İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

KALİTELİ HİZMET İÇİN ‘İŞ MAKİNESİ’ YATIRIMI

BİR ŞEHİR VEYA İLÇENİN ALTYAPISI, TEMİZLİĞİ, ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE ÜSTYAPISI BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ FAALİYETLERİNDEN SORUMLU OLAN BELEDİYELER, HİZMETLERİNİN AKSAMADAN DEVAM ETMESİ İÇİN İŞ MAKİNESİ YATIRIMINA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR. 2021 YILINDA 12 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PARKINA YAKLAŞIK 500 ADET İŞ MAKİNESİ EKLERKEN, EN FAZLA MAKİNE YATIRIMINI ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Belediyelerde şehircilik faaliyetlerinin gelişmesi için iş makinesi yatırımları önemli bir yer tutuyor. Bu makine yatırımları, belediyelerin sorumlu oldukları hizmet alanlarında altyapı – üstyapı onarım ve bakım çalışmalarının daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Makine Market olarak 12 büyükşehir belediyesinin iş makinesi yatırımlarını mercek altına aldık. Derlediğimiz bilgilere göre 2021 yılında 30 Büyükşehirden 12’si makine parkını güçlendirmek için önemli yatırımlarda bulundu.

2021’DE EN FAZLA MAKİNE YATIRIMI ORDU’DAN

Araştırmalarımıza göre; 2021 yılında büyükşehir belediyeleri arasında en fazla iş makinesi yatırımı Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirirken Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, İzmir, Manisa, Kocaeli, Ordu, Sakarya, Şanlıurfa ve Van Büyükşehir Belediyesi de parkına yeni iş makineleri ekledi. Belediyeler, bu yatırımlar ile kiralama yöntemiyle artan maliyetleri azaltarak, hizmetlerine odaklandı. 12 büyükşehir belediyesinin makine yatırımını incelediğimizde belediyelerin iş makineleri arasından en fazla ekskavatör ve kazıcı yükleyici tercih ettiği görülürken, kamyon ve greyderler de yatırımda önemli bir yere sahip oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

POTAIN BY MANITOWOC KULE VİNÇLERİ TÜRKİYE’DE YENİDEN YAPILANDI

SONRAKİ HABER

CATERPILLAR HOT WHEELS ARAÇLARLA BİRLEŞTİRDİĞİ STEM EĞİTİMİ İLE ÇOCUKLARA İLHAM VERİYOR

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Apilion ile inşaatta kalite artıyor

Kafes kaynak makineleriyle inşaat sektörüne çözüm sağlayan Apilion, Türkiye faaliyetlerini Güran Makina distribütörlüğünde başarıyla sürdürüyor. Apilion’un inşaat malzemeleri…
Total
0
Share