İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ÖNALLAR MADENCİLİK’İN GÖZ BEBEĞİ: HMK 500 LCHD

HAZIR BETON VE TAŞ OCAĞI İŞLETMECİLİĞİ YAPAN ÖNALLAR MADENCİLİK, HİDROMEK’İN YENİ H4 SERİSİNE AİT HMK 500 LCHD İLE MAKİNE PARKINI GÜÇLENDİRDİ. HİDROMEK HMK 500 LCHD, PERFORMANSI VE YAKIT TASARRUFUYLA MADEN SEKTÖRÜNÜN VE ÖNALLAR MADENCİLİK’İN GÖZ BEBEĞİ OLDU.

 

2009 yılından bu yana hazır beton ve taş ocağı alanında faaliyet yürüten Önallar Madencilik, Manisa’daki ocağından çıkarttığı taş ile hazır beton üretimi yaparak çevre illere ve Salihli, Alaşehir, Kula ve Selendi başta olmak tüm ilçelere beton sevkiyatı gerçekleştiriyor. Önallar Madencilik, sürdürmekte olduğu işleri hızlandırmak ve firmaya güç katmak için makine parklarına Hidromek’in HMK 500 LCHD paletli ekskavatörünü ekledi. Makina Market olarak 45 personel ve 6 iş makinesiyle çalışmalarını sürdüren Önallar Madencilik’in Manisa Bölge Sorumlusu Selçuk Önal ile HMK 500 LCHD’yi ve Hidromek’i tercih etme sebeplerini konuştuk.

 

 

“ARAŞTIRMA SONUCU “HİDROMEK”

Hidromek ile uzun yıllar önce tanıştıklarını ifade eden Selçuk Önal, “Geçmiş yıllarda Hidromek’in kazıcı yükleyicilerini kullandık ve makinenin kalitesinden memnun kaldık. Yeni makine ihtiyacımızda da uzun araştırmalar sonucunda HMK 500 LCHD’yi almaya karar verdik. Yakıt tasarrufu, üstün performansı, yerli üretim olması ve satış sonrası hizmet kalitesinden dolayı yeniden Hidromek’I tercih ettik” dedi.

 

HMK 500 LCHD, 2 MAKİNE GÜCÜNDE

Hidromek makinelerinin performans anlamında çok başarılı olduğunu belirten Selçuk Önal, “Hidromek’in makinelerini farklı markaların makineleriyle karşılaştırdık, aradaki kalite farkını görünce

 

SERVİS HİZMETİ TERCİH SEBEBİ OLDU

Madencilik sektöründe yer alan farklı bir işletmede Hidromek’in satış sonrası hizmet kalitesine şahit olmaları sonucunda HMK 500 LCHD’yi almak istediklerini söyleyen Selçuk Önal, “Beton döktüğümüz maden firmasında kullanılan makinede servis ihtiyacı doğmuştu. Hidromek servis çalışanları kısa sürede gelip makine ile ilgilendiler. Biz de servis konusunda diğer firmalarla sıkıntılar yaşıyorduk. Makinenin uzun süre çalışamaması iş kaybına sebep oluyordu. Fakat Hidromek’te böyle bir sorun yaşamıyoruz. Yedek parça ihtiyacı durumunda en kısa sürede makineyi çalışır duruma getiriyorlar. Ayrıca makineyi almamıza vesile olan mermer firması sahibi arkadaşlarımız da makine performansı ve satış sonrası hizmetlerden memnun olduklarını söyledi. Makineyi alacağımız zaman 49 tonluk ekskavatörlere bakmıştık. Bu süreçte Hidromek’in yeni seriye geçtiğini öğrendik ve HMK 500 LCHD’yi satın aldık” dedi.

 

 

DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ

Makinenin yakıt Performansını değerlendiren Selçuk Önal, “Makine tüm Beklentilerimizi karşıladı. Hidromek’i, diğer markaların 50 tonluk makineleriyle karşılaştırdığımızda tam güçte ve tam kapasitede çalıştığında çok düşük yakıt tükettiğini gördük. Böylece makine yakıttan tasarruf ederek kendi parasını kendi ödüyor diyebilirim. Bu sebeplerden kaynaklı bundan sonraki makine alımlarımızda da Hidromek’ten başka bir markayla çalışmayı düşünmüyoruz” dedi.

 

“HİDROMEK, BİZİMLE ÇOK İLGİLENİYOR’’

Hidromek’ten aldığı satış sonrası hizmetleri anlatan Önal, “Ekipler, firmamızı sürekli ziyaret ediyorlar. Sık sık işletmeye gelerek makinenin kontrol ve bakımlarını yapıyorlar. Bir ihtiyacımızın olup olmadığını sorarak bizimle çok ilgileniyorlar. Diğer markalardan bu şekilde gelip makinelerin durumunu soran görmedim, ifadelerini kullandı.

 

Selçuk ÖNAL – Önallar Madencilik Manisa Bölge Sorumlusu

 

OPERATÖR YORUMU

Önallar Madencilik’te operatör olarak çalışan Yılmaz Göl, “14 yıllık operatörlük hayatımda birçok makineyle çalıştım. Geçmişte kullandığım tüm makinelere baktığımda HMK 500 LCHD’nin levyeleri ve operator konforu, diğer makinelerin çok üstünde yer alıyor. HMK 500 LCHD ile tek başıma 140 kamyonyüklemesi yaptığım zamanlar oldu ve hiç yorulmadım. Makine 50 ton olmasından kaynaklı ağır olabiliyor. Fakat Hidromek HMK 500 LCHD çok seri çalışıyor. Çift redüktör olmasından dolayı makinenin dönüşleri gayet güzel ve verimli çalışıyor” dedi.

 

GENİŞ VE FERAH KABİN

Makinenin kabinini değerlendiren Yılmaz Göl, “HMK 500 LCHD’nin kabini oldukça geniş ve ferah. Ayrıca kliması gayet güzel çalışıyor. Kabin içerisine yerleştirilmiş güneşlikler operatör açısından çok iyi düşünülmüş. Ayrıca alt cama yerleştirilen silecek ise görüş konforunu üst seviyelere çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

“HMK 500 LCHD İLE KEYİFLE ÇALIŞIYORUM”

HMK 500 LCHD’yi herkese tavsiye ettiğini söyleyen Yılmaz Göl, “Yaklaşık 5 aydır makineyi kullanıyorum ve gayet memnunum. Eve gittiğimde kendimi hiç yorgun hissetmiyorum. HMK 500 LCHD ile çalıştığım için de işe keyifle geliyorum” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

SONRAKİ HABER

PARÇACI İŞ MAKİNALARI, EMİN ADIMLARLA BÜYÜME DEVAM EDİYOR

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share