İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Mermer Fuarı’nda TSM Global rüzgarı

26 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşen Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na katılan TSM Global, standında sergilediği yeni 7 serisi Sumitomo ekskavatör ve Hyster forkliftleri ile “ocaktan limana” sunduğu çözümleriyle büyük ilgi görürken, yeni markası Astra kamyonları da görücüye çıktı. TSM Global Genel Müdürü Burak Ertuğrul, “Müşterilerimize firmamıza göstermiş oldukları bu teveccüh için ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Bu yıl 28.si düzenlenen İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda TSM Global rüzgarı esti. Fuarda Japon devi Sumitomo’nun yeni 7 serisi ekskavatörleri ilk kez mermer sektörü ile buluştu. Sumitomo’nun SH500LHD-7 MASS ve SH520LHD-7 MASS modellerinin yer aldığı fuarda ziyaretçiler yeni 7 serisine büyük ilgi gösterdi.

Sumitomo ile yüksek güç, verimlilik ve performans

SH500LHD-7 MASS ve SH520LHD-7 MASS modelleri Türkiye’deki mermer ocaklarında en çok tercih tonajlar olarak ön plana çıkıyor. Ülkemizde yürürlüğe giren Euro 5 standartlarına sahip yeni ve çevreci Isuzu motoruna sahip Sumitomo 7 serisi ekskavatörler, düşük yakıt sarfiyatı ve çevreci teknolojisi ile dikkat çekiyor. Tüm makine gruplarında Stage 5 ürün grubunu tamamladıklarını ifade eden Burak Ertuğrul, dünyamızı, çevremizi ve geleceğimiz korumak için ülkemizde uygulanmaya karar verilen yeni Stage 5 yeşil motor ürünlerini belirtilen tarihten itibaren müşterilerine sunmaya başladıklarını vurguladı. Sumitomo’nun yeni 7 serisi güçlü ve çevreci motoru, verimliliği artırılmış hidrolik pompa ve “Sumitomo Akıllı Hidrolik Kontrol Sistemi” (SIHIS) teknolojisi ile birleşiyor. Böylece Sumitomo’nun yüksek güç, verimlilik, performans, serilik ve kullanım kolaylığı sunan ekskavatörleri mermer ocaklarında üretimi daha karlı hale getiriyor. Emisyon değerlerini düşüren bu çevreci motorlar, Sumitomo ekskavatörlerde yakıt verimliliği için geliştirilen teknolojiler sayesinde ton başı maliyetler daha da aşağı çekiyor.

TSM Global çözümlerini ziyaretçileriyle buluşturdu

TSM Global’in mermer fuarında yeni ürün ve çözümlerini sergilediğini söyleyen TSM Global Genel Müdürü Burak Ertuğrul, “TSM Global olarak bu seneki fuarda Sumitomo ekskavatörlerinin yeni 7 serisini tanıttık. Yeni serimizi maden ve mermer sektörü kullanıcıların beğenisine sunduk. Fuarda iki adet ağır hizmet 50 ton ve 55 ton sınıfı makine sergiledik. Bununla beraber şirketimiz bünyesinde bulunan Yanmar mini ekskavatörlerinin yeni ürün grupları ile forkliftte Hyster ürün gruplarını sergiledik. Bir de özellikle madenci ve mermercilerin kullandığı ağır hizmet tipi Astra kamyonlarını bu fuarda ziyaretçilerimizle buluşturduk” ifadelerini kullandı.

Benzersiz teknolojiler ile üretim artıyor

Fuarda müşterilerin büyük beğenisin toplayan Sumitomo yeni 7 serisi ekskavatörler hakkında bilgi alan ziyaretçiler benzersiz teknolojileri yakından görme fırsatı buldu. Ziyaretçiler Sumitomo’nun SSC (Piston Strok Denetimi), PTR (Pompa Geçişinde Düşüş), AES (Otomatik Enerji Tasarrufu), BES (Bom Aşağı Enerji Tasarrufu) gibi teknolojileri hakkında bilgiler alırken konfor ve güvenlik sunan yenilenmiş kabini deneyimlediler. Ziyaretçiler ayrıca geliştirilen kullanıcı modu sistemi ile otomatik kullanımda kademelendirme ve geniş ekran sayesinde çalışma esnasında tüm bilgilerin nasıl görüldüğünü inceleme fırsatı buldular.

