İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Makyol, Cat Advansys ile verimliliğini artırıyor

Antalya’da 30 kilometrelik yol ve tünel projesinde çalışmalarını sürdüren Makyol İnşaat, projede yer alan hidrolik ekskavatörlerinin tamamında Cat Advansys’i kullanarak, kovalarda tırnak düşmesi ve kırılmasının önüne geçti. Cat Advansys ile iş gücü kaybını önleyen ve maliyet avantajı sağlayan firma, arttırılmış üretkenlik, gelişmiş güvenilirlik ve pimsiz kurulum avantajına sahip Cat Advansys’i tüm makinelerinde kullanarak verimliliğini artırmayı hedefliyor.

 

Kazıcı-koruyucu parçalar, makinenin ana yapısal parçalarını, çalıştığı malzemenin aşındırmasına ve hasar görmesine karşı koruyor. Dünyanın önemli iş makineleri üreticilerinden arasında yer alan Caterpillar’ın kimyasal ve fiziksel metalürjik şartları karşılayan yüksek kalitede çelikten ürettiği Cat Advansys tırnak ve adaptörleri de sahadaki tüm zorlu uygulamalarda kullanıcılarına maksimum verimlilik sağlıyor. Cat Advansys kazıcı-koruyucu parçalar ile lastik tekerlekli yükleyici ve hidrolik ekskavatörlerin performansı optimize ediliyor.

 

 

Murat KARDEŞ – Makine Şefi

Zorlu projelerde aciliyet!

En yüksek verimlilik ile en çabuk kurulum ve sökülme süresini sağlayan Cat Advansys tırnak ve adaptörleri ile tırnak düşmesi ve kırılması sorunlarını çözüme kavuşturan Türkiye’nin lider taahhüt şirketi Makyol İnşaat, zorlu saha şartlarında Cat Advansys ile verimliliğini artırdı. Antalya’da Kumluca – Tekirova arasındaki 30 kilometrelik yol yapım ve tünel projesini üstlenen firma, proje çalışan tüm paletli ekskavatörlerinde Cat Advansys tırnak ve adaptörlerini kullanıyor. Makyol İnşaat’ta 9 yıldır makine şefliği yaptığını ifade eden Murat Kardeş, şu anda Antalya’da karayollarına ait 30 kilometrelik yol ve tünel projesinde yer aldıklarını belirtti. Kardeş, “Kumluca – Tekirova arasındaki yol ve tünel çalışmasında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yol ve tünelde projelerinde her şey çok acil. Makine arıza yaptığında arızanın hemen o an yapılması isteniyor. Çünkü bozulacak bir makine beraberinde diğer işlerin durmasına neden oluyor. Bu nedenle yaşanan tüm bu problemlere en kısa sürede müdahale etmemiz gerekiyor. Bu konuda Caterpillar’ın makineleri ve Cat Advansys çözümü ile Borusan Cat’in sağladığı satış sonrası ve servis hizmetinden oldukça memnunuz” dedi.

 

Cat’ten hem makine hem de çözüm

Makyol İnşaat olarak Antalya’da yol projesinin dışında farklı projelerde de yer aldıklarına değinen Kardeş, “Antalya’da devam eden projeler için 20 adet ekskavatör, 8 adet lastik tekerlekli yükleyici, 2 adet kazıcı yükleyici, 2 adet lastikli ekskavatör, tünel makineleri ve farklı ürün grupları olmak üzere toplam 50 adet makinemiz bulunuyor. Makine parkımızın çoğunluğunu Caterpillar markası oluşturuyor” şeklinde konuştu. Caterpillar’ın sadece makinesini değil, zorlu uygulamalar için geliştirdiği Cat Advansys tırnak ve adaptörlerini de kullandıklarına dikkat çeken Murat Kardeş, “Cat Advansys’i Makyol İnşaat’ta ilk kullanan makine şefiyim. Cat Advansys’in denemesini yaptım ve başarılı sonuçlarını gördüm. Cat Advansys ile tırnak kırılması ve düşmesi gibi problemimiz ortadan kalktı. Tırnak işçiliği diye bir işçiliğimiz de kalmadı. Cat Advansys tırnaklarını kullanarak en az 600-700 saat makinenin yanına gitmeyeceğimi biliyorum” dedi.

 

 

Cat Advansys ile tırnak düşmesi ve kırılmasına son!

Cat Advansys’i Makyol İnşaat’ta ilk olarak kendisinin kullandığı belirten Murat Kardeş, duyulan memnuniyetin ardından Makyol’un yeni yapılan tüm kovalarında normal tırnak yerine Cat Advansys kullandığını aktardı. Antalya’daki makine parkında şu anda 324, 349, 336 seri ekskavatörlerde Cat Advansys’i kullandıklarına değinen Murat Kardeş, kazıcı koruyucu parçaların avantajlarını şu şekilde anlattı: “Öncelikle kovadaki tırnağın düşmesi nedeniyle sahada iş gücü ve vakit kaybı yaşanıyordu. Cat Advansys ile artık tırnak düşmesi gibi sorunlar yaşamıyoruz. Örneğin; Cat Advansys tırnakları ömrünü tamamlayana kadar en az 4 defa normal tırnak değişimi yapmamız gerekirdi. Bu durum hem maliyet hem de zaman avantajı sağladı. Yakıt konusunda tasarruf sağladı.”

 

“Cat ile sürprizlerle karşılaşmıyoruz”

Piyasada en kullanılabilir makinelerin Cat tarafından sağlandığını kaydeden Murat Kardeş, “Caterpillar, pazara sağlam, seri ve sorunuz makineler sunuyor. Son yıllarda yapılan sistemler ve yenilikler sonrasında Cat makinelerinin yakıt harcaması da düştü. Bunun yanı sıra Cat’in makineleri daha ön görülebilir arızalar yapıyor. Cat ile çalıştığımız zaman sürpriz arızalarla karşılaşmayacağımızı biliyoruz. Bu yüzden kafamız oldukça rahat. Makinelerin yanı sıra Borucan Cat’in satış sonrası hizmetleri ve servisi de oldukça iyi. Diğer markaların makineleri arıza yaptığında çaresiz kalıyoruz ama Borusan Cat’in bu konudaki desteğinden oldukça memnunuz” ifadelerini kullandı.

 

Cat Advansys sisteminin faydaları nelerdir?

Arttırılmış Üretkenlik: Kendine özgü tırnak ve adaptör özellikleri ile en yüksek üretkenliğe sahip

Gelişmiş Güvenilirlik: Caterpillar’ın bugüne kadar ürettiği en güçlü ve en dayanıklı adaptörler.

Pimsiz kurulum: Hiçbir özel alet gerektirmeyen en hızlı pimsiz tırnak sökme ve kurma.

Hidrolik ekskavatörlere faydaları

Cat Advansys geliştirilmiş tırnak ve adaptör geometrisi sayesinde kazma/yükleme uygulamalarında %15’e kadar verimlilik artışı sağlıyor. Daha geniş üst yüzey, tırnak toprak üzerinde hareket ederken tırnak ve adaptör üzerindeki sürtünmeyi azaltıyor. Azaltılmış yan sürtünme, kovanın toprak içinde hareket etmesi için daha az kuvvete ihtiyaç duyulmasını sağlıyor ve yakıt verimliliği sunuyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tekfen İnşaat’tan iki Guinness dünya rekoru…

SONRAKİ HABER

Hyundai, Hasel güvencesiyle yeniden pazarda

BENZER HABERLER
Total
0
Share