İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hitachi, yeni elektrikli ekskavatörüyle çevre odaklı yaklaşımını geliştiriyor

İş makinesi sektörü sürdürülebilir bir gelecek için çevreye duyarlı ürün geliştirmelerine devam ediyor. Bu kapsamda yenilikçi ürünlerini pazarla buluşturan Hitachi Construction Machinery (Europe) NV (HCME), 14 tonluk çalışma ağırlığına sahip yeni ZE135-7EB elektrikli ekskavatörünü, 24-27 Nisan tarihleri arasında Fransa’da gerçekleşecek Intermat Fuarı’nda tanıtmayı planlıyor.

Hitachi, emisyonsuz ekipmanlara yönelik artan ihtiyacı karşılıyor ve 14 tonluk elektrikli ekskavatörün piyasaya sürülmesiyle sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki kararlılığını güçlendiriyor. Hitachi Construction Machinery ve Alman şirket KTEG arasındaki iş birliğiyle tasarlanmış ve üretilen ZE135-7EB, sıfır egzoz emisyonunun yanı sıra, geleneksel modellere göre daha düşük gürültü seviyeleri, gelişmiş verimlilik, daha az bakım gereksinimi ve daha az arıza süresi sunuyor. Yeni ZE135-7EB elektrikli ekskavatör, geleneksel ZX135-7 modeline eşit düzeyde yüksek performans sağlıyor. Müşteriler, ZE135-7EB ile gürültü ve emisyon seviyelerinin yerel ve ulusal otoriteler tarafından düzenlendiği kentsel inşaat sahaları ve konut inşaatları da dahil olmak üzere çeşitli projeler üzerinde çalışabiliyorlar. Ayrıca daha fazla çok yönlülük için monoblok veya iki parçalı bomda bulunuyor.

Sürdürülebilir yenilikler geliştirmek

Kendi tonaj ağırlığında etkili olması hedeflenen ZE135-7EB’yi Intermat 2024 Fuarı’nda müşterileri ve iş ortaklarıyla buluşturacaklarını belirten Hitachi Construction Machinery (Europe) NV Ekskavatörler Ürün Müdürü Burak Besler, “Intermat’ta sergilemeyi planladığımız en büyük akülü ekskavatörümüz, kentsel ve konut inşaat projelerinde verimli ve verimli bir şekilde çalışma kapasitesine sahip. Sıfır emisyonlu ekipmanlara yönelik artan talebi karşılamak için çok çalışıyoruz ve müşterilerimizin gelişmiş güvenlik, artan üretkenlik ve azaltılmış kullanım ömrü maliyetlerine yönelik gereksinimlerini dikkatle dinliyoruz” dedi.

Müşteri ihtiyaçlarına yanıt veriliyor

Yeni model, Hitachi tarafından Avrupa’da piyasaya sürülecek en büyük elektrikli ekskavatör olma özelliğini taşıyor. Firma tarafından 160kW gücün ve 298kWh pil kapasitesinin altı saate kadar ki çalışmalar için yeterli olduğu belirtiliyor. Makinenin pili, CCS2 hızlı şarj teknolojisi sayesinde iki saat içinde tamamen şarj edilebiliyor. Pil seviyesi ve motor yük faktörü de dahil olmak üzere elektrikli tahrik sisteminin durumu uzaktan izlenebilir. Azaltılmış harici ses seviyeleri, çalışma saatleri ve çevreye duyarlı alanlardaki uygulamalar için daha fazla esneklik sağlıyor. Ayrıca makinedeki güvenlik, şantiyenin 270 derecelik kuş bakışı görüntüsünü sağlayan Hava Açılı kamera sistemi ile artırıldı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Develon, uzaktan bağlantılı TeleOperasyon sistemiyle dikkat çekiyor

SONRAKİ HABER

Terex Ecotec, TDS 815 ile atık işlemede yeni standartları belirliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share