daha avantajlı bir konumda bulunuyor. Hızlı servis ihtiyacı sayesinde çalışmalarımıza ara vermeden devam edebiliyoruz. Herdili Yıkım olarak şu anda makine parkımızda 3 adet Hidromek 490LC HD ekskavatör, 4 adet Hyundai R 290 ekskavatör, 2 adet 5 tonluk mini ekskavatör, 17 adet Mercedes Axor 1840 tır ve 8 adet sulama tankeri bulunuyor” dedi.

Yıkım ruhsatının onaylanmasıyla alanda makineler çalışmaya başlıyor

Yıkım projelerinde gerçekleşen adımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Herdili, “Bir binanın yıkımını gerçekleştirmeden önce gerek binanın bağlı bulunduğu belediyeye gerekse daire sahiplerinin memnuniyetini gözeterek işimize başlıyoruz. Ardından proje alanının tamamen boşaltıldığına emin oluyoruz. Daha sonra elektrik, su, doğalgaz ve internet alt yapılarının bağlantılarını kesiyoruz. Son aşama olarak yıkımı yapılacak olan binanın çevre güvenliğini genellikle saç paneller kullanarak, sağlıyoruz. Bu süreç sonunda yıkım ruhsatımızın onaylanmasıyla işleme başlıyoruz. Binanın yüksekliğine göre çalışma modelimiz değişim gösteriyor. Bina 6 katlı ise uzun erişimli makine ile eğer 6 kat ve üzeri ise mini ekskavatör ile yıkımını gerçekleştiriyoruz. Eğer bina, 4 kat ve altında kalıyorsa normal ekskavatör ile yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bu işlemler gerçekleşirken toza karşı sulama yapıyoruz” sözlerini kaydetti.

Yıkımda öncelik güvenlik

Bulundukları projelerde önceliğin iş güvenliği olduğunu belirten Tayfun Herdili, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Güvenli yıkım gerek insan sağlığı gerekse iş güvenliği için en önemli prensiplerimiz arasında bulunuyor. Güvenli bir yıkım için öncelikle yıkımı yapılacak binanın sigortası yapılıyor. Yüksek katlı binalarda asma perde yapılarak yan binaların güvenliğini alıyoruz. Yıkım işi kaba bir iş gibi görünse de aslında son derece hassas gerçekleştirilmesi gereken aşamalar bütünüdür. Bu tip projelerin işinin ehli firmalar tarafından yapılmasını öneriyoruz” açıklamalarını kullandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Teksan, TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’nu ağırladı

SONRAKİ HABER

Elektrikli iş makineleri sizce verimli olacak mı?

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share