İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İMMB’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim

İMMB (İş Makinaları Mühendisleri Birliği Derneği) 13. Genel Kurul Toplantısı sonucunda yeni İMMB Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim oldu.

İş makineleri konusunda uzmanlaşmış makine mühendisleri tarafından 1998 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bu yana sektöre katkı sağlamak için çalışmalar gerçekleştiren İMMB (İş Makinaları Mühendisleri Birliği Derneği) 25.yılında 13.Genel Kurul Toplantısı 29 Nisan tarihinde başarıyla gerçekleştirdi.

2008 yılında İş Makinaları Mühendisleri Birliği Derneği’ne üye olan ve 2012 yılından bugüne Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Halide Rasim, Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

İMMB yeni dönemde de başarılı çalışmalarda bulunacak

İş makineleri firmaları, inşaat firmaları, maden firmaları, iş makineleri servisleri, iş makineleri üreticileri ve temsilcileri) çalışan makine mühendislerinin iş makineleri konusunda birbirleriyle bilgi paylaşımını ve yardımlaşmasını sağlayan İMMB yeni döneminde de sorun çözen yapıcı bir ilerlemeyi hedefliyor.

İMMB 13.dönem yönetim kurulu

29 Nisan 2023 tarihli 13.Genel Kurul sonucu göreve seçilen yönetim ve denetim  kurulu üyeleri, aralarındaki görev dağılımını aşağıdaki şekilde oluşturmuştur.

Yönetim Kurulu Başkanı -Halide Rasim-Rasim Makina A.Ş.

Bşk.Yrd-Hüseyin Ayhan-Özdemir İnşaat A. Ş.

Bşk.Yrd.-Rıza Bakır-Bayburt Grup

Sayman Üye-Karaca Karakaş-Hidroekol

Üye- Erhan Erken -Limak İnşaat A.Ş.

Üye-Namık Kemal Yılmaz-KLV İnşaat A. Ş.

Üye-Mehmet Akbana -Türk Traktör

Denetim kurulu

Başkan -C.Cem  Dorken-Dorken Mühendislik Teknoloji

Üye-Turgay Kargın-Titan Ltd.

Üye- M. Akif Öz

Halide Rasim, çalışmalarıyla dikkat çekiyor

Sektörde uzun yıllar tecrübe kazanan ve çalışma hayatı boyunca gerçekleştirdiği ilerlemelerle sektöre önemli katkılar veren Halide Rasim, 2002 Yılında Erciyes Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 3 yıl özel sektörde mühendislik tecrübesinden sonra 6 aylık eğitim programı ile İngiltere’de bulundu ve bu süre içerisinde de yurt dışı eğitim danışmanı olarak çalıştı. 2006 yılında aile şirketi RASIM MAKINA’da satış sorumlusu olarak göreve başladı, daha sonrasında satış sonrası hizmetler, dış ticaret, kalite ve finans bölümlerde de çalışarak tecrübe kazandı. Halide Rasim, şu anda RASIM MAKINA’da Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev almaya devam ediyor. 2007-2009 Yılları arasında Münih merkezli ARAIA Supply Management şirketi Türkiye ofisini yöneten Rasim, Avrupa’dan sayısız marka için Türkiye’den tedarik danışmanlığı gerçekleştirdi. Halide Rasim, ayrıca Makine İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu yd. üyesi ve Ankara Sanayi Odası Meslek Komitesi üyesi olarak görev aldı. Sektör tecrübesi ve profesyonel iş insanı prensibiyle çalışma hayatında ilerleyen Rasim, 2009 yılında İŞİM İş ve İnşaat Makinaları Kümelenmesi üyesi oldu. 2. ve 3. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği ile 3. ve 4. Dönem Başkanlığını yürüttü.

İngilizce ve İtalyanca bilen Halide Rasim; halen Ernst&Young Girişimci Lider Kadınlar Programı, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu ve KAİSDER Kadın Sanayici İşverenler Derneği aktif üyesidir. Rasim’in TUBITAK Mentorluk Belgesi, Avrupa Birliği Küme Mükemmeliyet Yönetimi Belgesi, ÇSGB İş Güvenliği Uzmanlığı ve ÇSGB Periyodik Kontrol Yetki Belgesi gibi önem arz eden belgeleri de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Develon yeni 6 tonluk Stage V mini ekskavatörlerini piyasaya sürüyor

SONRAKİ HABER

Sırbıstan’daki Morava Koridor Otoyolu Projesi’nde Enka Pazarlama’nın izleri göze çarpıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share