İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Likya Hafriyat makine parkını Hidromek ile Büyütüyor

Antalya’nın turistik bölgesi Kalkan’da villa projelerini hayata geçiren Likya Hafriyat, Hidromek’in H4 Serisi’ne ait HMK 140 LC ve HMK 230 LC model paletli ekskavatörleriyle parkını güçlendirdi. Likya Hafriyat Kurucu Ortağı Ahmet Avcı, yer aldıkları projelerde Hidromek’in iş makineleriyle sorunsuz çalıştıklarını ifade etti.

Ahmet AVCI – Likya Hafriyat Kurucu Ortağı

Antalya’da tatil cenneti olarak adlandırılan Kalkan bölgesi, 1970’li yıllarda turistlerin ilgisini çekmeye başladı. Bölge halkı, ilk dönemlerde turistleri evlerinde ağırlarken, zamanla popülerleşen bölgede, turistlerin konforunu artırmak için villa tipi evler yapılmaya başlandı. Bu kapsamda Kaş ve Kalkan bölgelerinde villa turizmiyle birlikte inşaat talepleri arttı. 2020 yılında Kalkan bölgesini kapsayacak şekilde faaliyetlerine başlayan Likya Hafriyat da yer aldığı villa projeleri ile bölgeye değer katıyor. Villa projelerinin altyapı işlerini üstlenen firma, iş makinesi yatırımlarında Hidromek’i tercih ediyor. Makina Market olarak firmanın Kurucu Ortağı Ahmet Avcı ile bir araya gelerek, Likya Hafriyat’ın faaliyetlerini ve iş makinesi yatırımlarını konuştuk.

Tatil bölgesinde villa projeleri artıyor

İnşaat sektörüne yaklaşık 2 yıl önce giriş yaptıklarını ifade eden Likya Hafriyat

Kurucu Ortağı Ahmet Avcı, “Villa projelerinin temel hafriyatından başlayıp, teslim edilene kadar olan süreçteki çalışmalarda yer alıyoruz. Bölgede çok

sayıda inşaat yapıldığı için yoğun bir çalışma temposuna sahibiz. Turizmin yaygın olduğu Kaş bölgesinde inşaat yapım süreci, tüm yıla yayılamıyor. Tatil sezonu açıldığı zaman, işlerimiz yavaşlıyor. Bu dönemde sahil bölümünde bulunan projelere ara veriyoruz ve faaliyetlerimize daha çok yaylalarda devam ediyoruz” dedi.

Likya Hafriyat, Hidromek ile büyümeye devam ediyor

Çalışma alanı büyüdükçe daha fazla iş makinesine ihtiyaç duyduklarına dikkat çeken Ahmet Avcı, şu anda parklarında yer alan 4 adet Hidromek marka iş makinesi ile yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Hafriyat sektörüne giriş yaptıkları ilk yılda Hidromek ile tanıştıklarına değinen Avcı, “İlk etapta Hidromek’in HMK 102S Alpha A8 model kazıcı yükleyicisini

kullanmaya başladık. Memnuniyetimiz doğrultusunda filomuza önce HMK 220 LC, sonra da yeni H4 Serisine ait HMK 230 LC ve HMK 140 LC modellerini ekledik. İşlerimizi planladığımız bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ekibimizle koordineli bir şekilde çalışarak süreçleri başarıyla tamamlıyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirip, büyümeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yakıt tasarrufu ve kullanım konforu

İş makinelerini hafriyat alanlarında kazma, taş kırma ve yükleme işlerinde

kullandıklarından dolayı makine gücünün kendileri için her zaman ön planda olduğunu belirten Avcı, Hidromek’in iş makineleriyle projelerde verimli bir şekilde çalıştıklarını aktardı ve makineler hakkında şunları söyledi: “Yaklaşık üç aydır kullandığımız HMK 230 LC ve HMK 140 LC modellerinin yakıt performansından çok memnunuz. HMK 230 LC, bir önceki modele kıyasla oldukça geliştirilmiş. Yapılan bu iyileştirmeler sayesinde HMK 230 LC’nin yakıt tasarrufu ve kullanım konforu, işlerimizdeki verimliliği daha da artırdı. Hidromek’in, her yeni modelde daha fazla iyileştirme yaptığını ve kullanım konforunu artırdığını gördük.”

Memnuniyet marka bağlılığını artırıyor

Likya Hafriyat, sektöre HMK 102S Alpha kazıcı yükleyici ile giriş yaptı. Çalışma alanlarında hedeflerine ulaşırken, Hidromek’ten iş makinesi yatırımını da aksatmadan sürdürdü. Bu doğrultuda Hidromek’i tercih etmelerindeki faktörlere değinen Ahmet Avcı, “Makine parkımızı Hidromek ile büyütmemizde, markanın sağlam, güçlü ve tasarruflu makine üretmesi ve markanın satış yetkililerinin bizim işlerimize en uygun makineleri sunmaları etkili oldu. Aynı zamanda Hidromek’in yerli üretim yapması da yatırımlarımızda tercih sebepleri arasında yer aldı” açıklamalarını kullandı.

“Hızlı servis imkanı ile işlerimiz aksamıyor” Satış aşaması gibi satışsonrası hizmetler aşamasındada Hidromek’ten memnunolduklarını belirten Avcı,“Servis konusunda olumsuzbir durumla karşılaşmadık.Planlı bakımlarını aksatmadanyaptığımız için olağanüstübir problem yaşamıyoruz.Hidromek’in satış sonrasıservis hizmetleri oldukçabaşarılı. Herhangi birproblem olduğunda servisekibi 1 gün içinde sahayagelip, sorunumuzu çözümekavuşturmak için hızlıcahareket ediyor. Servis hızlıolduğu için makinelerimizişlerine planlandığı şekildedevam ediyor” dedi.

“Yolumuza Hidromek ile devam edeceğiz”

Likya Hafriyat olarakfaaliyetlerini büyütmeye devamedeceklerini kaydeden Avcı,“İlerleyen dönemlerde makineyatırımlarımızda yenidenHidromek’i tercih etmeyiplanlıyoruz” dedi.

Hidromek HMK 230 LC ile sarsıntısız çalışma imkanı

Likya Hafriyat’ta operatörlük yapan Mehmet Kıraç, “2022 yılı Şubat ayından bu yana bulunduğumuz projelerde, HMK 230 LC’de görev alıyorum. Makinenin kullanımından çok memnunum. Makine üstünde 8 saat çalışıyorum. Bu süre boyunca işimi yorulmadan yapıyorum. HMK 230 LC ile kırıcı uçla birlikte çalışırken, sarsıntı olmuyor. Bu sayede çalışırken çok fazla yorulmuyorum. Makine aynı zamanda yakıt tasarrufuyla da öne çıkıyor. Çalıştığım süre içinde herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Makinenin kullanımından çok memnunum” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

DSİ, 70 adet ekskavatör teslimatıyla makine parkını gençleştirmeye başladı

SONRAKİ HABER

ESKİ’nin altyapı çalışmalarındaki tercihi: Mecalac 6MCR

BENZER HABERLER
Total
0
Share