İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu, kısa kuyruk salınımlı tekerlekli ekskavatör serisini genişletiyor

Komatsu, 16-20 ton çalışma ağırlığı sınıfındaki PW168-11 ve PW198-11 modellerinin piyasaya sürülmesiyle kısa kuyruk salınımlı tekerlekli ekskavatör yelpazesini genişletti. Bir önceki en büyük Komatsu kısa kuyruk salınım modeli PW160-10’du.

PW168-11, Komatsu Stage V 110kW motorla çalışıyor ve konfigürasyona bağlı olarak 15,8 ton ile 18,1 ton arasında çalışma ağırlığına sahip. PW198-11 de Komatsu Stage V motor kullanıyor ancak 129kW güç sağlıyor. Çalışma ağırlığı aralığı 17,4 ton ile 19,3 ton arasında bulunuyor. Motorlar, Komatsu’nun 8.000 saatlik çalışmadan sonra değiştirilen ve kesintisiz çalışmaya olanak sağlayan yeni dizel partikül filtrelerini kullanıyor. Egzoz gazı arıtımı ise tam otomatik işlev sağlıyor.

Dar alanlar ve sıkışık şantiyelerde ideal kullanım sunuyor

İki makinenin arka çıkıntıları 1,85 metre (küçük makine için) ve 1,9 metre olup, Komatsu bu durumun onları dar alanlarda veya sıkışık şantiyelerde çalışmak için ideal hale getirdiğini söylüyor. Üretici, iki makinenin; 4,0 metreden daha az tam yüklü yüksekliğe izin veren 3,1 metre taşıma yüksekliğine sahip standart alçak yükleyici römorkla taşınabileceğini belirtiyor. Komatsu, tekerlekli yükleyicilerinin giderek artan oranda tiltrotatörler ve 3D yönlendirme sistemleriyle kullanıldığını ve yeni makinelerin her ikisine de uyarlandığını söylüyor. Ekstraların arasında; joystick direksiyonu, alet kontrol yönetimi veya römork bağlantısı bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Zoomlion Türkiye, Diyarbakır Bölge Müdürlüğünü hizmete açtı

SONRAKİ HABER

TMB, su projeleri hakkında Suudi yetkililer ile bir araya geldi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share