İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HIRVATİSTAN’DA “MTB” RÜZGARI

HİDROLİK KIRICI ÜRETİMİNDE DÜNYANIN ÖNEMLİ MARKALARINDAN BİRİ OLAN İNAN MAKİNA, GEREK YURT İÇİ GEREKSE YURT DIŞINDAKİ GÜÇLÜ BAYİLERİYLE BAŞARILI ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYOR. İŞ ORTAKLARIYLA İYİ BİR İLETİŞİM VE KUVVETLİ BİR BAĞ KURAN FİRMA, HIRVATİSTAN- KARADAĞ TEMSİLCİSİ HİDRO-RAD İLE ORTA VE GÜNEYDOĞU AVRUPA’DAKİ MÜŞTERİLERİNİ MTB MARKASIYLA BULUŞTURUYOR. HİDROLİK KIRICI ALANINDA ÖNEMLİ BİR TECRÜBEYE SAHİP OLAN HİDRO-RAD, BÖLGESİNDE MTB’Yİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYOR. MAKİNA MARKET OLARAK HİDRO-RAD’IN SAHİBİ DRAGAN DRUŽİĆ İLE BİR ARAYA GELDİK VE HIRVATİSTAN PİYASASINI VE MTB MARKASININ PAZARDAKİ DURUMUNU KONUŞTUK.

 

İNAN MAKİNA’NIN HIRVATİSTAN TEMSİLCİSİ HİDRO-RAD’I TANIYABİLİR MİYİZ? ÇALIŞMALARINIZ NASIL GİDİYOR? DETAYLI BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Hidro-Rad 2016 yılından beri İnan Makina’nın Hırvatistan- Karadağ temsilcisidir. 2016’dan beri Hidro-Rad geleceğini ve ürün yelpazesini pazar gereksinimlerine göre şekil alarak kendini geliştirmektedir. Gelişimini sürekli kılmak için potansiyel müşterileri bulmak ve MTB hidrolik kırıcıları hakkında kendi çalışanlarını eğitiyor, İnan Makina ürünlerinin fayda ve avantajlarını anlatıyor, test ürünü oluşturuyor ve ürünü çalışma sırasında gözlemliyor. Son olarak elde olan yedek parçalar ile çabuk sorun çözme ve hızlı servis sunuyor. Makinelerden memnun kalan müşteriler, test aşamalarından sonra 1 ya da daha fazla kırıcı satın almaya karar vermektedirler. Neticesinde ürünlerin kaliteleri ve bizim yüksek performansımız Hidro-Rad’ı MTB hidrolik kırıcı satışlarında 1. sıraya yerleştirmiştir. Şuan işler çok iyi ilerliyor. Hatta yakın zamanda 1.500m2’lik yeni ticari ve satış ofisimize taşınacağız. Yeri yerimiz için 10.000m2’lik bir arazi satın aldık. Bu arazi ile planımız, yeni bir tamir alanı ile beraber yeni bir açık hava satış merkezi inşa etmek. Şu anda 25 çalışanımız var büyüme ve genişlemeye açığız. Şirketimiz idari birim, ticari birim, depo ve yedek parça ünitesi ile tamir ve bölümü olmak üzere 4 bölüme ayrılıyor. Hedef ve amaçlarımız arasında sürekli eğitim ile çalışanlarımızın kişisel gelişimlerini sağlamak, insan kaynakları ve teknolojiye devamlı yatırım yapmak, zamanla değişen müşteri taleplerine karşı ürün ve hizmet yelpazesinin genişletmek, yerli ve yabancı piyasalarda pazar payını arttırmak için şirketimizin daha güçlü yapıya ulaşmasını sağlamak yer alıyor.

 

 

HIRVATİSTAN’DA MTB MARKASINI TEMSİL ETMEK SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Hidro-Rad şu ana kadar Istria’dan Karadağ’a ve Bosna Hersek’e kadar uzanan geniş bir bölgede hizmet vermektedir. Gösterdiği başarı ve satış sonrası hizmet ile müşterilerinin haklı itibar ve güvenini kazanmıştır. Hedefimiz Hırvatistan’da pazar liderliğini koruyup çevre ülkelere özellikle başkent Zagreb ve çevresine MTB kırıcılarının pazar payını arttırmayı planlıyoruz. Ayrıca Hidro-Rad olarak hedefimiz, kurulduğumuz 2005’ten beri iş ortaklarımız ile uzun vadeli işbirliği olmuştur.

 

 

NEDEN MTB MARKASINI TERCİH ETTİNİZ?

