İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş., depreme dayanıklı ve nitelikli konutlar için harekete geçti

Tuğla, ambalaj ve döküm ana iş kollarındaki faaliyetleriyle Türkiye’nin önemli holdingleri arasında yer alan Işıklar Holding şirketlerinden Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş., depreme dayanıklı ve nitelikli konutlar için harekete geçti. Bartın’ın yeni gelişen semtlerinden Tuna Mahallesi’nde yer alan konut projesini güçlendirmek için çalışmalara başlayan Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş., zemini beton fore kazıklarla kaplayacak.

Ambalajdan döküme kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Işıklar Holding şirketlerinden Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş., olası bir depremde oluşabilecek riskleri minimize etmek için çalışmalarına hız veriyor. Bartın’ın yeni gelişen semtlerinden Tuna Mahallesi’nde yer alan mimari projeler ödüllü Ven Mimarlık tarafından yapılan 3 etap, 23 blok ve 206 bağımsız bölümden oluşan projeyi güçlendirecek olan Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş., her bir bloğun altında yer alan 49 adet kazık olmak üzere birinci etapta toplam 196 beton fore kazık inşa etti.

“Yurt dışında ve yurt içinde referans projelerde kullandığımız ürünlere yer veriyoruz”

Bölgede olası bir depremin yaratabileceği riskleri en aza indirmeyi amaçladıklarını belirten Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, “Ülkemiz ne yazık ki bir deprem bölgesi ve bu nedenle depreme dayanıklı konutlar yapılması çok büyük bir önem taşıyor. Bu konunun önemini Şubat ayında meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi ile bir kez daha görmüş olduk. Biz Işıklar Holding olarak olası bir depremde oluşabilecek tüm olumsuzluklara karşı önlem almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalardan en yenisi Bartın’daki konut güçlendirme projemiz oldu. Bu projede Işıklar Tuğla’nın ürettiği, yurt dışında ve yurt içinde çok sayıda referans projede kullanılan nitelikli ürünlere yer veriyoruz. Yaklaşık 22 bin 766 metrekarelik alana 80 santimetre çapında, 16 metre derinlikte C30 beton fore kazık kullanıyoruz. Kullandığımız fore kazıklar, binayı zemine bağladığı için, deprem nedeniyle özellikle dar ama yüksek binaların komple devrilmesini engelliyor. Fore kazıkların aynı zamanda yanı eğimli arazide bulunan binalar için oluşacak heyelanı durdurucu etkisi de bulunuyor. Bu nedenle tüm binaların bu şekilde güçlendirilmesi gerektiğini ve hızla önlem alınması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hyundai, üç yeni ekskavatörünü tanıtıyor

SONRAKİ HABER

HS2 özel kalıp çözümü için Doka seçildi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share