Sumitomo, ziyaretçilerden alkış aldı

Özellikle mermer sektörü için büyük öneme sahip yürüyüş sistemlerine dair Sumitomo yeni 7 serisindeki değişiklikler ziyaretçilerin beğenisini topladı. Sumitomo’nun özel ısıl işlem görmüş ve güçlendirilmiş yürüyüş takımları, zırhlı yapısı ile ekstra koruma sağladığı gibi daha fazla sayıda ve daha büyük çapa sahip olan makaraları sayesinde daha seri hareket kabiliyeti sunan tasarımı mermer sektörünün ihtiyaçlarına sunduğu çözüm ile fuarda ziyaretçiler tarafından alkış aldı.

Mermer sektörüne çözümler

Fuarda ayrıca Amerikan Hyster’in özellikle mermer fabrikalarının ihtiyacı elektrikli ve dizel forkliftleri de sergilenen ürünler arasında yerini aldı. Hyster’in mermer ocakları ve fabrikalarda tercih edilen dizel H3.5UT modeli ile elektrikli J5.5XN modeli de sergilendi. Fuarda sergilenen bir diğer marka ise Yanmar oldu. Yanmar’ın mermer fabrikalarında kullanılan mini lastikli yükleyici modeli V100, forklift çatalı ve özel kovası ile TSM GLOBAL standında yerini aldı. Fuarda ayrıca Yanmar’ın ViO57-6B midi ekskavatörü ile C12R-C mini damperi de sergilendi. Mermer fuarının bir diğer ürünü ise MTG tırnakları oldu. Özel stant köşesi ile ziyaretçilerin beğenisini toplayan MTG tırnakları, yeni ürün grubu Veemet ve Comet serisini bu fuarda ziyaretçiler ile buluşturdu.

Astra kamyonları görücüye çıktı

İzmir Mermer Fuarının bir diğer sürprizi ise TSM Global’in yeni markası İtalyan Astra kamyonları odu. Ağır hizmet tipi tasarımı, güçlü motoru ve düşük yakıt sarfiyatı, inanılmaz manevra kabiliyeti ve maden ocaklarındaki zorlu koşullarda gösterdiği performansı ile tanınan Astar kamyonları da TSM Global’in çatısı altında Türkiye pazarı ile buluştu. Fuarda Astra’nın HD9 84.51 E modeli sergilenirken ziyaretçilerde büyük ilgi gördü. Özellikle zorlu maden ocakları için geliştirilen ağır hizmet tipi şasesi, güçlü şanzımanı, tamamen madencilik sektörü ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş geniş ve konforlu kabini gibi pek çok özelliği ile dikkat çeken Astra kamyonları, fuarın fark yaratan önemli markalarından biri oldu.

Memnuniyet verici satış hacmi

Mermer fuarının beklenen bir şekilde gerçekleştiğini ve bu sürecin Türkiye’de iş makinesi sektörünün iyi bir yansıması olduğunu belirten Burak Ertuğrul, sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ertuğrul, “Tüm dünyayı etkisi altın alan kovid sürecinin tamamlanmasıyla beraber tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir yapılanma süreci söz konusu. Geçen seneden itibaren birçok ürün grubundan çok hızlı satışlar söz konusu oluyor. Bu sene de gelen tüm ürünleri, sırf ilk çeyrek için değil, gelecek ürünlerle birlikte tüm yıl için satmış durumdayız. Bu da bizler açısından memnuniyet verici bir tablo diyebiliriz. Müşterilerimize firmamıza göstermiş oldukları bu teveccüh için ayrıca teşekkür ederiz” sözlerini kaydetti.

“TSM Global olarak bölgenin ayağa kaldırılmasında aktif rol almaya çalışıyoruz”

Sektör değerlendirmesinin yanında Türkiye’de yaşanan deprem felaketiyle de şirket olarak katkı sağlamaya devam edeceklerini bildiren ve açıklamalarda bulunan Ertuğrul, “Öncelikle deprem felaketinde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Yaraların bir an önce sarılması dileğindeyiz. Biz de şirket olarak, markalarımızla elimizden gelen her türlü desteği yapıp bir an önce o bölgenin ayağa kaldırılmasında aktif rol almaya çalışıyoruz. Biz de ürünlerimizle, müşterilerimize 7/24 destekle hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu sürecin getirmiş olduğu, hepimizin de tekrar gündeme almamız gereken bir kentsel dönüşüm sürecine girmiş durumda tüm ülke. Bu sürecin tabii ki hem sektöre hem yaşam kalitemize hem de gelecekteki riskleri minimize etmemize büyük etkisi olacaktır. Biz de elimizden gelen tüm çabayı gösterip bu konuyu desteklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yanmar Türkiye, ilk Power Solution Center açılışını gerçekleştirdi

SONRAKİ HABER

İMDER, CTT Expo’da önemli ziyaretler gerçekleştirdi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share