İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu, yeni elektrikli ekskavatörünü tanıtmaya gün sayıyor

Komatsu, Japonya kiralama pazarı için üretmeyi amaçladığı lityum iyon pillerle çalışan 13 ton sınıfındaki elektrikli ekskavatörünü, Avrupa pazarıyla da buluşturuyor. Marka, var olan PC138’in elektrikli versiyonu olan PC138E-11 modelini Avrupa’ya 24-27 Nisan tarihleri arasında Paris’te gerçekleşecek Intermat Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Komatsu, 2024 ve sonrası için Japonya kiralama pazarı için lityum iyon pillerle çalışan 13 ton sınıfı elektrikli ekskavatörü piyasaya sürüyor. Japonya’da üretilen PC138 modellerinin elektrikli versiyonu olan PC138E-11, 225,6 kWh pil kapasitesine ve 15,3 ton çalışma ağırlığında üretildi. Ayrıca makinenin, kuyruk dönüş yarıçapı ise 1,83 m olacak şekilde yapılandırıldı. Makine, Komatsu tarafından 24-27 Nisan tarihleri arasında Paris’teki Intermat Fuarı’nda Akıllı İnşaat 3D Makine Kılavuz kitiyle donatılmış olarak sergilenecek.

Elektrikli makineler, pazar alanını genişletiyor

Komatsu, 2023 yılı ve 31 Mart 2024 tarihleri arasındaki dönemin elektrikli makinelerin piyasaya sürülmesinin ilk yılı olarak konumlandırdığını belirtiyor. Komatsu, ayrıca PC138E-11’in Japonya’da piyasaya sürülmesinin geniş bir yelpazede yeni müşteri ihtiyaçları geliştirmesine ve elektrikli inşaat ekipmanları pazarını oluşturmasına yardımcı olacağını da ifade ediyor. Marka ayrıca akü ve elektrikli bileşenler için bir soğutma sistemi içeren akü sisteminin uzun bir çalışma süresine izin verirken aynı zamanda arka tarafın yarıçapının azaltıldığını açıklıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat’in yenilikçi B’daha Exchange Programıyla tanışın

SONRAKİ HABER

Lezita, lojistik süreçte Bobcat TL 25.60 ile işini garantiliyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share