İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Lezita, lojistik süreçte Bobcat TL 25.60 ile işini garantiliyor

Türkiye’nin modern et entegre tesisinde piliç eti ve ileri işlenmiş et üretimi yapan Lezita, çalışmalarında Bobcat’e yer vererek verimliliğini artırıyor. Bobcat ürünlerinin Türkiye’ye özel konfigürasyonlar ile sunulduğunu kaydeden Lezita Lojistik Müdürü Burak Gökmen, “Fabrikamızda çalışan Bobcat TL 25.60 telehandler modelleriyle faaliyetlerimizde kolaylık sağlıyoruz. Tavukları araçlara yükleme, taşıma, indirme ve kaldırma gibi işlemlerde kullandığımız Bobcat TL 25.60 modellerinden destek alıyoruz” dedi.

HASEL İş Makinaları, Bobcat telehandler modelleriyle inşaat sektörüne sunduğu avantajların yanında tarım ve endüstriyel üretim sahalarında da tercih sebebi oluyor. Lezita ise bu sektörlerdeki işletmelerden yalnızca bir tanesi. İzmir Kemalpaşa’da toplam 100.000 metrekarelik alanı ile Türkiye’nin modern et entegre tesisinde piliç eti ve ileri işlenmiş et üretimi yapan Lezita, Bobcat ile çalışmayı tercih ederek işlerini kolaylaştırıyor. Lezita Lojistik Müdürü Burak Gökmen ise Bobcat’in TL 25.60 telehandler modelinin sahip olduğu özellikler ile kümes şartlarında çalışmaya uygun olduğunu belirterek, işletme faaliyetleri ve makinenin kullanım detayları hakkında bilgiler verdi.

Günlük 400 bin adet kesim kapasitesi

Lezita’da yedi yıldır Lojistik Müdürü olarak görev alan Burak Gökmen, ekibiyle birlikte yumurtadan, paketlenmiş ürünlere kadar fabrikadaki işleyiş süreci hakkında bilgiler verdi. Nakliye, depolama ve lojistik operasyonlarının Manisa’daki merkez fabrikada gerçekleştiğine değinen Burak Gökmen, “Üretim birimlerimizde, ürünlerin mamule dönüşme aşamasındaki üretim fonksiyonları yürütülüyor. Fabrikamızda, mavi ve beyaz yaka olarak toplam 3 bin kişiye yakın personelle çalışıyoruz. Lojistik departmanımızda ise 170 kişi ile bu süreci yönetiyoruz. Fabrikamızda, açık ve kapalı olmak üzere toplam 200 metrekarelik bir alanda üretim gerçekleştiriyoruz. Kuluçkahanelerimizde yumurtalarımız civcive dönüştürülürken aynı zamanda kümeslere sevk edilen civcivler de yaklaşık 43 gün boyunca bu kümeslerde yetiştirilerek tavuk oluyor. Daha sonra büyüme evresini tamamlayan tavukları, fabrikaya kesim için getiriyoruz. Kesim işlemleri tamamlandıktan sonra tavuklar, paketlenmiş mamul ürüne dönüşüyor. Günlük 400 bin adet kesim kapasitemiz ile haftanın 6 günü, yılın da yaklaşık olarak 310 günü aktif olarak çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Burak GÖKMEN – Lezita Lojistik Müdürü

“Bobcat’in 6 metre erişimli TL 25.60 telehandler modeline ihtiyaç duyduk”

Fabrikadaki işlerin yürütülmesinde marka tercihlerini Bobcat’ten yana kullandıklarını belirten Burak Gökmen, daha önceki tecrübelerinin bu karara varmalarında etken olduğunu vurguladı. Bobcat ürünlerinin uzun yıllar kullanılmasına rağmen performanslarını kaybetmediğini belirten Gökmen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Marka hakkında daha önce olumlu yönde geri bildirimler almıştık. Biz de Lezita olarak bu amaçla Bobcat’in 6 metre erişimli TL 25.60 telehandler modeline ihtiyaç duyduk. HASEL İş Makinaları’nın 2022 yılında Bobcat’in distribütörlüğünü üstlenmesi makine alım sürecimizdeki kararımızı önemli ölçüde etkiledi. HASEL’in Bobcat ürünlerindeki stok durumu, rekabetçi fiyat politikası, arıza sıklığının düşük olması ve ürünlerin kaliteli yapıya sahip olmasıyla çözüm ortaklığı sağladık.”

