İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hidromek yeni nesil H4 serisi ekskavatörlerini tanıttı

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticisi Hidromek, dayanıklılığı ve seriliği ile ön plana çıkan yeni H4 Serisi ekskavatörlerini pazara sundu. Bir önceki seri ile karşılaştırıldığında, yeni seri ekskavatörler modeline göre değişkenlik gösteren verimlilik, üretkenlik ve hız artışıyla öne çıkıyor. H4 Serisi ekskavatörler sergilediği üstün performansı ve her detayı özel olarak tasarlanmış ergonomik kabiniyle kullanıcısı için eşsiz bir deneyim sunuyor.

 

Farklı ihtiyaçlara yönelik geniş bir yelpaze sunan yeni seride hem lastik tekerlekli hem de paletli ekskavatörler bulunuyor. H4 Serisinde, 16 – 22 ton arasında çalışma ağırlıklarına sahip olan HMK 140 W, HMK 150 WR ve HMK 210 W lastikli ekskavatörler ile 14 – 51 ton arasında çalışma ağırlıklarına sahip olan HMK 140 LC, HMK 145 LCSR, HMK 230 LC, HMK 310 LC, HMK 390 LCHD, HMK 410 LCUHD ve HMK 500 LCHD paletli ekskavatörler yer alıyor. Yeni H4 Serisi artırılan kepçe hacmi, hızlandırılan ataşman hareketleri ve geliştirilmiş hidrolik sistem tasarımı sayesinde daha az zamanda daha fazla iş yapılmasına imkan sağlıyor. 4 farklı çalışma moduna sahip olan H4 Serisi, yenilikçi teknolojisi ile üretkenliği en üst seviyeye taşıyor.

 

 

Daha az yakıtla daha çok iş

Yeni seride, makinenin su soğutmalı, turbo şarjlı, intercooler destekli, elektronik dizel motoru, Avrupa Birliği Faz 3A/ Faz 4 ve ABD EPA Tier 3/ 4 emisyon yönetmeliklerine uygunluk gösteriyor. Makinelerde yakıt tasarrufu ve verimlilik sağlamak amacıyla pek çok teknolojik donanım yer alıyor. Standart olarak sunulan “Otomatik Stop Sistemi”, ayarlanabilir rölanti ve stop süreleri ile makine rölantiye geçtikten sonra motoru otomatik olarak durdurarak yakıt tasarrufu sağlıyor. Böylelikle işletme maliyetlerinin minimuma inmesine ve çevrenin korunmasına yardımcı oluyor. “Emniyetli Tip Yakıt Transfer Pompası” ise, depo dolduğunda ya da pompa 30 saniye boşta çalıştığında devreye girerek pompanın otomatik durmasını sağlıyor. Makine için ek güç oluşturan Power boost teknolojisi ise makinenin işe en uygun performansta çalışmasını sağlıyor.

 

Dayanıklılık arttı

Hassas kalite kontrol aşamalarından geçen, güçlendirilmiş ağır hizmet tipi konstrüksiyonu ile daha fazla dayanıklılık sunan H4 Serisi ekskavatörler, en zorlu saha şartlarında bile üstün performans sağlarken, uzun ömürlü kullanım sunuyor. Yeni seride, bom-arm ve bom-şasi bağlantı noktalarında bronz-grafit burçlar kullanılıyor. Yağ emme ve tutma kabiliyeti çok yüksek olan grafitin burcun içyapısında gömülü olması yağlama periyodunu artırıyor. Grafitli bronz burçlar, darbelere ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahip olmasıyla ataşmanların ömrünü uzatıyor. Çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olan H4 Serisi ekskavatörlerin kullanım alanı polip, kırıcı ve riper gibi farklı ataşmanlarla genişliyor. Ayrıca çabuk sök tak ile hızlı ataşman değişimi sağlanabiliyor.

 

 

Konforlu çalışma, kolay kontrol

Dış ve kabin içi tasarımında teknolojik ve tasarımsal yenilikler sunan yeni H4 Serisi operatörün rahat ve konforlu şekilde çalışmasını ve makineyi kolaylıkla kontrol edebilmesini sağlıyor. Makinede yer alan ısıtmalı, hava süspansiyonlu ve 35 derece yatırılabilir koltuk, oransal kontrollü pedal ve joystick’ler, motor hızı kontrol tuşu, OPERA Kontrol Sistemi, dokunmatik operatör ekranı, tavan lambası, bardak tutucu, sıcak-soğuk dolabı gibi pek çok özellik, kabin konforunu üst seviyeye çıkarıyor. Yeni iki parça ön cam silecek sistemi, geniş çevre görüşü sağlayarak kullanıcının çalışma verimliliğini artırıyor. Ayrıca, kabin içerisindeki hava menfezleri ve ortam sıcaklığına göre kendisini ayarlayabilen otomatik klima sistemi yüksek soğutma performansı sağlıyor. Makinede bulunan 6 adet silikon viskoz takozu sayesinde her türlü çalışma koşulunda gürültü, şok ve titreşim sönümlenerek kabine iletilmeleri engelleniyor.

 

Güvenlik ve teknoloji en üst seviyede

FOPS (Düşen Nesnelere Karşı Koruyucu Yapı) ve modellerinin büyük bir bölümünde bulunan ROPS (Devrilmeye Karşı Koruyucu Yapı) özellikli kabinleriyle H4 Serisi ekskavatörler, kullanıcısına güvenli bir çalışma ortamı sunuyor. İş güvenliğine özel önem verilerek tasarlanan yeni seride opsiyonel olarak sunulan “Aşırı Yük Alarmı”, makinenin aşırı yüke girmesi durumunda uyarı veriyor. Yan ve arka kameralar kör noktayı en aza indirerek mükemmel görünürlük sağlarken kırmızı tutamaklar ve uyarı etiketleri de operatör güvenliğini üst seviyeye taşıyor. Ayrıca, otomatik açılış kornası ile opsiyonel olarak sunulan kule dönüş uyarı sistemi ve yürüyüş uyarı sistemi ile çalışma ortamı güvenliği artırılıyor.

 

 

Makinenin özel asistanı: Hidromek Smartlink

Hidromek tarafından geliştirilen telematik sistem Hidromek Smartlink, makineye özel bir asistan olarak görev yapıyor. Kullanıcılar, bilgisayar, tablet ve cep telefonu aracılığı ile erişebildikleri uygulama sayesinde makinenin konumunu ve teknik bilgilerini takip edebiliyor. Makinenin yakıt tüketim değerleri, kullanım süreleri gibi önemli bilgileri kullanıcıya raporlayan uygulama, rutin bakım zamanı gibi gerekli hatırlatmaları yapıyor. Yakındaki tüm servis noktalarının iletişim bilgilerini de paylaşan uygulama, yol tariflerini de sağlıyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Dingli, Teupen'in yüzde 24 hissesini satın aldı

SONRAKİ HABER

Türkiye’nin yeni hidrolik kırıcı markası: Olimpa

BENZER HABERLER
Total
0
Share