İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Liebherr ve Leica Geosystems, yarı otomatik makine kontrol sistemlerini genişletiyor

Liebherr ve Leica Geosystems, Hexagon ile işbirliği yaparak, 8. nesil paletli ekskavatörler için genişletilmiş yarı otomatik makine kontrol sistemleri yelpazesini sunuyor.

Makine kontrol sistemleri; inşaat projelerinin etkinliğini, üretkenliğini ve güvenliğini artırmak için tasarlanıyor. Dijital dönüşüm geçiren inşaat sektörüyle birlikte, Leica Geosystems’in makine kontrol sistemleri gibi sürücü destek sistemlerine olan talebin hızla arttığı söyleniyor.

8. nesil paletli ekskavatörlerinin modellerini kapsıyor

Çeşitli Liebherr mobil ve paletli ekskavatörleri için mevcut olan Leica Geosystems’in makine kontrol sistemleri, 6. – 8. nesil 2B pasif ve 3B pasif seçeneklerin yanı sıra 6. nesil için 3B’ye hazır yarı otomatik seçenekleri içeriyor. Yarı otomatik makine kontrol sistemlerinin kullanılabilirliği, 8. nesil paletli ekskavatörlerinin (R 922, R 924, R 926, R 928, R 930, R 934, R 938 ve R 945) modellerini kapsayacak şekilde genişletiliyor. Ayrıca bu modeller için ‘3D-ready’ pasif makine kontrol sistemi de sunuluyor.

Pasif ve yarı otomatik destek

İnşaat sahasının ihtiyaçlarına bağlı olarak, Liebherr uygun makine kontrol sistemlerini pasif veya yarı otomatik olarak sağlıyor. Pasif sistem, operatörlerin ekrandaki göstergeleri takip etmesini ve makineyi manuel olarak çalıştırmasını gerektirirken, yarı otomatik sistem; çıkarma moduyla aktif destek sağlıyor. İkincisinde, sistem hedef profili elde etmek için tüm ekipman hareketlerini otomatik olarak ayarladığı için operatör joystick’i kullanarak yalnızca makinenin çubuk hareketlerini ve hızını kontrol ediyor. Leica Geosystems; 2D, 3D veya 2D, 3D-ready olmak üzere farklı makine kontrol sistemlerinin varyantları sunuyor. 2D sistem, makinenin yüksekliği ve eğimi hakkında bilgi sağlarken, 3D sistem, hassas yönlendirme için referans modeller ve GNSS kullanıyor. 3D-ready varyantı, pasif veya yarı otomatik olarak anında 2D çalışmaya izin verirken daha sonra farklı bir 3D makine kontrol sistemine yükseltilebiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Develon ilk elektrikli ekskavatörünü tanıttı

SONRAKİ HABER

HİDROMEK, Capital 500’DE 180. sıraya yükseldi!

BENZER HABERLER
Total
0
Share