İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Samoter’in yeni teknolojik kalbi “Samoter Lab” başladı

İtalya’da yapı makineleri sektörüne adanmış en büyük etkinliklerden biri olan kazı ve inşaat makineleri fuarı Samoter’in 31. baskısının yeni teknolojik kalbi “Samoter Lab” başladı. Yeniliklerin gösterimine ve eğitimlere ayrılmış yeni alan Samoter Lab, 4.0 geliştiren bazı şirketlere önizleme olarak sunuldu.

3-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında Veronafiere’de yapılması planlanan uluslararası inşaat makineleri fuarı Samoter’in çözümler ve teknolojileri sunacağı Samoter Lab’in açılışında açıklamalarda bulunan Agritech Bölge Müdürü Sara Quotti Tubi, “Samoter Lab, inşaat sektörüne yenilik getirmek isteyen tüm şirketlere açık. Şirketler fuar boyunca birbirlerini içerikleri tartışmaya teşvik etmeli” dedi.

Samoter Lab, sektörlerin birbirleriyle olan diyaloglarını kolaylaştıracak

Makineden makineye platformların ve düşük emisyonlu makinelerin yer aldığı Samoter Lab’de sensörler, uzaktan algılama cihazları ve teşhis araçları ziyaretçilere sunulacak. İnovasyon üreten şirketleri, son kullanıcıları, kurumları ve araştırma dünyasını eğitim ve karşılaştırma fırsatları ile birlikte teknolojik bir mekanda buluşturma ihtiyacı üzerine ortaya çıkan Samoter Lab, sektörlerin birbirleriyle olan diyaloglarını kolaylaştıracak. Projenin yalnızca şirketler arası iletişime ve gelişime değil, genel bir fayda sağlayacağına dikkat çeken Quotti Tubi, “Yeni formatı karakterize eden anahtar kelimeler arasında ‘dijitalleşme ve karbondan arındırma’nın yanı sıra ‘ekonomik sürdürülebilirlik, güvenlik ve eğitim’ de bulunuyor” ifadelerini kullandı.  

Kişiye özel tasarımlar

Sergi bağlamında mükemmel bir görünürlük sunan ve akıllı bir formata sahip mekanda gerçekleşen Samoter Lab’de her şirketin katılımı, kişiye özel bir modele göre tasarlandı. Ayrıca proje, 4.0 geliştiren bazı şirketlere önizleme olarak sunuldu. Bu şirketler arasında Bosch Rexroth, Cobo Group, Kiwitron, Ifm electronic, Leica Geosystems, S.A.E.T., Spektra – A Trimble Company, Spring Machine Control, Moba Electronic, Topcon Positioning Italy ve W.A.Y. yer alıyor. Samoter Lab’de katılımcıların son teknolojiyle buluşacağına vurgu yapan Unacea Genel Sekreteri Luca Nutarelli, “İnşaat makineleri sektörü büyük bir ‘teknolojik yenilik’ dalgası tarafından ele geçiriliyor. Bu değişikliğin kapsamını artıran bir odak noktası, sektör operatörleri ve yenilikçi ticaret fuarı için son derece yararlı olacak” şeklinde konuştu.

İnovasyon Ödülü’nün kazananları Samoter Lab’de duyurulacak

Samoter Lab, sektördeki şirketlerin araştırma ve inovasyona yaptığı yatırımları ödüllendiren teknik inovasyon yarışması olan “İnovasyon Ödülü” ile de bağlantılı. 23 Şubat’ta yapılması planlanan ödül töreninde seçilen çözümler ve teknolojiler Samoter Lab alanında özel bir etkinlikle duyurulacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Ankara’nın raylı sistem ağı genişliyor

SONRAKİ HABER

Enka Pazarlama İş Makineleri Genel Müdür Yardımcısı Kamil Özdemir: “Kaliteli ürünler ve tecrübeli ekibimizle daima müşterilerimizin yanındayız”

BENZER HABERLER
Total
0
Share