Lezita’nın işleri, Bobcat ile kolaylaşıyor

Bobcat TL 25.60 modelinin, fason tavuk yetiştirilen kümeslerdeki yükleme operasyonlarında kullanıldığını söyleyen Gökmen, “En önemli kriterlerimiz arasında makinenin genişliği ve yüksekliği bulunuyor. Bobcat TL 25.60 modeli, 1.93 yüksekliğe, genişlik olarak ise 1.84 metre erişimiyle işlerimizde kolaylık sağlıyor. Ege Bölgesi’nde ve ağırlıklı olarak İzmir’deki kümeslerimizde tavukların araçlara yükleme, taşıma, indirme ve kaldırma gibi işlemlerinde Bobcat’ten satın aldığımız 10 adet TL 25.60 modelinden destek alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HASEL İş Makinaları’nın desteğinden son derece memnunuz”

Bobcat’in hem stok bulunabilirliği hem de satış politikası hakkında işi kolaylaştırıcı bir yaklaşım sergilediğini vurgulayan Gökmen, “Alım sürecimiz, Bobcat’in bizleri makineler hakkında bilgilendirmesiyle başladı. Telehandler grubunun; kapasitesi, yetenekleri, Türkiye’ye özel konfigürasyonları gibi pek çok konuda HASEL İş Makinaları tarafından bilgilendirildik. Bobcat’in Türkiye’de iyi bir satış ivmesi yakaladığını düşünüyoruz. Satış sonrası hizmetler noktasında da HASEL İş Makinaları’nın desteğinden son derece memnunuz. Memnuniyetimiz doğrultusunda ilerisi için de iş birliğimizin devam edeceğini söyleyebilirim” diye konuştu.

“Yakın zamanda 3 adet daha Bobcat telehandler parkımıza katılacak”

Denli Taşımacılık Firma Sahibi Şemsettin Demir: “Nakliye ve tarım işlerinde faaliyet gösteren Denli Taşımacılık olarak Lezita bünyesinde canlı piliç; yakalama, yükleme ve sarım işi yapıyoruz. Firma olarak, Ege Bölgesine hizmet veriyoruz. Bobcat TL 25.60 modelini 4 aydır kullanıyorum. İlk olarak Bobcat’ten 2 adet telehadler satın aldık. Memnuniyetimiz doğrultusunda bu sayıyı artırdık. Bünyemizde 4 adet Bobcat telehandlerimiz bulunuyor. Yakın zamanda 3 adet daha Bobcat telehandler parkımıza katılacak. Bobcat’i, Türkiye’ye kazandırdığı için HASEL İş Makinaları ailesine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Şemsettin DEMİR – Denli Taşımacılık Firma Sahibi

“Bobcat telehandlerin kabin ve kullanım konforundan son derece memnunuz”

Denli Taşımacılık Operatörü Hüseyin Kömürcü: “Yaklaşık 6 yıldır operatörlük yapıyorum. Bobcat TL 25.60 telehandler modeli küçük olduğu için dar alanlarda kolay erişim sağlıyor. Makineler ile fabrikadaki taşımacılık, lojistik ve canlı sarım işlerinde yer alıyoruz. Bobcat telehandlerin kabin ve kullanım konforundan son derece memnunuz. Yakıt tüketimindeki tasarruf, işletme verimliliğimizi de artırıyor. Böyle bir makineyi pazara sunduğu için Hasel ve Bobcat ailesine teşekkür ediyoruz.”

Hüseyin KÖMÜRCÜ – Denli Taşımacılık Operatörü
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Komatsu, yeni elektrikli ekskavatörünü tanıtmaya gün sayıyor

SONRAKİ HABER

TürkTraktör, iş makineleri yelpazesini CASE 856C greyder ile genişletiyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share