İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kuğulu ‘da gölet çalışmaları tamamlanıyor

DSİ ile birlikte yürüttükleri gölet çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ”DSİ ile birlikte yer aldığımız Kuğulu Vadisi Projemizde DSİ’ye ait 15 İş Makinası, 10 Kamyon ve Belediyemize ait 8 Kamyon, 3 İş Makinası ile işi bir an önce bitirmek için koordineli şekilde çalışıyoruz. DSİ seddeleme işini yaparken Belediyemiz ise seddeleme de kullanılan taşların çıkarılmasını ve nakliyesini gerçekleştiriyor” dedi.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Birinci aşaması tamamlanan göletin bu yıl ikinci aşamasında yer alan 3.000 metre seddeleme çalışmasının 2.400 metresi tamamlanmış durumda. Gölet rezervuar alanı tamamen oluşturularak düzenlemelerde sona gelindi. Bu kapsamda yaban hayatı ve göçmen kuşlar için de ayrıca bir ada oluşturuldu. Gölet çalışmamızın tamamlanmasıyla birlikte projemizde yer alan diğer etap çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Konya’nın en büyük projelerinden biri olacak”

Projenin tamamlanmasıyla birlikte 600 bin metrekarelik bir gölet, bungalovlar, restoranlar ve eko pazarlar yer alacağını kaydeden Başkan Tutal, “Projemizde A sınıfı bir mesire alanında bulunabilecek her şey mevcut. Seyahat eden vatandaşlarımız Antalya’ya giderken ve Antalya’dan dönerken dinlenebileceği otellerin yer alacağı projemizde Bungalov evler, yürüyüş yolları, seyir terasları bir kısmının da inşaatlarına başladık. Bu proje Konya’nın en büyük projelerinden biri olacak. Böylece ”Kuğulu Vadisi Projesi” Seydişehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, KOP ve Devlet Su İşleri’nin katkılarıyla ”aktif turizm merkezi” haline gelecek ve yol üstü dinlenme tesisleri için örnek teşkil edecek. Projemizin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeye Tarım ve Orman Bakanlığına, DSİ Bölge Müdürlüğümüze, KOP yetkililerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Pandemi sonrasında başarılı bir yıl geçiren iş makinesi sektörü, 2023’ten umutlu!

SONRAKİ HABER

7. Uluslararası İskele Kalıp Fuarı, 18-21 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share