İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

JCB, yüksek teknolojili hidrojen yanmalı motorlar geliştirmek için yola çıktı

JCB, karbon salımını engellemek için yeni bir motor tipi üzerinde çalışıyor. Sıfır emisyonlu hidrojen motoru teknolojisi üzerinde çalışan şirket, bu yatırım için 100 milyon sterlin harcıyor.

Yüksek teknolojili hidrojen yanmalı motorlar geliştirmek üzere çalışmalara başlayan JCB, Leeds West Labor MP motor fabrikasını gezdi ve üretim alanı ile motorun geliştirilmesine dahil olan ayrıntılı test süreçlerini gözlemledi. Fabrikada hidrojen yanmalı motorla çalışan bir prototip kazıcı yükleyicinin gösterimini izleyen JCB ekibi, burada makineyi hidrojenle doldurmayı denedi. Fabrika gezisinin ardından JCB başkanı Lord Bamford ve SHADOW’dan Rachel Reeves açıklamalarda bulundu.

“Motorların fosil yakıtlardan başka bir şeyle güçlendirilmeleri gerekiyor”

Amaçları doğrultusunda 100’den fazla mühendisten oluşan bir ekip kurduklarını belirten Lord Bamford, “Motorların önümüzdeki yıllarda fosil yakıtlardan başka bir şeyle güçlendirilmeleri gerekiyor. Mevcut tedarik tabanımızı kullanarak sıfır emisyonlu, süper verimli, uygun fiyatlı ve yüksek teknolojili hidrojen motorları hızla pazara sunabiliriz” dedi. Ziyaret sayesinde hidrojen yanmalı motorların önemini daha iyi kavradığını belirten Reeves ise, “Ziyaretim sırasında JCB’nin sıfır emisyonlu makinelerini görmek harikaydı. Hidrojen yanmalı motorların inşaat endüstrisini ve tarımı karbondan arındırmada nasıl önemli bir rol oynayabileceğini ilk elden gördüm. Sıfır karbon teknolojilerinin İngiltere için ileriye giden yol olduğu açık” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Alternatif yakıtların geleceği

SONRAKİ HABER

Borusan Cat, yeni revizyon merkezini Atyrau’da açtı

BENZER HABERLER
Total
0
Share