İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MST’nin ürün ve hizmetlerini müşterilerine sorduk; “İşte müşterilerinin gözünden MST”

Türkiye’nin yerli iş makineleri üreticileri arasında yer alan MST, geniş ürün gamı ve tecrübeli ekibiyle müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde yaygın servis ağına sahip olan firma, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile de sorunsuz bir hizmet sunuyor. Kaliteli ürün ve hizmetleriyle tüm bölgelerde gücüne güç katan MST, tercih edilme noktasında İzmir bölgesinde de üst sıralarda yer alıyor. Bu doğrultuda İzmir Kemalpaşa’da hafriyat alanında başarılı çalışmalar yürüten Yiğitoğlu Hafriyat ve Savranoğlu Hafriyat, makine parklarını MST ile büyütüyor. Makina Market olarak çalışmalarında MST’nin kazıcı yükleyici, paletli ekskavatör ve mini ekskavatörünü kullanan iki firmanın yetkilisi ile bir araya geldik ve MST tercihleri hakkında konuştuk.

YİĞİTOĞLU HAFRİYAT GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET YİĞİT:

“MST ile aile gibiyiz”

15 kişilik ekibiyle ağırlıklı Kemalpaşa’daki tüm hafriyat projelerinde görev alan Yiğitoğlu Hafriyat, gelen talepler doğrultusunda İzmir’in farklı bölgelerinde de faaliyet gösteriyor. Temel açma, bahçe düzenleme, yıkım, dolgu, tesviye ve altyapı işleri olmak üzere tüm hafriyat sürecini kapsayan bir hizmet modeline sahip olduklarına değinen Yiğitoğlu Hafriyat Genel Müdürü Muhammed Yiğit, hafriyat sektörünün yanı sıra tarım alanında da arazi, bağ ve bahçe düzeltmeleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Satın alma ve bakım maliyeti, marka tercihini etkiliyor

Çalışmalarının tamamında iş makineleri kullandıklarını ifade eden Muhammet Yiğit, makine yatırımında dikkat ettikleri kriterleri şu şekilde sıraladı: “Öncelikle makinenin satın alma ve bakım maliyetlerine odaklanıyoruz. Çünkü markaların pazara sunduğu iş makinelerinin standardı neredeyse aynı seviyede bulunuyor. Burada önemli olan markayı en iyi şekilde temsil eden ve markanın arkasında güçlü duran firma ile çalışmak. Buna bağlı olarak servis ve yedek parça konusunda sorunsuz hizmet almak bizim için oldukça önemli.”

“Parkımızı MST ile büyütüyoruz”

Makine tercihinde aradıkları tüm kriterleri Türkiye’nin yerli iş makinesi üreticisi MST’de bulduklarının altını çizen Yiğit, bu doğrultuda makine parklarını MST ile büyüttüklerini söyledi ve şunları ekledi: “MST ile 2013 yılında tanıştık. İlk olarak MST’nin kazıcı yükleyicisini satın aldık. Makineden memnun kaldığımız için ekskavatör ve mini ekskavatör yatırımında da marka tercihini MST’den yana kullandık. Parkımızda şu anda MST markasına ait 3 adet M642 PLUS kazıcı yükleyici, 2 adet M220 LC paletli ekskavatör, 1 adet M18UF mini ekskavatör ve 1 adet M25UF mini ekskavatör olmak üzere toplam 7 adet iş makinesi bulunuyor. MST ile yaklaşık 9 yıldır sorunsuz bir şekilde iş birliğimiz devam ediyor. MST, hem satış hem de satış sonrasında daima müşterilerinin yanında yer alıyor. MST ile aile gibiyiz. Satış ve teknik destek bölümleri de zamanında teslimat ve zamanında servis müdahaleleriyle işlerini çok iyi yapıyorlar.”

“M220 LC, ağır işlerin üstesinden geldi”

MST’den ilk olarak kazıcı yükleyici satın aldıklarını ve uzun yıllar sorunsuz olarak çalıştıklarını kaydeden Muhammet Yiğit, markayla 2018 yılında ekskavatör ürün grubunda 2022 yılında ise mini ekskavatör grubunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. Yiğit, “2018 yılında MST’nin ürettiği M220 LC paletli ekskavatörü inceleme şansımız oldu ve makinenin işlerimiz için faydalı olacağına karar verdikten sonra yatırımımızı gerçekleştirdik. Yaklaşık 4 senedir de makineyi ağır işlerde sorunsuz olarak kullanmaya devam ediyoruz. MST M220 LC ekskavatörlerimiz, buna rağmen belirlenen görevleri en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Makinelerden güç ve yakıt konusunda çok memnunuz. MST’nin paletli ekskavatör serisinde de güzel bir iş çıkardığını düşünüyorum. MST marka makinelerimizi kullanan operatörler, makinelerin gücünden, yakıt tasarrufundan ve konforundan çok memnun. Aynı zamanda kendimde operatör olduğum için makineler hakkındaki değerlendirmelere katılıyorum” dedi.

MST’nin mini makineleri, büyük işler başarıyor!

