İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hidromek’in güçlü ve dinamik toprak silindirleri sahada

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticisi Hidromek’in yeni toprak silindirleri HMK 110 CS ve HMK 130 CS üstün performans, verimlilik, çok yönlü kullanım, operatör konforu ve güvenliğini bir arada buluşturuyor.

 

Hidromek, AR-GE, tasarım ve teknoloji ile geliştirdiği ürünlerle ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Hidromek’in yeni toprak silindirleri yurt içinde ve yurt dışında otoyol ve demiryolu yapım ve bakımı, hava alanları, barajlar, sanayi bölgeleri ve limanların inşaatları gibi çok çeşitli alanlarda ve kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere pazara sunuldu. Daha büyük kapasiteli modellerin de ürün hattına kısa süre içinde eklenmesi planlanıyor.

 

 

Zor işlerin vazgeçilmezi, ince işlerin ustası

Hidromek’in toprak silindir ürün grubunda 11 bin 150 kg çalışma ağırlığına sahip HMK 110 CS ile 13 bin 250 kg çalışma ağırlığına sahip HMK 130 CS yer alıyor. Makinelerin tasarım, üretim, kalite kontrol ve satış sonrası aşamalarının tamamı ISO (International Organization for Standardization – Uluslararası Standartlar Teşkilâtı) kalite gerekliliklerine uygun olarak yapılıyor. Yüksek güç ve tork çıkışlı, su soğutmalı, turbo şarjlı dizel motoru ve 4 yürüyüş modu bulunan toprak silindirler dar iç dönüş açısı ile hareket kabiliyeti kazanıyor. Düz ve keçi ayağı çeşitleri olan tamburun ise 1.500 mm çapı, 2.130 mm genişliği ve 30 mm et kalınlığı bulunuyor. Yeni toprak silindirler teknolojik donanımlarıyla en zorlu şartlarda bile üstün performans sunuyor. Yüksek ve düşük titreşim frekanslarında çalışarak hem sert ve kalın toprak tabakalarını yüksek verimlilikle sıkıştıran, hem de ince işleri yapabilen toprak silindirler, bu özelliğiyle çok yönlü kullanım sağlıyor.

 

 

Yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım

Toprak silindirler, ağır hizmet tipi tamburu, sağlam çelik konstrüksiyonu ve güçlü şasisi ile yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sunuyor. Makine yürüdüğünde titreşim sistemini açan, makine durduğunda ise bunu anlayıp titreşimi kapatan Otomatik Titreşim Sistemi, makinenin kullanım ömrünü uzatıyor. Makinelerin tasarımlarında operatörün kendini özel hissetmesini sağlayacak özellikler yer alıyor. Ses ve titreşim yalıtımlı kabinin içerisinde kullanılan kahverengi tonlar ve geniş görüş açısı sağlayan büyük camlar ile ferah bir görünüm sağlanıyor. Klima ve multimedya kontrolü sağlayan 8” dokunmatik ekran, süspansiyonlu ayarlanabilir koltuk, geri görüş kamerası, güneş perdeleri, dikiz aynası, ön ve arka cam silecekleri gibi donanımlar operatöre kabin içinde üstün bir konfor sunuyor. Avrupa güvenlik standartlarına uygun, ROPS/ FOPS özellikli kabine ve kırmızı tutamaklara sahip olan HİDROMEK toprak silindirler, monoblok olarak tasarlanan açılabilir kaputu ile servis kolaylığı da sağlıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İş makineleri, yerli otomobil için görev başında

SONRAKİ HABER

Yön Temizlik’in yükünü “Palfinger” kaldırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share