İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Pehlivan Kardeşler İnşaat, Hidromek ile zirvede!

Zonguldak’ın en geniş makine parklarından birine sahip olan Pehlivan Kardeşler İnşaat, tüm çalışma alanlarında Hidromek iş makineleriyle müşterilerine çözüm sunuyor. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda makine parkını şekillendiren ve yatırımlarında Hidromek’i tercih ettiklerini belirten firma sahibi Cafer Yıldırım, “Kalitesi, güvenilirliği ve satış sonrası hizmetlerdeki başarısıyla Hidromek’i Türkiye iş makineleri pazarında bir numara olarak görüyorum” dedi.

Bölgenin en geniş makine parkına sahip olan Pehlivan Kardeşler İnşaat, Zonguldak Kozlu başta olmak üzere tüm Batı Karadeniz’de faaliyetlerini sürdürüyor. Firma, Hidromek’in çeşitli modellerinden oluşan toplam 6 adetlik makine parkıyla inşaat temeli, dere ıslahı, taş kırma, duvar örme gibi birçok farklı alanda çalışmalarını yürütüyor. Hidromek’ten ilk iş makinesini 2018 yılında satın alan Pehlivan Kardeşler İnşaat, zaman içerisinde marka memnuniyeti doğrultusunda Hidromek’ten farklı iş makinesi modelleri de satın almaya başladı. Son olarak Hidromek H4 Serisi’nin gözdesi olan HMK 310 LC modelini parkına ekledikleri söyleyen Pehlivan Kardeşler İnşaat’ın Sahibi Cafer Yıldırım ile görüşerek, firmanın faaliyetleri ve iş makinesi tercihleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Cafer YILDIRIM – Pehlivan Kardeşler İnşaat Sahibi

“İş makinesine ihtiyaç duyulan her alanda yer alıyoruz”

Sahip olduğu kiralama parkı ile bölgede iş makinesine ihtiyaç duyulan her alanda destek sunan Pehlivan Kardeşler İnşaat, farkı projelerde yer almayı sürdürüyor. Firmanın çıkış noktası ve faaliyetlerinden bahseden firma sahibi Cafer Yıldırım, “Şirket faaliyetlerimize 2017 yılında başladık. İlk etapta daha çok inşaat projeleri üzerine faaliyetler yürütüyorduk. Daha sonra iş makineleri kısmına yoğunlaştık. Böylece kiralama parkı oluşturarak, bölgede ihtiyaç duyulan her alanda yer almaya başladık. Zonguldak Kozlu başta olmak üzere tüm Batı Karadeniz Bölgesi’ne hizmet veriyoruz. Firma olarak operatörlü iş makinesi kiralama hizmeti sunuyoruz. İnşaat temeli açma, dere ıslahı, tarla kazımı, hafriyat, taş duvar yapma ve çevre düzenlemeleri olmak üzere iş makinesine ihtiyaç duyulan her alanda aktif bir şekilde yer alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Müşteri ihtiyaçları, makine parkını şekillendirdi

İş makinesi parkı, bölge ihtiyaçları gözetilerek kurulmalı. Aksi takdirde müşteri talep ve ihtiyacına cevap veremediğinde istenilen tercih düzeyine ulaşamaz. Bu amaçla makine parkını bölgenin ihtiyacına göre en uygun şekilde oluşturan Cafer Yıldırım, şirket hizmetlerinden şu sözlerle bahsetti: “Bölgedeki müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını gözeterek, hizmet standartlarımızı belirliyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimizin ihtiyacına göre, kiralama sürecini aylık, günlük ve saatlik şekilde yapabiliyoruz. Makinelerimiz müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre çalışıyor. Bu kapsamda her türlü hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu yüzden makine parkımızı farklı isteklere yanıt verebilecek şekilde oluşturduk. Dar alanlarda çalışacak, kombine, güç ve performansı öne çıkan modeller ile bu oluşumu tamamladık. Düzgün ve dürüst bir şekilde hizmet etmeye çalıştığımız için operatörlü makine kiralamayı tercih ediyoruz. Şu anda tarla kazıma, taş kırma, müze ve cami inşaatında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“Genç bir makine parkına sahibiz”

