İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ORTADOĞU DİZEL, SLP MARKASININ TEMSİLCİLİĞİNİ ÜSTLENDİ

CUMMINS MOTORLARININ KULLANILDIĞI TÜM İŞ MAKİNELERİNE YEDEK PARÇA TEDARİĞİNDE BULUNAN ORTADOĞU DİZEL MOTOR, İSVEÇLİ SLP MARKASININ TEMSİLCİLİĞİNİ ÜSTLENDİ. SLP MARKASI İLE İŞ HACİMLERİNİN ARTACAĞINA DEĞİNEN GENEL KOORDİNATÖR MUSTAFA KEMAL BESKİN, “SLP ÜRÜNLERİ İLE VOLVO MOTORLARININ DA YEDEK PARÇA İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM SUNACAĞIZ” DEDİ.

Mustafa Kemal BESKİN – Ortadoğu Dizel Motor Genel Koordinatörü

İş makineleri başta olmak üzere jeneratör, kamyon, otobüs, deniz taşıtları ve forklift gibi ürünlerde kullanılan Cummins marka motorlar için orijinal yedek parça tedarik eden Ortadoğu Dizel Motor, 3 litreden 95 litreye kadar olan tüm motor parçalarının toptan ve perakende satışını gerçekleştiriyor. Ayrıca 1947 yılında Amerika’da kurulan ve dünyanın birçok noktasında motor yedek parça satış alanında faaliyet gösteren Interstate-McBEE markasının Türkiye distribütörlüğünü de yapan firma, MK DIESEL, SANZ ve İtalya menşei olan OMP markalarının da temsilciliklerini başarıyla yürütüyor. Her geçen gün iş ağını genişleten Ortadoğu Dizel, son olarak Volvo motorları için İsveç menşei olan SLP markasının da temsilciliğini yapmaya başladı.

ORTADOĞU’DAN CUMMINS VE VOLVO MOTORLARINA ÇÖZÜM

2022 yılında Cummins motorlarına ek olarak SLP markasıyla da Volvo’nun motor gruplarına hizmet sunacaklarını ifade eden Ortadoğu Dizel Genel Koordinatörü Mustafa Kemal Beskin, “Cummins marka motorların kullanıldığı iş makinelerinin tamamına motor ve yedek parça alanında tedarik hizmeti sağlıyoruz. Son yaptığımız anlaşma neticesinde 2022 yılında Cummins marka motorlara ek olarak Volvo marka motorlar için de SLP markası ile sektöre tedarik hizmeti sunacağız” dedi.

“SLP İLE İŞ HACMİMİZ ARTACAK”

İş makinesi sektörünün iş hacimlerinin büyük bir kısmını oluşturduklarına dikkat çeken Mustafa Kemal Beskin, pandemi döneminde işlerinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını söyledi ve şunları ekledi: “Pandemi döneminin firmamıza herhangi bir olumsuz yansıması olmadı. İş akışımız normal bir şekilde devam ederken, zaman zaman yoğun bir tempo yaşadığımız dönemler de oldu. 2021’de de daha önceki yıllarda olduğu gibi emin adımlarla ilerledik. Operasyonel sürecimizdeki başarılı yönetimimiz, işlerimizin aksamadan devam etmesine olanak sağladı. Bu sayede 2021 yılını da başarılı bir şekilde geride bırakıp, hedeflerimizi fazlasıyla gerçekleştirdik. 2022 yılında da gerek inşaat sektörünün gerekse ulaşım ve lojistik sektörünün iş akışında bir aksama olmayacağını ön görüyoruz. Dolayısıyla iş hacmimizin artacağını düşünüyoruz. 2022 yılında Cummins marka motor parça tedariğinin yanında, Volvo motorlara yönelik İsveç markası olan SLP markasının da tedariğini sağlayarak iş hacmimizin artmasını planlıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE GELECEKTE LOJİSTİK ÜSSÜ OLABİLİR”

Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin üretim ve lojistik üssü bir ülke haline gelebileceğini aktaran Beskin, “Türkiye, Avrupa ve Asya’yı birleştiren coğrafi konumda olduğu için üretim ve lojistik sektöründe öncü olabilir. Yatırım çalışmalarımızı pazarda faaliyet gösteren firmalar olarak geleceği düşünerek yapmalıyız. Yedek parça ve iş makinesi sektörünün savaş gibi durumlarda dahi hiçbir zaman olumsuz etkileneceğini düşünmüyorum. İş makinesi sektörünün ekmek ve su gibi hayati bir ihtiyaç olduğu kanaatindeyim. Bu kapsamda faaliyet alanlarımızı geliştirmek istiyoruz. Bu nedenle yakın zamanda gerçekleşecek olan KOMATEK 2022 Fuarı’nda da katılımcı olarak yerimizi alacağız. KOMATEK’te sektöre çözüm sunduğumuz ürünlerimizi daha fazla kitleye tanıtarak, pazardaki pastadan daha da büyük bir dilim almak istiyoruz. Öncelikli olarak temsil ettiğimiz markalar olan Interstate-McBee, MK Dıesel ve SLP markalarını fuar ziyaretçilerine sunacağız. Bunların yanında Cummins marka motorlar için yedek parça tedariğine yönelik tanıtım ve sergileme faaliyetlerimiz olacaktır” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

MİLEKS MAKİNA, İŞ MAKİNESİ SEKTÖRÜNDE SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYOR

SONRAKİ HABER

TEMSA İŞ MAKİNALARI’NDAN SATIŞ SONRASI HİZMETLERDE DEVRİM YARATACAK BİR YENİLİK!

BENZER HABERLER
Total
0
Share