İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HİDROMEK, Capital 500’DE 180. sıraya yükseldi!

Capital Dergisi’nin hazırladığı “Capital 500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırması açıklandı. Şirketlerin bir önceki yıla ait ciroları baz alınarak hazırlanan araştırmada, geçen yıla göre 23 basamak yükselen ve 180’inci sırada yer alan HİDROMEK, makine sektöründe 3’üncü oldu.

Kuruluşunun 45’inci yılında, 6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alıyor. Dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan toplam 6 üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üreten HİDROMEK, AR-GE ve mühendislik çalışmalarıyla ürün yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. En son dördüncü nesil, yeni K4 Serisi kazıcı yükleyicileri tanıtan HİDROMEK, ayrıca mini kazıcı yükleyici ve midi ekskavatörünü de sektörle buluşturmuştu.

Yeni ürün geliştirme çalışmalarının yanı sıra, bünyesindeki 2 AR-GE merkezi ile otonom, hibrid ve yeni nesil makinelere yönelik projeler yürüten HİDROMEK, Türkiye’de sektörünün sayılı tasarım stüdyolarından biri olan HİDROMEK Tasarım Stüdyo’nun yaptığı çalışmalarla bugüne kadar uluslararası prestije sahip toplam 32 adet tasarım ödülünün de sahibi oldu.

Önceden ithal edilen komponentleri kendi bünyesinde üretiyor

Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Liebherr ve Leica Geosystems, yarı otomatik makine kontrol sistemlerini genişletiyor

SONRAKİ HABER

WRC Recycling, üretkenliğini %90 oranında artırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share