İş makinesi parkından ve Hidromek tercihinden bahseden Cafer Yıldırım, “2017’de kurulan şirketimiz, 2018 yılında satın aldığımız HMK 210 LC ile kiralama hizmetine başladı. Daha sonra 2020 yılında Hidromek’ten kazıcı yükleyici, 2021 yılında ise Hidromek’in H4 serisinden HMK 140 LC ve son olarak da 2022 yılının ilk yarısında yine H4 serisinde bulunan HMK 310 LC paletli ekskavatörlerini satın aldık. Son yaptığımız yatırım ile kiralama parkımızda 6 adet iş makinesi oldu. Parkımızda farklı marka iş makineleri bulunsa da ağırlıklı olarak tercihimizi Hidromek’ten yana kullanıyoruz. Çünkü Hidromek iş makineleri güç, performans, yakıt verimliliği konularında tam istediğimizi veriyor. İş makinelerinin yanında 4 adet de kamyonumuz ile hizmetlerimizi destekliyoruz. 2018 yılında satın aldığımız ilk makinemiz olan HMK 210 LC şu anda 5500 çalışma saatinde bulunuyor. Bu yüzden genç bir makine parkına sahibiz” açıklamalarını yaptı.

Yıl boyu süren kesintisiz çalışma

Yıldırım, “Zonguldak’ta en büyük makine parkına sahip olduğumuz ve çalışmalarımıza 12 ay boyunca devam ettiğimiz için Pehlivan Kardeşler İnşaat’ı bölgede zirvede görüyorum. Devam eden ve planladığımız yeni projeler ile de büyümeyi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda 2022 yılı beklentilerimizi de fazlasıyla karşıladık. İşlerimiz planladığımız şekilde ilerliyor. Hedeflerimize fazlasıyla ulaştık.

“Hidromek, Türkiye iş makinesi pazarında bir numara”

İş makinesi yatırımı yapılırken marka güvenirliği, satış ve satış sonrası hizmetler, firmaların tercihini önemli bir şekilde etkiliyor. Bu doğrultuda Hidromek’in satış sonrası servis hizmetlerini değerlendiren Yıldırım, “Satış sonrası servis hizmetleri bizim için çok önemli bir noktada bulunuyor. HİDROMEK’e, ihtiyaç duyduğumuz her an kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Hidromek yetkilileri, sorunlarımızı en kısa sürede çözüme kavuşturarak iş akışımızın planladığımız şekilde devam etmesini sağlıyor. Bu yüzden Türkiye iş makineleri pazarında Hidromek’i bir numara olarak görüyorum” dedi.

OPERATÖR

Mustafa GÖK- Operatör

“HMK 310 LC, operatöre ideal çalışma ortamı sunuyor”

Pehlivan Kardeşler İnşaat’ta operatörlük yapan Mustafa Gök, “Yaklaşık 10 yıldır Hidromek iş makinelerini kullanıyorum. 2022 yılının başından beri HMK 310 LC paletli ekskavatörünün operatörüyüm. Zonguldak bölgesi çok fazla taşlık ve engebeli araziye sahip olduğundan dolayı HMK 310 LC ile taş kırma ve yükleme gibi işleri yapıyorum. Makine; konforu ve kullanım rahatlığıyla operatör için ideal bir çalışma ortamı sunuyor. Operatör, makine ile kolay bir şekilde bütünleşebiliyor. Ben de mesaime başladığım zaman HMK 310 LC ile her işi yapabilirim diyorum. Operatör olarak makinenin konforundan, rahatlığından ve performansından çok memnunum. Hidromek’in servis ve saha performansı son derece hızlı olduğu için hiçbir sorunla karşılaşmıyoruz. Hidromek’ten servis konusunda da çok memnunuz. Biz zaten Hidromek’i her zaman öneriyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Distribütörlerin marka tercihindeki önemi nedir?

SONRAKİ HABER

Enka Pazarlama Genel Müdürü Yavuz Kart:“Dünya markalarıyla olan iş birliğimizle başarı hikayesi yazıyoruz”

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share