İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Motto Türkiye, düzenlediği eğitimler ile sektörde kaliteyi yükseltiyor

Motto Türkiye’nin 17-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği “Beton Ekipmanlarının, Hidrolik, Elektrik ve Yapısal Problemleri ve Güvenli Ekipman” kullanımı konulu eğitim organizasyonu; şirket teknisyenleri, yetkili servisleri ve müşterilerinin teknik personelinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik sonunda, tüm katılımcılara etiğim sertifikaları verildiğini söyleyen Motto Türkiye Teknik Destek ve Eğitim Müdürü Şaban Karageriş, “Kurum olarak verdiğimiz sertifika, kişilerin alanlarında uzmanlaştıklarını ve donanım sahibi olduklarını gösteriyor” dedi.

Aktif ticari hayatına 2020 yılında CIFA markasının resmi distribütörü olarak başlayan Motto Danışmanlık Mühendislik ve Teknoloji şirketi, Türkiye haricin de Batı Afrika, Orta Doğu ve Rusya bölgesine beton pompası, transmikser, tünel makinası ve beton santralleri yeni / ikinci el ekipman satışı ve yedek parçaları ağırlıkta, 100 çeşit farklı ekipman yedek parçasının satışını, 25 farklı ülkeye ihraç ediyor. Sektöre katkı sağlarken aynı zamanda kendi içinde düzenlediği eğitim faaliyetleriyle de sektörde daha doğru hamleler yapabilecek, doğru bilgiye sahip personel istihdamında da önemli katkılar veriyor. Daha önceki eğitim faaliyetlerinde bölge servisleri ve kendi teknik kadroları ile Motto müşterileri için farklı eğitim organizasyonları düzenlediklerini belirten Motto Türkiye Teknik Destek ve Eğitim Müdürü Şaban Karageriş, 2023 yılında alınan şirket içi kararla bu etkinlikleri artık tüm Motto Türkiye ailesiyle ortak bir şekilde gerçekleştireceklerini söyledi. Karageriş, “Aldığımız kararla bu tür eğitim organizasyonlarımızı yılda iki defa olacak şekilde makineyi kullanan operatörlerden, teknik personelimize kadar makineyi tanıması ve gerektiğinde müdahale edebilmesi için katılımcı seviyesini karma olacak şekilde değiştirdik. Aldığımız karar sonrasında 17-20 Temmuz’da gerçekleştirdiğimiz eğitimde; Motto Satış Sonrası Hizmet personelleri, yetkili servislerimiz ve müşterilerimizin bakım onarım personelleri ile operatörleri de bu eğitimde yerini aldı” ifadelerini kullandı.

Eğitim organizasyonu marka ve temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti

2020 yılından bu yana Motto Türkiye’de Teknik Destek ve Eğitim Müdürü olarak görev alan Şaban Karageriş, uzun yıllardır sektörde yer aldığını ve bu alanda 27 yıllık tecrübesinin olduğunu kaydetti. Motto Türkiye’nin belirli aralıklarla eğitim çalışmalarında bulunduğunu belirten Karageriş, “Bu amaçla 17-20 Temmuz tarihleri arasında “Beton Ekipmanlarının, Hidrolik, Elektrik ve Yapısal Problemleri ve Güvenli Ekipman” kullanımı konulu eğitim organizasyonumuzun teorik eğitimi Merkez Ofisimizde; pratik eğitimi ise Tuzla Satış Sonrası Hizmetler binamızda düzenlendi. Etkinlik; şirket teknisyenlerimiz, yetkili servislerimiz ve müşterilerimizin teknik personelinin katılımıyla gerçekleşti. Bu eğitimlerde de farklı milletlerden ve farklı firmalardan insanları aynı amaçta birleştirmeyi düşünerek düzenledik. Katılımcılardan aldığımız olumlu geri dönüşler, karma eğitim kararımızın ne kadar isabetli ve faydalı olduğunu bize gösterdi” sözlerini kaydetti.

Alanında uzman kişiler, tecrübelerini aktardı

Motto Türkiye tarafından düzenlenen etkinlik, yurt dışı ziyaretçilerini de ağırladı. Organizasyona katılarak tecrübelerini aktaran yetkili kişilerinde etkinlikte yer aldığını söyleyen Şaban Karageriş, “Gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuza ve resmi distribütörü olduğumuz İtalya CIFA S.p.A. firmasından eğitmen Adriano Scarcella bizlere eşlik etti. Kendisi çok uzun yıllardır CIFA S.p.A. bünyesinde eğitmen olarak görev alıyor. Beton dökümü sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan, operatörler için faydalı olabilecek beton hakkındaki doğru bilinen yanlışları kapsayan birçok konunun üzerinden geçildi. Daha sonrasında ise Motto Satış Sonrası Hizmetler Binasında pratik olarak beton pompaları, transmikserler ve mikserli beton pompaları üzerindeki yeni teknolojiler hakkında bilgiler verdi” dedi.

Sertifika ile eğitim kalitesini kanıtlıyor

Şaban Karageriş, Motto’nun düzenlenen etkinliğin sonunda tüm katılımcılara sertifikalar verdiklerini belirtti. Karageriş,“Pratik ve teorik konularla düzenlediğimiz etkinliğin sonunda; şirket teknisyenlerimiz, yetkili servislerimiz ve müşterilerimizin teknik personeli eğitimlerini tamamladıklarına dair sertifika aldı. Kurum olarak verdiğimiz sertifika, katılımcıların belirli bir düzeyde bilgi ve yetenek sahibi olduğunu kanıtlıyor. Her sertifika işverenler için önemli bir referans teşkil ediyor. Motto olarak hem kendi personelimize ve yetkili servislerimize hem de müşterilerimizin bakım onarım ekipleri ile operatörlerine sertifikalı eğitimler vermeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Sektörümüze eğitimli personel yetiştirmeyi zorunluluk olarak görüyoruz”

Motto Türkiye olarak amaçlarının eğitim teknik kadrosunu güçlendirmek olduğunu kaydeden Şaban Karageriş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Müşterilerimiz için, Motto’yu sadece makineyi satan bir kurum olarak değil de arkalarındaki güç olarak görmelerini istiyoruz. Motto Türkiye, şirket olarak sektördeki en genç ama en deneyimli kadroya sahip. Şu anda Türkiye organizasyonumuz ve Motto grup şirketleri ile birlikte 40’dan fazla ülkede teknik anlamda CIFA S.p.A.’ya hizmet veriyoruz. Motto olarak kaliteye ve eğitime çok önem veriyoruz. Önceliğimiz kendi eğitim teknik kadromuzu yetiştirmek olsa da, kalitenin rekabeti ve başarıyı getireceğine inanıyoruz. Sektörümüze eğitimli personel yetiştirmeyi zorunluluk olarak görüyoruz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Zekeriya Turan: “Hafriyatta sadece tozu toprağı kaldırmak değil insanların olumsuz düşüncelerini de yıkmak istiyoruz”

SONRAKİ HABER

Zoomlion, kullanıcı memnuniyetiyle sektördeki yerini güçlendiriyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share