İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SaMoTer’de ‘dijital şantiye’

Makine 4.0 ve dijital kontrol teknolojileri iş başında. Burada en önde, şantiyeler için daha verimli ve sürdürülebilir çözümler üreten, aynı zamanda Caterpillar makineleri de satan CGT S.p.A. bulunuyor.

İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenecek olan 31. SaMoTer’de özellikle inovasyona odaklanılacak. Caterpillar ürün gruplarının tek distribütörü ve uluslararası TESYA Group’un bir parçası olan CGT’nin 3-7 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleşecek 31. SaMoTer’de yer alacak olması güçlü bir katılım olacağı anlamına geliyor. Ayrıca Ammann, Bobcat, Bomag, Cifa, Dieci, Doosan, Hidromek, Kato Imer, Kobelco, Komatsu, Magni, Marini, Merlo, Sany, Sermac ile Sunward’ın da SaMoTer ve aynı zamanda düzenlenen Asphaltic’e katılımı onaylandı.

Yüksek düzeyde teknolojik inovasyon içeren bir etkinlik düzenlenecek

Cantiere Digitale-Digital İnşaat Sahası’nın kurulacağı yüksek teknoloji ticaret fuarının atan kalbi olan Samoter Lab demo alanında Takeuchi, Venieri, Wacker Neuson, Wirtgen, Yanmar ve Zoomlion öne çıkıyor. Ticaret fuarı boyunca gün içerisinde birkaç kez sahnelenecek, yüksek düzeyde teknolojik inovasyon içeren bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlik, Machinery 4.0 ve dijital kontrol teknolojilerinin çalışırken gösterileceği tam ölçekli otomatik ve entegre bir şantiye de yapılacak. Gösteriler, salon 12’de Samoter Lab içerisinde ve fuar merkezi girişinde bulunan ekranlardan canlı olarak yayımlanacak.

Dijital şantiye ile teknolojik yeniliğin avantajları sunulacak

Cantiere Digitale-Digital İnşaat Sahası, Samoter Lab’ın altında yatan felsefeyi daha da etkili bir şekilde gösterme arzusunu yansıtıyor. Yeni teknolojilerin benimsenmesi, inşaat sektöründeki şirketleri daha yenilikçi, daha rekabetçi ve daha sürdürülebilir kılıyor. Dijital şantiye; iş döngüsü optimizasyonu, daha düşük tüketim ve gerçek zamanlı izleme sistemleri aracılığıyla daha yüksek üretkenlik, uzaktan kontrol sistemi sayesinde verimli bağlantı ve veri kullanımıyla ilişkili teknolojik yeniliğin avantajlarını gösterecek. “Quelli del movimento terra” ile yapılan iş birliğinin sonucu olan proje, tahmine dayalı sorun giderme üzerinde duruyor.

Cantiere Digitale-Digital Şantiye ile teknolojinin getirdiği yenilikler elinizde

SaMoTer, 2023’te Avrupa’daki tedarik zinciri için düzenlenen tek etkinlik olacak. Sonuç olarak Cantiere Digitale-Digital Şantiye; üreticiler, alıcılar ile sektör operatörleri için teknolojik yeniliklerin faydalarını keşfetmeleri ve kullanmaları için önemli bir fırsat.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türkiye iş makineleri sektörü 2022 yılında da hız kesmedi

SONRAKİ HABER

<strong>Üst yapı sektöründe rekor teslimat</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share