İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Makinagetir.com, online kiralama hizmetini yeniden tanımlıyor!

Makina kiralama talepleri için makine sahipleri ve müşteriler, online makine kiralama platformu olan makinagetir.com’da buluşuyor. İzmir, İstanbul ve Ankara’daki saha ekibiyle operasyonlarını tüm Türkiye’de sürdürdüklerini dile getiren Yanmar Dijital Sistemler & E-Ticaret İş Kolu Müdürü ve makinagetir.com Genel Müdürü Can Vapurcu, “Makinagetir olarak öncelikli amacımız, makine kiralama ihtiyacı olan müşterilerimize ve makinesini kiralamak isteyen iş ortaklarımıza ‘hızlı, kolay ve güvenilir’ bir çözüm ortaklığı sunmak” açıklamalarını yaptı.

Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki iştiraki Yanmar Türkiye tarafından 2016 yılında kurulan makinagetir.com, makine kiralama sektöründe adından söz ettiriyor. Geniş ürün seçenekleri ile makine kiralamak isteyen tüm kullanıcılara, işlerine en uygun makineyi kiralama imkanı veren marka; sisteme kayıtlı olan makine sahiplerine ise yeni müşterilere ve projelere ulaşma fırsatı sunarak kazançlarını artırmakta fayda sağlıyor. Operasyonlarını; İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan saha ekipleriyle yürüten makinagetir.com, online olarak tüm Türkiye’ye hizmet veriyor. Marka, kurulduğu günden bugüne; 4.000’den fazla kullanıcı, 7.000’den fazla kayıtlı makine ve 12.000’i aşkın tamamlanmış kiralama işlemiyle makine kiralama sektöründe her geçen gün güçlenerek büyümeye devam ediyor.

Can VAPURCU – Yanmar Dijital Sistemler & E-Ticaret İş Kolu Müdürü ve makinagetir.com Genel Müdürü

“Müşterilerimize maliyet faydası sağlıyoruz”

Kiralama hizmetine yönelik sunulan ürünler ve çözümler hakkında açıklamalarda bulunan Can Vapurcu, “Makinagetir, dizel motorlarla başlayan ve iş makinelerine kadar uzanan ürün gamıyla 100 yılı aşkın tecrübemiz ve sektörel dijitalleşme arzumuzun birleşmesiyle ortaya çıktı. Makine kiralama sektöründe dijital platformun yetersizliği ve bu eksikliğin; hem müşterilerimizin işlerini yavaşlatması hem de iş ortaklarımızın işlerini büyütmelerini geciktirmesi tespitimizle, Makinagetir’i geliştirmeye başladık. Makinesini kiraya vermek isteyen iş ortaklarımıza Türkiye genelinden müşteri kazanım fırsatı sunarken, makine kiralamak isteyen müşterilerimize de tek noktadan binlerce makineye ulaşma imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimiz, akıllı arama motorumuza yapılması gereken işi yazdıklarında, kendilerine sorduğumuz temel birkaç soru sonrasında ihtiyaçları için gerekli makineleri, Makinagetir olarak öneriyoruz. Bu sayede hatalı, eksik veya ihtiyacından fazla makine kiralamalarının önüne geçip müşterilerimize maliyet faydası sağlıyoruz.” dedi.

Sözleşmeler, Yanmar Türkiye garantörlüğü çerçevesinde yapılıyor

İş makineleri, endüstriyel makineler, asfalt, yol ve nakliye makineleri, tarım makineleri olarak 5 ana kategoride müşterilerine hizmet sağladıklarını bildiren Can Vapurcu, 2024 yılı itibarıyla Makinagetir’in hizmet ağının genişleyeceğini aktardı. Açık bir pazar yeri olma gücüyle, kullanıcıların herhangi bir ücret ödemeden, platformda özgürce makineleri inceleyebildiklerini vurgulayan Vapurcu, “Kullanıcılar, diledikleri kadar makine için fiyat teklifi isteyebiliyorlar. Ücretsiz ve sınırsız olarak fiyat teklifi almak istediklerinde müşterimizin talebi; iş ortağımıza dijital olarak iletiliyor. İş ortaklarımız, ilgili teklife cevap verdikten sonra müşterimiz, dilediği makineyi tercih ediyor. Tüm kiralama işlemlerinde, hizmet başlamadan önce sorumlulukların net bir şekilde belirlendiği sözleşmeler, tüm taraflarca Yanmar Türkiye’nin garantörlüğünde imzalanıyor. Öngörülemeyen durumlarda da Makinagetir ekibi olarak hem müşterilerimizi hem de iş ortaklarımızı mağdur etmeyecek şekilde ve çözüm ortaklığı bakış açımızla %100 müşteri/iş ortağı memnuniyetini sağlıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Makinagetir kullanıcıları için birçok avantaj sunuyor

Her bir müşterinin değişen ihtiyaçları ve öncelikleri gözetilerek çözümler ürettiklerine dikkat çeken Can Vapurcu, “Bu noktada makine kiralamak isteyen kullanıcılarımız için öne çıkan avantajlarımız arasında Türkiye genelinde binlerce makineye kolay erişim, havale/eft veya kredi kartıyla ödeme ve esnek vade seçenekleri bulunuyor. Bunun yanında uzman ekibimiz tarafından sunulan ekspertiz hizmeti ve iş sağlığı güvenliği standartlarına uygun makine ve operatör havuzu da yer alıyor. Makinesini kiraya vermek isteyen iş ortaklarımız için de ek maliyet olmadan mağaza oluşturabilme ve sınırsız makine ilanı verme imkanı tanınıyor. Tüm bu süreçleri, Yanmar Türkiye garantörlüğünde güvenli bir şekilde sunarak maksimum müşteri memnuniyetini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Amaç: Hızlı, kolay ve güvenilir kiralama

“Hızlı, kolay ve güvenilir kiralama” anlayışıyla online çözümler ürettiklerine vurgu yapan Vapurcu, bu çalışma prensibiyle kullanıcı deneyimini her zaman iyileştirdiklerini ve müşterilere sunulan hizmet kalitesinin sektörel rekabet ortamını güçlendirdiğini belirtti.

“Sektörün dijitalleşmesine liderlik etmek istiyoruz”

2023 yılı itibarıyla tüm Türkiye’de online makine kiralama süreçlerinde hizmet vermeye başladıklarının altını çizen Can Vapurcu, sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Çözüm ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda online süreçlerimizi geliştirerek sektörün dijitalleşmesine liderlik etmek istiyoruz. Dijital dönüşüm, tüm sektörlerde uzun zamandır konuşulan ve üzerine yatırım yapılan bir alan. 2023 yılında, sistemimize ve iş ortaklarımıza kazandıracağımız yeniliklerle Yanmar’ın bu yeni iş konulunu farklı ülkelerde kullanmasına, Türkiye’den başlayan online makine kiralama modelinin farklı pazarlarda yaygınlaşmasına öncülük etmek istiyoruz. Makinagetir olarak bizler de, makine kiralama sektöründeki dijital dönüşüme öncülük etmekten son derece mutluyuz.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Safir Proje’nin ham maddesi, Metso kırıcılarla şekil alıyor

SONRAKİ HABER

HD Hyundai Infracore, 'DEVELONCARE' programını genişleterek DEVELON marka yakınlığını artırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share