İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hidromek, Bauma 2022’de yeni nesil makinelerini tanıttı

Hidromek, yeni modellerini Bauma 2022 Fuarı’nda sektörle buluştururken yeni nesil iş makineleri “Hidromek Next” ile operatörlerin makineleri uzaktan kontrol edebilmelerine imkan sağlayacak olan Hidromek Opera’yı da tanıttı.

Dünyanın önde gelen iş ve inşaat makineleri fuarı Bauma 2022, 24 Ekim’de Almanya’nın Münih kentinde 33’üncü kez kapılarını açtı. Hidromek, Bauma 2022’de açık alanda yer alan FN.919/1 no’lu stantta tüm ürün gruplarından geniş bir yelpazeye ait makinelerini sergiledi.

Yeni nesil makineler: Hidromek Next

Hidromek, Bauma 2022 Fuarı’nda “Hidromek Next” adı altında yeni nesil makinelerini tanıttı. Hidromek Next bünyesinde, HMK 140 LC paletli ekskavatör, HMK 130 CS toprak silindir ve HMK 680 MG motor greyder gösterildi. LIDAR teknolojisi, 360 derece kameralar ve ultrasonik sensörlerin bulunduğu Hidromek Next makineleri, bu teknolojik donanım sayesinde güvenli bir çalışma ortamı sağlanmasını ve performans verimliliğin artmasını hedefliyor. Bauma 2022’de HMK 140 LC’nin otonom kazı döngüsü katılımcılara sergilendi.

Hidromek Opera, operatörü merkezine koyuyor

Operatörlerin makine kullanım alışkanlıklarını ve şekillerini inceleyerek tasarlanan “Hidromek Opera” operatörü merkeze koyuyor. Opera, operatörlere yer ve zaman fark etmeden, herhangi bir Hidromek makinesini, konfordan ödün vermeden uzaktan kullanma imkanı sağlıyor. Bauma 2022’de yeni lastikli yükleyici HMK 630 WL, Hidromek Opera tarafından uzaktan kontrol edildi.

Yeni K4 serisi: Yenilikçi tasarım ve yüksek performans

Hidromek’in yeni, dördüncü nesil kazıcı yükleyici ailesi K4 Serisi fuarda sergilendi. K4 Serisi, üstün teknolojisi ve benzersiz tasarımı ile kullanıcısına güçlü performans, çok yönlülük ve konfor sunuyor. Koltuğa entegre edilmiş joysticklere sahip K4 Serisinde bulunan Hidromek patentli “Autotilt” özelliği sayesinde, operatör kazıcı tarafına geçmek istediğinde koltuğu çevirirken, direksiyon kolonu otomatik olarak yukarı kalkıyor. Böylelikle, kullanıcı kolaylıkla yükleyici pozisyonundan kazıcı pozisyonuna geçiş yapabiliyor. Bauma 2022’de K4 Serisi ailesine ait kanopi kabin özellikli mini kazıcı yükleyici HMK 62 SS, yeni mini paletli kazıcı yükleyici HMK 62 TC, HMK 102B ve HMK 102S makineleri sergilendi. Kanopi kabinli HMK 62 SS, alçak tavanlı çalışma alanlarında çalışabilmeyi sağlıyor. HMK 62 TC mini paletli kazıcı yükleyici ise, silindir, burgu, beton karıştırıcı, gibi birçok farklı ataşman ile çalışma imkanı sunuyor.

H4 Serisinin yeni üyeleri tanıtıldı

Hidromek, H4 Serisine ait paletli ve lastikli ekskavatörleri de fuarda geniş bir yelpazede katılımcılarla buluşturdu. HMK 85 CP paletli platform, HMK 65 ZT, HMK 140 LC, HMK 145 LC SR, HMK 235 LC SR, HMK 230 LC, HMK 310 NLC, HMK 390 NLC HD, HMK 520 LC HD paletli ekskavatörler, HMK 150 WR, HMK 210 W MH lastikli ekskavatörler sergilendi.

HMK 85 CP çok yönlülük sağlıyor

H4 Serisine ait yeni HMK 85 CP paletli platform, çok yönlü çalışma imkanı sağlıyor. Teleskopik yükleyici ve teleskopik vinç ataşmanları sayesinde farklı işlerde yüksek performans sunuyor.

HMK 520 LC HD genişleyebilir şasiyle avantaj sunuyor

Yeni HMK 520 LC HD paletli ekskavatör, sevkiyat sırasında yol düzenlemelerine uygun olacak şekilde genişliği ayarlanabilen alt şasisi ile nakliye kolaylığı sağlıyor. Hidromek, Bauma 2022’de ayrıca HMK 160 CS toprak silindirler, HMK 635 WL ve HMK 640 WL lastikli yükleyiciler ve HMK 280 MG motor greyderlerini de sergiledi.

Hidromek sürdürülebilirliğe dikkat çekti

Hidromek, Bauma 2022 fuarında sürdürülebilirliğe de dikkat çekti. Çevreyi koruyan bir yönetim anlayışı benimseyen Hidromek, tüm faaliyet alanlarında atık miktarını azaltmaya ve çevre kirliliğini önlemeye yönelik bir politika yürütüyor. Hidromek Tasarım Stüdyo ekibinden Kil Model Takım Lideri Asaf Erdemli, Hidromek’in fabrikalarından çıkan hurda parçalara hayat vererek fuar alanında performans sergiledi ve “sürdürülebilirlik” kavramını kendi sanat felsefesi üzerinden yorumladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat’ten yakıt tasarrufunu garanti altına alan kampanya

SONRAKİ HABER

<strong>Case F Serisi lastikli yükleyiciler ile zorlu koşulların üstesinden gelin!</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share