İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TMB, su projeleri hakkında Suudi yetkililer ile bir araya geldi

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ev sahipliğinde Suudi Arabistan Ulusal Su Şirketi Heyeti (NWC), Suudi Arabistan’da önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek su projeleri hakkında TMB üyeleri ile bir araya geldi. 28 ve 30 Kasım tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte önemli konu başlıkları üzerinde duruldu.

Suudi Arabistan Ulusal Su Şirketi (NWC) Yürütme Kurulu Başkanı Nemer M. Alshebel başkanlığındaki NWC heyeti, TMB Başkanı Erdal Eren ev sahipliğinde düzenlenen ve 28-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte, birlik üyeleriyle bir araya geldi. Suudi Arabistan’da önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek su projeleri hakkında yapılan bilgilendirme toplantısının ardından NWC heyeti, TMB ve TürkMMMB (Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği) üyesi firmalar ile ikili görüşmelere devam etti.

Erdal EREN – TMB Başkanı & Nemer M. ALSHEBEL – NWC Yürütme Kurulu Başkanı

Düzenlenen bilgilendirme toplantısına NWC Projeler ve Teknik Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mansour M. Abuthnain, Tedarik Zinciri Genel Müdürü Bader M. Alfardan, Stratejik Çalışmalar Direktörü Abdullah A. Al Azseb, Uluslararası İş Birlikleri Direktörü Sattam A. Alyaeesh, NWC birim yöneticileri ile Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı yetkilileri de katılım gösterdi.

Mega projeleri kapsayan konular konuşuldu

Toplantıda NWC heyeti tarafından, NWC’nin yapısı ve faaliyetleri, stratejileri, 2016-2023 döneminde elde edilen başarılar, Suudi Arabistan Krallığı’nın 2030 Vizyonu kapsamındaki stratejik hedefler, 2018-2030 dönemi için öne çıkan girişimler ve stratejik projeler, 2017’den bugüne proje portföyü, devam eden projeler ve önümüzdeki 5 yıl süresince hayata geçirilmesi planlanan projeler, gündemdeki mega projeler, Suudi yeşil girişimi ve faydaları, tedarikçi ön yeterliliği içeren konular hakkında duruldu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Komatsu, kısa kuyruk salınımlı tekerlekli ekskavatör serisini genişletiyor

SONRAKİ HABER

Hazır Beton Endeksi, 6 aylık yükselişin ardından eşik değer altına indi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share