MST’nin kazıcı yükleyici ve ekskavatöründen memnun kalmalarının ardından markanın mini ekskavatörlerini de tercih ettiklerini ve bu doğrultuda M18UF ve M25UF mini ekskavatör yatırımında bulunduklarına dikkat çeken Yiğit, “Mini ekskavatörlerimizi daha çok fabrika altyapı projeleri, peyzaj işleri ve bina kenarı çevre düzeltmelerinde kullanıyoruz. Makinelerin gücünden ve pratik kullanımından çok memnunuz. Mini makineler, büyük makinelerin giremediği dar yerlerde toprak serme ve kazma gibi işleri başarı bir şekilde yapıyorlar” dedi.

Hızlı servis, güvenli marka!

Markaların satış öncesi kadar satış sonrası tarafında da müşterilerine sorunsuz ve kaliteli hizmet sunmalarının son derece önemli olduğuna değinen Muhammet Yiğit, MST’nin bu konularda müşteri memnuniyetini daima ön planda tuttuğunu belirterek, markanın satış sonrası hizmetlerini şu şekilde değerlendirdi: “MST, ürün ve hizmet çözümlerini müşterilerine kaliteli bir şekilde sunuyor. Bu doğrultuda MST’nin güçlü bir firma olması, bize güven veriyor. MST’nin iş makineleriyle işlerimizi verimli bir şekilde yapıyoruz. Makineler, sorunsuz ve bakım maliyetleri oldukça düşük. Gerektiği durumlarda MST’nin servisinden en hızlı bir şekilde sorunsuz hizmet alıyoruz. MST’nin hem makineleri hem de servisinden çok memnunuz.”

SAVRANOĞLU HAFRİYAT YÖNETİCİSİ HÜSEYİN SAVRAN:

“MST, hem ürün hem de hizmetleriyle daima yanımızda”

1974 yılında İzmir Kemalpaşa’da nakliyat alanında çalışmalara başlayan ve zaman içerisinde faaliyet alanlarını genişleterek hafriyat sektörüne giriş yapan Savranoğlu Hafriyat, 20 kişilik ekibiyle şu anda 8 farklı projeye çözüm sunuyor. Çalışmalarında iş makinelerinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirten Savranoğlu Hafriyat Yöneticisi Hüseyin Savran, makine parklarında 4 adet ekskavatör, 4 kazıcı yükleyici ve 2 adet toprak silindiri olmak üzere toplam 10 adet makinenin yer aldığını söyledi.

İş makinesi yatırımında bulunurken yakıt, güç, performans ve yerli üretim olmasına dikkat ettiklerini aktaran Savran, aradıkları tüm kriterleri MST markasında bulduklarını kaydetti. MST ile 2018 yılında tanıştıklarını ve 1 adet M642 PLUS kazıcı yükleyici satın alarak çalışmaya başladıklarını belirten Hüseyin Savran, şu anda parklarında yer alan 2 adet M642 PLUS ve 1 adet M644 PLUS olmak üzere MST’nin 3 adet kazıcı yükleyici ile sorunsuz bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

Yakıt tüketimi ve operatör konforu

MST’nin kazıcı yükleyicilerine zamanında bakım yaparak, uzun süredir sorunsuz bir şekilde kullandıklarını ifade eden Hüseyin Savran, “MST’nin kazıcı yükleyicilerinin yakıt tüketiminden çok memnunuz. Bunun yanında operatörlere iyi bir konfor da sağlıyor. Operatörler, mesai bitene kadar hiç yorulmadıklarını ve kabin konforundan çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. Yedek parça konusunda memnunuz. Makinelerle 8000 bin saatin üzerinde bir çalışma saatimiz olmasına rağmen hiçbir zaman işimizi aksatacak kadar ağır bir arıza yapmadı” dedi.

“MST ile aramızda güçlü bir bağ oluştu”

MST’nin ürünlerini ve satış sonrası hizmetlerini değerlendiren Savran, “Artık sadece makinelerin kaliteli üretilmesi, biz makine kullanıcıları için yeterli değil. Üretilen makinenin arkasında güçlü durulması, gerekli bakım ve teknik desteğinin en iyi şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Bu konuda MST, hem güçlü ve kaliteli ürünleriyle hem de sorunsuz hizmetleriyle daima bizim yanımızda yer alıyor. Yedek parça konusunda da oldukça hızlılar. Onarılması veya bakım yapılması gereken parçayı en kısa sürede tedarik ederek, makinemize anında müdahalede bulunuyorlar. Artık MST ile aramızda güçlü bir bağ oluştu. MST; yakıt tasarrufu, sağlamlık ve yedek parça konusunda çok başarılı olurken, bu alanlarda ürünlerini geliştirmeye ve yeni modeller üretmeye devam ediyorlar” açıklamalarında bulundu.

“İş makinesi yatırımını önemsiyoruz”

Yeni iş makinesine yatırımları yapmak, firma faaliyetlerinin gelişmesine ve verimli bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. Savranoğlu Hafriyat’ın da bu yönde bir ilerleme içinde olduğunu aktaran Savran, “İşlerimizin devam etmesi ve yeni projeleri verimli bir şekilde tamamlamak için iş makinesi yatırımını önemsiyoruz. Şu anda kazıcı yükleyici grubunda MST ile yeni bir anlaşma sağlamak üzereyiz. Bu satın alma aşamasını en kısa sürede tamamlayıp makineleri parkımıza eklemek istiyoruz. Bu makineler haricinde ekskavatör grubunda da makine alımımız olacak” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

E-Berk, yeni tünel açma makinesini banttan indirdi

SONRAKİ HABER

“Hitachi ZX490LCH-5A ocağımızın bir numarası”

BENZER HABERLER
Total
0
Share