İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MERMER OCAKLARININ YÜKÜNÜ CASE CX500C ÜSTLENİYOR

CASE, 50 TON SINIFINDAKİ MODELİ CX500C İLE MERMER OCAKLARININ YÜKÜNÜ ÜSTLENİYOR. CX500C, COMMON RAIL ELEKTRONİK YAKIT ENJEKSİYON SİSTEMİ, TURBO INTERCOOLER HAVA EMİŞ SİSTEMİ İLE DONATILAN GÜÇLÜ MOTORU VE YÜKSEK PERFORMANSIYLA DİKKAT ÇEKİYOR.

 

TürkTraktör güvencesiyle Türkiye pazarında faaliyet gösteren Case, operatör konforunu ve yüksek performansı odağında tutan özellikleri ile mermer ocaklarının yükünü sırtlanıyor. Güvenilirliğini kanıtlamış Akıllı Hidrolik Sistemi ve ergonomik makine kontrolü ile CX500C model ekskavatörler, tüm çalışma periyotlarında benzersiz bir güç ve yakıt tasarrufuyla birleştiriyor. Otomatik, ağır ve süper olmak üzere 3 farklı çalışma modu bulunan CX500C ile kullanıcılar, mekanik bir ayarlama gerektirmeden 10 farklı kırıcı debi ayarını operatör ekranına kaydedebiliyor ve kendi uygulama koşullarına uygun çalışma modunu seçerek ideal üretkenliği elde edebiliyor.

 

 

5 FARKLI ENERJİ TASARRUF KONTROLÜ

 

CX500C model ekskavatörler 5 farklı Enerji Tasarruf Kontrolü ile üstün enerji yönetimi sağlıyor;

 

  • Hidrolik yağ akışını elektronik olarak kontrol ederek motorun aşırı yüklenmesini önleyen tork kontrolü

 

  • Bom indirme işlemlerinde ve kule dönüş esnasında motor hızını düşürerek yakıt tasarrufunu artıran Bom Ekonomi Kontrolü

 

  • Kule dönüş esnasında en ideal hidrolik yağ akışı ve basıncı sağlayarak hidrolik güç dağılımını optimize eden Kule Dönüş Tahliye Kontrolü

 

  • Kazma ve tesviye işlemleri sırasında otomatik hidrolik basınç ayarı oluşturan Levye Hareket Kontrolü

 

  • Makinenin faaliyet durumunu joystik hareketlerinden algılayarak kabin içerisinden kolaylıkla devreye alınabilen rölanti fonksiyonları;

 

  • Otomatik Rölanti: Fonksiyon ekrandaki düğme ile etkinleştirilirse, joystik / pedallar 5 saniye kullanılmadığında motor devrini düşürüyor.

 

  • Otomatik Motor Kapama: Motor rölanti devrinde belirli bir süre çalıştıktan sonra yakıt tasarrufunu optimize etmek için otomatik olarak kapatıyor.

 

 

KONFOR, GÜVENLİK VE ERGONOMİ BİR ARADA SUNULUYOR

 

CX500C model ekskavatörler, uzun süreli çalışmalarda operatörün konforunu maksimum seviyede tutmak adına birçok ergonomik ve teknolojik özellik barındırıyor. Daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için geliştirilen 7 inç LCD ekran sayesinde operatör birçok veriyi anlık olarak ekran üzerinden izleyebiliyor, kırıcı debi ayarını seçebiliyor, standart olarak sunulan arka ve sağ yan kameralar ile çalışma sahasına hakim olabiliyor. Operatörün rahatlığı için gürültü ve titreşim seviyelerini düşüren yeni silindir yastıklamaları, ayarlanabilir hava süspansiyonlu koltuk ve joystik sistemi ile kullanıcılar kendilerine en uygun kullanım pozisyonunu kolaylıkla belirleyebiliyor. Önceki modellere göre yüzde 25 daha fazla hava akımı sağlayan ve yüksek soğutma performansına sahip dijital klima ile her iklim şartına uyum sağlayacak şekilde konforlu bir çalışma ortamı yaratılıyor.

 

CX500C kabini, ilave tavan üstü koruma ızgarasıyla operatöre ekstra koruma sistemi sağlıyor. Ayrıca kullanıcının ihtiyacına göre ağır veya hafif hizmet tipi ön cam koruma barları da opsiyonel olarak sunuluyor. Daha kolay temizlik ve verimli soğutma işlemlerini gerçekleştirmek adına CX500C model ekskavatörlerde radyatörler yan yana yer alıyor. Otomatik yakıt kesme özelliğine sahip yakıt transfer pompası, düzenli dolumlarda bekleme sürelerini azaltıyor. CX500C’nin tüm bakım işlemlerinin zemin seviyesinde kolaylıkla gerçekleştirilmesi için filtreleri ve periyodik kontrol noktaları pratik açıdan mantıklı noktalarda yer alıyor. Kova bağlantısı hariç kazıcı grubu üzerindeki diğer bağlantı noktalarında standart olarak sunulan EMS burçlar, makinenin bakım aralıklarını uzatarak günlük ve haftalık bakım sürelerinin azalmasını sağlıyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ACARYAYLA “HITACHI” İLE YEŞİLLENİYOR

SONRAKİ HABER

ERG GRUP’TA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share