Şimdiye kadar üretici, bayi ve son kullanıcı arasında güçlü bağlar oluşturduk. MTB kırıcılarının üreticisi olan İnan Makina ile olan iş birliğimiz sayesinde her türlü teknik ve ticari sorunları çözerek piyasada lider konuma geldik. Özellikle son 6 yılda MTB’nin büyük desteğini gördük. MTB kırıcılarının 2016’dan 2021 kadar olan satış gelişimi de başarılarımız arasında yer alıyor.

 

PAZARINIZDA MTB MARKASININ YERİ VE KONUMU NEDİR?

Müşterilerimiz, bayinin teknik ve satış desteği ile ürünlerin kalite ve teknolojisinden son derece memnun kaldılar. Müşteri için satış fiyatının uygunluğunun yanı sıra yedek parça fiyatları ve satış sonrası bakım maliyetlerinin uygunluğunun önemini bilerek hareket ettik. Son 5 yılda MTB markasına yapılan büyük pazarlama ve promosyon yatırımları ile pek çok fuara MTB ile katıldık. Hidro-Rad ile beraber Hırvatistan, Karadağ ve Bosna Hersek pazarlarında MTB hidrolik kırıcıları pazarın lider markası haline geldi.

 

 

HIRVATİSTAN HİDROLİK KIRICI PAZARININ ZORLU YANLARI NELERDİR?

Hırvatistan’da makine, ekskavatör ve kırıcıya ihtiyaç duyulan inşaat sektöründe hızlı bir büyüme var. Bu büyüme beraberinde eleman ve teknoloji sorununu gündeme getirmiştir.

 

BÖLGENİZDE MTB MARKASININ HANGİ ÜRÜNLERİ DAHA ÇOK TERCİH EDİLİYOR? YAKIN ZAMANDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ ÖNEMLİ TESLİMATLAR VAR MI?

Piyasadaki en popüler MTB kırıcıları, küçük sınıf için MTB 45 ve GA 70, orta sınıf için MTB 175 (Standart ve C tipi) ve büyük sınıf için MTB 285’tir. 2017’de MTB Hidrolik Kırıcıları ile hızlanan ve giderek artan siparişlerimizle Georad için 12 adet kırıcı, Karadağ’daki Genex Bemax için 25 adet kırıcı, sonraki büyük sipariş Peljesac Adası’ndaki Adria Drilling firması için 5 Adet kırıcı teslimatları yapılmıştır. Aynı zamanda GPP Mikic için son siparişte 5 Adet Kırıcı teslim edilmiştir. Bu toplu siparişler MTB Hidrolik kaya kırıcılarının kalitesinin göstergesidir.

 

MÜŞTERİ GRUPLARINIZ KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Müşteriler, kırıcılarımızı küçük, orta ve büyük olarak sınıflandırılıyorlar. Küçük sınıf tabir edilen kırıcılardan 1-2 adet, orta sınıf tabir edilen kırıcılardan 3-8 adet ve büyük sınıf tabir edilen kırıcılardan 10 ve daha fazla kırıcı ile müşterilerimiz çalışıyorlar. Bu da en çok tercihin büyük sınıf tabir edilenden olduğunu göstermektedir.

 

 

İNAN MAKİNA’NIN ÇERKEZKÖY’DEKİ TEKNOLOJİK TESİSİNİ ZİYARET ETTİNİZ? TESİSİ NASIL BULDUNUZ? DAHA ÖNCE HİDROLİK KIRICI KONUSUNDA BU KADAR BÜYÜK BİR TESİS GÖRMÜŞ MÜYDÜNÜZ? BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

İnan Makine, 2018 yılında Çerkezköy’deki yeni üretim fabrikasına taşındıktan sonra yeni ve modern tesisi ile hidrolik kırıcılarının kalitesini önemli düzeyde arttırmıştır. Hidro-Rad’ın 20 yıllık kırıcı tamir ve satış tecrübemiz ile söyleyebiliriz ki; bu yeni fabrika ham maddeden üretime, depolamadan stoklarına, montajında ısıl işlemine kadar tamamını içinde barındıran üretim bandı ile gördüğümüz en büyük ve modern fabrikadır. Özellikle kendi bünyesindeki ısıl işlem tesisine hayran kaldık.

 

 

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Son olarak vurgulamak istiyoruz ki; İnan Makina ile beraber çalışmaktan yeni ürünlerin gelişmesine destek vermekten çok memnunuz. Özellikle IQ Serisinde gördüğümüz gelişim, performans ve kalite piyasaya ayrı bir değer katacaktır. IQ Serisi bu senenin parlayan yıldızı olacağına inanıyoruz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İNŞAAT SEKTÖRÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEYE İHTİYAÇ DUYUYOR

SONRAKİ HABER

DİZEL BİTMEDİ!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share