İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Safir Proje’nin ham maddesi, Metso kırıcılarla şekil alıyor

Safir Proje, çok yönlü hizmetleriyle inşaat şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Metso’nun satış öncesinden satış sonrasına kadarki olumlu geri dönüşleriyle 2015 yılından bu yana marka ile işletme sahalarında çözüm bulduklarını kaydeden Firmanın Kurucu Ortağı Feyzullah Kahraman, “Metso’dan duyduğumuz memnuniyet ile almış olduğumuz Metso ST4.8 mobil elekten sonra mobil darbeli kırıcı olan LT1213 ürünlerini de bünyemize kattık. Türkiye’de bulunan Metso organizasyonuna vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz” sözleriyle marka memnuniyetini dile getirdi.

Çalışmalarına İstanbul merkezli başlayan Safir Proje Mühendislik ve Geri Dönüşüm Anonim Şirketi, 2013 yılında kurularak projelerin gerektirdiği tüm kazı, dolgu, yıkım, aktarım, nakliyat, peyzaj, tünel ve çevre düzenleme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Firma, müşteri memnuniyetini hedefleyerek hizmet sahalarını her geçen gün daha da genişletiyor. Bu doğrultuda; yenilikçi, sürdürülebilir, ekonomik ve çevre dostu projeleri ortaya çıkaran Safir Proje, gerçekleştirdiği başarıyı Metso ile sağladığı çözümden alıyor. Firma, satın aldığı Lokotrack LT1213 mobil darbeli kırıcıyla çalışmalarında pek çok başarıya imza atıyor.

Feyzullah KAHRAMAN – Safir Proje Kurucu Ortağı

“Kırıcılar ve elekler ile malzemeyi, nitelikli hale getiriyoruz”

Metso, uzmanlığı temelinde; tecrübesi, sağlam finansal kaynakları, mühendislik bilgi birikimi ve inovatif teknolojileriyle; kırma ve eleme faaliyetlerinin karlılığını garanti ediyor. Bu kapsamda markanın hizmet sunduğu firmalardan biri olan Safir Proje’de saha çalışmalarındaki kırma eleme işlerinde tercihini Metso’dan yana kullanıyor. Safir Proje Kurucu Ortağı Feyzullah Kahraman,“İşletmemiz, 2013 yılından bu yana ticari faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürüyor. İstanbul’un Anadolu Yakası ağırlıklı olarak başladığımız çalışmaları, halihazırda; Adıyaman, Şanlıurfa ve Hatay’ın İskenderun ile Kırıkhan ilçelerinde sürdürüyoruz. 2020 yılından itibaren İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ndeki tüm altyapı çalışmaları, viyadük ayakları, kazıkları ve toprakarme faaliyetlerini yürütüyoruz. Toprak hareketlerinde ortaya çıkan nitelikli mamul ve ürünlerin, tekrar geri dönüşümde kullanılması amacıyla, kırıcılar ve elekler ile malzemeyi nitelikli hale getiriyoruz” dedi.

Lokotrack LT1213 mobil darbeli kırıcı, çok yönlü ve yüksek kapasite sağlıyor

Metso, ekipman güvenliğine ve kolay bakıma büyük yatırım yapıyor. Geniş bir platformda darbeli kırıcı bakım noktalarına kolay erişim sağlayan Lokotrack LT1213 mobil darbeli kırıcı ile güvenli ve kolay operasyonlar sağlanıyor. Feyzullah Kahraman, Metso ile olan iş birliğini şu şekilde anlattı: “İşletmemiz, ilk kırıcı arayışında geri dönüşüm ürünlerinde dünyada geçerli markaların çoğunu araştırma ve inceleme fırsatı buldu. Bu bağlamda ürün tercih ederken toplam kalite mantığını benimsedik ve araştırmalarımız sonucunda Metso markasıyla yola çıkma kararı aldık. 2015 yılından bu yana devam eden iş birliğimizi sürdüren konu; Metso’nun satış öncesinden satış sonrasına kadar olan olumlu tutumu diyebilirim. İşletmemiz bünyesinde bulunan 4 katlı ürün eleğini almamızın sebebi Metso’nun ürünün satışını gerçekleştirdikten sonra da sahip çıkmasıdır.”

“Yüzde yüz ürün memnuniyeti için erken müdahale çok kıymetli”

Dijitalleşmeye yüksek düzeyde odaklanan Metso, müşterilerinin ekipmanlarını ve süreçlerini iyileştirmeye yardımcı oluyor. Satın aldıkları üründe erken müdahaleyi önemsediklerini bildiren Kahraman, “Özellikle bu tür kırıcı makinelerin önünde ve arkasında farklı makineler yer aldığı ve farklı mamullere giriş çıkış sağlandığı için; tamir, bakım ve arıza nedeniyle bekleme sürelerinin minimum düzeyde olması önem arz ediyor. Yani besleyici malzeme, istenilen ürüne dönüştükten sonra farklı makine ve ekipmanlar çalışmaya başlıyor. Makine, komplike bir çalışma gerçekleştirdiği için herhangi bir sorunda erken müdahale yapılması gerekiyor. Aksi takdirde işlerimiz sekteye uğrar. Çalışmalarımızda şimdiye kadar herhangi bir aksama yaşanmadığı için Türkiye’de bulunan Metso organizasyonuna vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Sektör paydaşlarımıza, benzeri ürün tercihlerinde de yalnızca ürünün spesifik ve teknik özelliklerini değil, özellikle satış sonrası hizmet konusuna da dikkat etmelerini önemle tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cabir KAHRAMAN – Safir Proje Genel Müdür Yardımcısı

“Yakıt tüketimi açısından başarılı olduğunu düşünüyoruz”

Firma Genel Müdür Yardımcısı Cabir Kahraman, ürün kullanımı hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Metso Lokotrack LT1213 mobil darbeli kırıcının 130’luk çenesini kullanıyoruz. Bu makine ile tanışıklığımız 2017 yılına dayanıyor. Makinenin saha şartlarında çeşitli malzemelerde göstermiş olduğu performans ve yakıt tüketimi açısından başarılı olduğunu düşünüyoruz. Makineyi diğer kullanıcılara da tavsiye ediyoruz. Şehir içi kullanımlarda mobil kırıcılarda 130’luk çene optimum performans sağladığı için bu modeli tercih ettik.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HİDROMEK’in uluslararası tasarım ödülü sayısı 33’e yükseldi

SONRAKİ HABER

Makinagetir.com, online kiralama hizmetini yeniden tanımlıyor!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share