İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Hitachi ZX490LCH-5A ocağımızın bir numarası”

Burdur’da mermer ocağı işletmeciliği yapan Heyma Madencilik, ocağında güçlü ve sağlam makinelere ihtiyaç duyuyor. İş makinesinde aradıkları özellikleri Hitachi markasında bulduklarını belirten Heyma Madencilik Saha Şefi Hasan Karaman, “Hitachi ZW370-5B lastikli yükleyici ve Hitachi ZX490LCH-5A paletli ekskavatör ile verimli bir şekilde çalışıyoruz. ZX490LCH-5A, sergilediği performans ile ocağımızın bir numarası” dedi.

Son yıllarda mermer ve doğaltaş sektöründe büyük bir atılım gösteren Burdur’da, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) verilerine göre yaklaşık 40 milyon ton mermer rezervi bulunuyor. Dünya çapında Burdur Beji ya da Burdur Kahvesi olarak bilinen mermer türünün yıllık 3 milyon 200 bin ton, üretimi yapılıyor. Bölgede faaliyet gösteren Heyma Madencilik de başarılı çalışmalarıyla bu üretime katkı sağlıyor. Makina Market olarak Heyma Madencilik’i ziyaret ettik ve saha şefi Hasan Karaduman ile firmanın faaliyetleri ve makine tercihleri hakkında konuştuk.

Aylık 3 bin ton mermer ihracatı

Burdur merkeze bağlı Yaylabeli köyünde mermer ocağı işlettiklerini belirten Heyma Madencilik Saha Şefi Hüseyin Karaman, şu anda sadece Burdur’da yer alan ocaklarının aktif bir şekilde çalıştığını söyledi ve şunları ekledi: “Yaklaşık bir yıldır, Yaylabeli’ndeki ocağımızda çalışmalarımızı tüm hızlıyla sürdürüyoruz. Faaliyetlerimize ihracat ağırlıklı devam ediyoruz. Ocağımızda aylık 4 bin tona yakın mermer bloğu çıkarıyoruz ve çıkan bloğun 3 bin tonunu Hindistan ve Çin’e gönderiyoruz.”

Güçlü marka seçimi

Heyma Madencilik, çıkardığı mermer bloklarının büyük bir kısmını Asya ülkelerine ihraç ediyor. Mermer bloklarının çıkarırken güçlü iş makineleri ve hızlı servis desteğine ihtiyaç duyduklarından bahseden Eymar Madencilik Ocak Şefi Hasan Karaman, bu doğrultuda Enka Pazarlama’nın distribütörlüğünü yaptığı Hitachi markasını tercih ettiklerini söyledi.

“Hitachi güç ve yakıt tasarrufunda bize çok katkı sağladı”

Güç, yakıt tasarrufu ve yürüyüş takımı özelliklerinin iş makinesi tercihlerinde önemli olduğunu belirten Hasan Karaman, “Bir yıldır Enka Pazarlama ile çözüm ortaklığı yapıyoruz. Parkımızda Enka’dan satın aldığımız 2 adet Hitachi ZW370-5B lastikli yükleyicimiz ve bir adet de Hitachi ZX490LCH-5A paletli ekskavatörümüz yer alıyor. Enka Pazarlama’dan tedarik ettiğimiz makinelerle işlerimizi daha verimli ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Hitachi markası güç ve yakıt tasarrufu anlamında bize çok katkı sağladı” dedi.

“ZX490LCH-5A, bin 800 kiloluk yorulmadan devirebiliyor”

Ocaklarında çalışan Hitachi iş makinelerinin performansları hakkında değerlendirmelerde bulunan Karaman, “50 ton çalışma ağırlığına sahip Hitachi ZX490LCH-5A paletli ekskavatör, işlerimizin istediğimiz yönde ilerlemesine büyük katkı sağlıyor. Makineyi, mermer ocağımızda yürütmek durumunda kalıyoruz. Bu duruma rağmen makinenin hem yürüyüşünden hem de sağladığı güçten çok memnunuz. ZX490LCH-5A paletli ekskavatörü daha çok panter olarak kullansak da kırıcı ve liper görevlerini de başarıyla yerine getiriyor. ZX490LCH-5A, bin 800 kiloluk taşları hiç zorlanmadan ve en önemlisi kendini yormadan kolaylıkla devirebiliyor. Bu yüzden Hitachi ZX490LCH-5A’yı ocağımızın bir numaralı makinesi olarak görüyoruz. Hitachi ZW370-5B lastikli yükleyicilerimizi kullanan operatörler ile konuştuğumda makinelerin kullanım özelliklerinden, mermeri yüklemesi ve indirmesinden çok memnun olduklarını söylüyorlar. Hitachi ZW370-5B lastikli yükleyiciyi ise genellikle tezgahta, taş ebatlamada ve hafriyat işlerinde kullanıyoruz. Üstlendiği işleri çok seri bir şekilde yaptığı için ZW370-5B’den de çok memnunuz. Operatörlerimiz, gelecekte yapacağımız lastikli yükleyici yatırımında tercihimizin Hitachi ZW550-5B’den yana olmasını istiyorlar” açıklamalarını yaptı.

Kaliteli teknik hizmet, marka bağlılığını artırıyor

İş makinelerinde satış sonrası teknik servis hizmeti, mermer ocaklarında işlerin sürekli bir şekilde devam etmesi için önemli bir yerde bulunuyor. Heyma Madencilik’in de işlerini verimli bir şekilde yapmasının Enka’nın sağladığı kaliteli servis hizmetinin büyük katkısı olduğunu belirten Karaman, “Enka Pazarlama, satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da yanımızda olduğunu hissettiriyor. Gün ve saat fark etmeksizin 7/24 herhangi bir teknik durumda veya sormak istediğimiz konular hakkında Enka’ya telefon açtığımızda bizimle hemen ilgileniyorlar. Ocağımıza yönlendirilen servis ekibi, 3 saat içinde makinenin yanında oluyor ve sorunumuzu doğru analizle hızlı bir şekilde çözüyor. Makinelerin bize sağladıkları avantajlardan ve kaliteli hizmet anlayışından dolayı Enka Pazarlama ve Hitachi ailesine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KUTU 1

HİTACHİ ZW370-5B

Çalışma Ağırlığı: 38.810 kg

Kepçe Kapasitesi: 5.1 – m3

Motor: Isuzu 6WG1

Motor Gücü: 389 PS/1800 devir

Koparma Gücü: 26.130 kgf

Devrilme Yükü: 30.150 kg

KUTU 2

HİTACHİ ZX490LCH-5A

Çalışma Ağırlığı: 50.900 kg

Kepçe Kapasitesi: 3,0 m3

Motor: Isuzu GH-6UZ1XKSA-01

Motor Gücü: 349 PS/2000 devir

Hidrolik Kapasite: 2 x 400 L/dk

Kol Koparma Gücü: 30.770 kgf

Kova Koparma Gücü: 30.150 kg

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>MST’nin ürün ve hizmetlerini müşterilerine sorduk; “İşte müşterilerinin gözünden MST”</strong>

SONRAKİ HABER

Dünyanın en büyük iş makineleri üreticileri listesi açıklandı!

BENZER HABERLER
Total
0
Share