İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kubota, 8,5 tonluk yeni mini ekskavatörü tanıttı

Kubota, 8,5 tonluk yeni KX085-5 ile mini ekskavatör serisine son eklemesini yaptı. Önceki modellere göre 20’den fazla yeni özelliğin eklendiği KX085-5, düşük emisyonlu Kubota motordan aldığı gücüyle çalışma aralığını genişletmek için iki parçalı bom ile donatıldı.

Makinenin, çok çeşitli işleri, hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirebildiğini söyleyen Kubota, kontrol kolları dört saniyeden fazla boşta bırakıldığında motor devrini otomatik olarak rölanti hızına düşüren otomatik rölanti sistemine sahip olduğunu bildirdi. Kubota, makinenin; operatörlerin enerji ve çalıştırma maliyetlerinden tasarruf etmesinin yanı sıra gürültü ve egzoz emisyonlarını azaltmasını sağlama amaçlarının da bulunduğunu ekledi.

İş verimliliği ve üretkenlik artıyor

Operatörler joistikle; makinenin bom yönlendirmesinde, kovayı çalıştırmasını sağlayan hidrolik mekanizması aracılığıyla iş verimliliğini ve üretkenliği artırıyor. Standart olarak gelen sistemler arasında; ayarlanabilir maksimum yağ akışına sahip iki yardımcı devre, yüke duyarlı hidrolik sistem, şamandıra işlevi, otomatik vites değiştirme sistemi, daha geniş giriş noktası, zemine göre tasarlanmış kabin ve otomatik motor durdurma sistemi bulunuyor.

İlk teslimat temmuz ayında

Daha yüksek düzeyde konfor ve kullanım için çift ayarlanabilir, hava süspansiyonlu koltuk standart olarak sunulurken; tam renkli, yüksek çözünürlüklü 7” LCD dijital ekran, kullanıcıların ilgili tüm operasyonel bilgilerini hızlı bir şekilde görmelerini sağlıyor. İlk teslimatının temmuz ayında yapılması planlanan makinenin, iki yeni elektrikli RT kompakt tekerlekli yükleyici ile birlikte sunumu Birleşik Krallık’taki Kubota bayilerine gösterildi.

Yedi saatte şarj ediliyor

RT210-2e ve RT220-2e, 260Ah lityum iyon pilleriyle 48V gücüne sahip. Standart Entegre 40A yerleşik şarj cihazıyla yedi saatte şarj edip, isteğe bağlı olarak kompresör; makineleri 90 dakika içinde tamamen şarj ediyor. RT210-2e’nin uzun yükleyici kolu 2.852 mm erişime sahipken, RT220-2e’nin daha kısa yükleyici kolu 1.140 kilograma kadar artırılmış kaldırma kapasitesiyle çalışıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İMDER, CTT Expo’da önemli ziyaretler gerçekleştirdi

SONRAKİ HABER

Wacker Neuson, ataşman üretimine başlıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share