İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

KAROC ile sorun yok çözüm çok!

Bünyesinde çok sayıda işletme bulunan Mikroman Madencilik, Epiroc SmartROC T40, FlexiROC T35 ve Epiroc Hidrolik Kırıcılar ile verimliliği yakaladı. Makinelerin ihtiyaç duyulan bakım, yedek parça ve sarf malzemeleri tedariği ise bölgede yaygın hizmet ağı bulunan KAROC güvencesiyle yapılıyor.

Toplam 7 farklı lokasyonda bulunan işletmelerle 8 ayrı sektöre üretim yapan ve Ege bölgesinde geniş bir sahada faaliyetlerine devam eden Mikroman Madencilik, Yava, Kula ve Karpuzlu üretim tesislerinde çevre bilinciyle hareket ederek; iş güvenliğini en üst seviye tutmaya gayret gösteriyor. Mikroman Madencilik, başta bulunduğu bölgeye sonrasında ise Türkiye’nin katma değerini yükseltecek madenleri ülkeye kazandırıyor. İşletme, yaptığı bu çalışmalarda kaliteli makinelere ve hızlı servis çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Bu doğrultuda Epiroc ürünlerini kullanan firma, hidrolik kırıcılar, delici servis yedek parça ve sarf malzeme desteğini ise KAROC’tan sağlıyor.

Mikroman Maden Türkiye’nin üretimine katkı sağlıyor

Mikroman Maden İşletmeleri; 600’ü aşkın farklı görevlerde personeli ve Türkiye’nin 5 ayrı bölgesindeki tesisleri ile üretime katkı sağlamaya devam ediyor. Uluslararası seviyede bir ticareti bulunan firma, üretim ve dekapaj hizmetinin devamlılığının sağlaması öncelikli konularının arasında yer alıyor. Bu doğrultuda firmanın isteklerine en uygun cevabı verebilen sektörde öncü Epiroc markası kullanılıyor. Bununla beraber, markanın delici sarf malzeme, yedek parça ve servis aşamasında da ihtiyaçlarına anında yanıt veren yetkili bayisi KAROC tercih ediliyor.

“Üretim maliyetlerini düşürebilmek için Epiroc ürünlerini kullanıyoruz”

Bir maden ocağının verimli bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirmesinde kullandığı makine ve ekipmanlar önemli bir yer tutuyor. Ocakta kullandıkları makineler hakkında değerlendirmelerde bulunan Mikroman Maden Ocağı Yöneticisi Emrullah Akkeçi, “Maden ocağımızdaki yer üstü çalışmalarımızda Epiroc’un FlexiROC T35 ve SmartROC T40 modellerini yine Epiroc marka 2 adet hidrolik kırıcı ile beraber kullanıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda ve bulunduğumuz sahalarda en önemli faktörlerden birisi de maliyet olarak söylenebilir. Üretim maliyetlerini düşürebilmek için Epiroc ürünlerini kullanıyoruz. Çünkü Epiroc yer üstü delici makineleri ve delici sarf malzemeleri, delgi sürelerinde kullandığımız diğer muadil markalara göre ciddi bir fark atıyor. Bu sürede bizim delgi hızımızı, artırdığı gibi üretimde de öne geçmemiz açısından avantaj sağlıyor” sözlerini kaydetti.

Emrullah Akkeçi-Mikroman Maden Taş Ocağı Yöneticisi

KAROC ile hızlı çözüm

Ana iş kolu madencilik ve inşaat sektörleri olan KAROC, bu alanda Epiroc ile yetkili bayilik (Partnerlik) şeklinde çalışmalarını sürdürüyor. KAROC’tan aldıkları hizmeti değerlendiren Emrullah Akkeçi, “KAROC ailesiyle yaklaşık iki yıl önce tanıştık. Kullandığımız hem hidrolik kırıcı ürünlerinde hem de yüzey delici makinelerinde yaşadığımız teknik süreçlerde KAROC ile irtibata geçtiğimiz günden itibaren sorunlarımız hızlıca çözülmeye başladı. 7/24 herhangi bir ihtiyacımız olduğunda kendileri ile iletişime geçtikten sonra firma gereken özeni hassasiyetle gösteriyor. Özellikle yedek parça konusunda yaşadığımız problemler hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuluyor” dedi.

KAROC hizmet kalitesi güven veriyor

Çalışma sahalarında kullandıkları ekipmanların servis ve yedek parça hizmetlerinde KAROC’tan yoğun destek aldıklarını belirten Mikroman Satınalma Müdürü Halil İbrahim Kılıç, KAROC firması ile son iki yıldır birlikte çalıştıklarını, firmayı çözüm ortağı olarak gördükleri, KAROC’un bu kapsamda hızlı çözümler ile sahada her an desteğini hissettirdiğine dikkat çekti. Kılıç, bu nedenlerden dolayı KAROC ile çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Halil İbrahim KILIÇ-Mikroman Satınalma Müdürü

Uzun bakım aralığı

Epiroc delici makinelerimiz diğer modellere kıyasla daha seri olduğunu ifade eden Mikroman Maden Operatörü Hıdır Fatih, “Uzun yıllardır Epiroc makineleri kullanıyorum. Kullandığımız tabanca da muadil tabancalara göre daha uzun servis bakım aralığını sahip. Diğer tabancaların 600 saatte bir bakımı yapılırken Epiroc tabancanın 800 saatte bir bakımı yapılıyor. Epiroc ile çalışmaktan memnunum” dedi.

Hıdır FATİH-Mikroman Maden Operatörü

“KAROC, müşterilerine çok daha hızlı bir şekilde yanıt veriyor”

SmartROC’un diğer modellere göre önemli artılarının bulunduğunu belirten Epiroc Satış Mühendisi Emre Elkırmış, “Bu avantajlar arasında yakıt tüketimi çok önemli bir yerde bulunuyor. Ayrıca hidrolik delici tabancada da bakım aralıklarını 800 darbe saatine çıkardık. Yapılan bu değişiklikler makinenin sahada daha çok delik delmesine ve buna paralel olarak da kullanım süresini artırıyor. Epiroc olarak Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde KAROC ile birlikte çalışıyoruz. İşbirliğimizin en önemli nedenleri arasında müşterilerimize daha yakın olmak ve onların ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek bulunuyor. KAROC, İstanbul’da merkez ofisi, İzmir’de ve Afyon’da da bulundurdukları depolar sayesinde müşterilerine 7/24 hızlı bir hizmet verebiliyor. Bu sayede bölgedeki müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartabildik” dedi. Epiroc Bayi İş Geliştirme Uzmanı Halil Can Aydın ise, iş partneri olarak tercih ettikleri KAROC sayesinde müşterilerine zamanında ulaşıp onlarında karlılığını artırabildiklerini ve zamanında yedek parça temini ile kaliteli servis hizmeti verebildiklerini söyledi.

Emre ELKIRMIŞ-Epiroc Satış Müdürü

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hidromek, 28. Marble İzmir Fuarı’nda mermer sektörüyle buluştu

SONRAKİ HABER

Volvo elektrikli iş makinesi, Alpine Projesi için uçuyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share