İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SARICA, DAR ALANLARDAKİ KAZILAR İÇİN CAT 301.7 CR’Yİ TERCİH ETTİ

ANTALYA’NIN BATISINDAKİ DEMRE İLÇESİ’NDE ELEKTRİK TAAHHÜT VE ALTYAPI PROJELERİNDE YER ALAN SARICA TİCARET, BORUSAN CAT’İN KISA BİR SÜRE ÖNCE PAZARA SUNDUĞU 301.7 CR YENİ NESİL MİNİ EKSKAVATÖRÜNÜ SATIN ALDI.

 

Antalya’nın turistlik ilçelerinden biri olan Demre’de 15 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerini yürüten Sarıca Ticaret, kazı başta olmak üzere küçük çaplı tüm hafriyat işlerinde kullanmak üzere Cat’in yeni nesil mini ekskavatörü 301.7 CR serisini makine parkına kazandırdı.

 

CAT 301.7 CR YATIRIMI

2005 yılından bu yana bölgedeki hafriyat işlerinde yoğun olarak yer aldıklarını kaydeden Sarıca Ticaret Genel Müdürü Serdar Sarıca, “Demre’de ana caddelerde ve dar alanlarda yapılan tüm kazı işlerinde görev alıyoruz. Özellikle elektrik kablolarının yer altına döşenmesi ve kanalizasyon çalışmalarında kazılar yapıyoruz” dedi. Kazı çalışmalarını insan gücü ile yaptıklarını fakat işlerinde aksamaların yaşanması nedeniyle iş makinelerinin gücünden faydalanmak istedikleri için makine yatırımında bulunduklarını ifade eden Genel Müdür Serdar Sarıca, Cat’in 301.7 CR serisi mini ekskavatörünü satın aldıklarını söyledi.

 

İŞ MAKİNESİNİN AVANTAJLARI

İş makinesi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra zaman ve verimlilik anlamında çok ciddi avantajlar elde ettiklerine değinen Sarıca, “İş makinesi kullanmanın bize en büyük getirisi zaman ve maliyet oldu. Cat’in 301.7 CR serisi mini ekskavatörünü kullanmaya başladığımız günden itibaren işlerimiz hızlandı. İnsan gücü ile bir yeri kazabilmek için 3-5 saat harcıyorduk ama bu işlem makine ile 10 dakikaya kadar düştü. Makine yatırımımız ile maliyet giderlerimizi ciddi anlamda düşürdük” ifadelerini kullandı.

 

 “CAT, DÜNYA DEVİ BİR MARKA”

Sarıca Ticaret olarak ilk defa makine yatırımında bulunduklarına çeken Serdar Sarıca, makine satın alma sürecini şu şekilde özetledi: “Prensip olarak satın alacağımız makineyi önceden araştırdık. Bu doğrultuda internetten Cat’in mini ekskavatörüyle ilgili bilgiler bulduk. Ayrıca çevremizdeki arkadaşlarımızın tamamı Cat’in makinelerini kullanıyor. Onlarla da görüşerek markayla ilgili fikirlerini aldım. Farklı markalarla da görüştüm ama kaliteye önem verdiğim ve Cat’in bir dünya devi olduğunu düşündüğüm için tercihimi Caterpillar’da yana kullandım. Doğru bir marka seçimi yaptığıma gönülden inanıyorum.”

 

DAR ALANLARIN CANAVARI: CAT 301.7 CR

Çoğunlukla dar alanlarda çalışmalar gerçekleştirdiklerini için Cat’in 301.7 CR serisi mini ekskavatörünü tercih ettiklerini aktaran Serdar Sarıca, “Yer aldığımız projelerde genellikle hareket alanlarımız kısıtlı oluyor. Bu nedenle Cat’in mini ekskavatörü bize birçok avantaj sağlıyor” dedi ve 301.7 CR serisinin avantajlarını şu şekilde sıraladı: “Cat’in 301.7 CR serisi beklediğimizden çok daha fazla performanslı çıktı. Makinenin kazım gücü diğer makinelere göre daha kuvvetli ve kaliteli. Yakıta bakacak olursak hesaplamalarımıza göre saatte 1,2 litreye denk geliyor. Bu değerler bize verilen bilgilerle uyuşuyor. Yeni gelen joystick üzerinden manevra kabiliyeti sayesinde operatör kullanımı kolaylaşmış”

 

SERVİS VE YEDEK PARÇA MEMNUNİYETİ

Cat’in makinesinden Borusan Cat’in ise servisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıca, “Borusan Cat, servis anlamında kaliteli bir hizmet sunuyor. Yedek parçada da taleplerimize anından cevap veriyor. Gerekli durumlarda servis en kısa sürede bizimle irtibat kuruyor. Markaya duyulan bu güvenilirlik bizi bir sonraki yatırımımızda da Cat markasını tercih etmeye yönlendirecek” dedi.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

MEKA, AVRUPA'NIN EN BÜYÜK ALTYAPI PROJESİ’NE BETON SANTRALLERİ ÜRETECEK

SONRAKİ HABER

CLEANFIX, İŞ MAKİNELERİNE NEFES ALDIRIYOR

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share