İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SİF İş Makinaları, JCB ile 50. yılını kutluyor

İş makinesi sektöründe 67 yıl boyunca birçok başarılı projeye imza atarak her zaman müşterilerinin yanında olduğu gösteren SİF İş Makinaları, dünya çapında bekoloderin mucidi olarak bilinen JCB markası ile 50. yılını kutluyor. Yarım asrı deviren iş birliği hakkında değerlendirmeler bulunan STFA Makine Grubu Genel Müdürü Hayati Kösoğlu, JCB ile 50 yılı aşkın süren iş birliğinin, SİF İş Makinaları’nın gurur kaynağı olduğunu dile getiriyor.

Yıllardır iş Makineleri sektöründe yenilikçi çözümleri ve uygulamaları ile öncü şirketlerden biri haline gelen SIF İş Makinaları, kendi alanında başarıdan başarıya koşan JCB markası ile pazarda büyük bir paya sahip. STFA ve Işıklar Holding ortaklığıyla 1956 yılında kurulan SİF İş Makinaları, kurulduğu günden itibaren sektöre yön veren firmalardan biri haline geldi. STFA Makine Grubu Genel Müdürü Hayati Kösoğlu, bu ortaklıktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, müşterilerine daha iyi bir hizmet sunma misyonu ile çeşitli markaların distribütörlüğünü üstlenen SIF İş Makinaları’nın sektörde nasıl ilerlediğini ve JCB markasının sektördeki başarılarından bahsetti.

SİF İş Makinaları, JCB ile 50. yılını kutluyor

67 yıllık bir geçmiş, güçlü bir gelecek

STFA Makine Grubu Genel Müdürü Hayati Kösoğlu, iş makinesinde köklü bir geçmişe sahip olduklarını belirterek, “SİF İş Makinaları, STFA Holding ve Işıklar Holding iştiraki olarak, 67 yıl önce sektörde farklı markaların distribütörlüğünü yapmak amacıyla kuruldu. Bu heyecan verici serüven, dürüstlük, kalite ve müşteri memnuniyeti prensipleriyle donatılmış sağlam temeller üzerine inşa edildi. Zorlu zamanlarda dahi, bu temel değerlerden ödün vermeden ilerleyen SİF İş Makinaları, sektöre adını sağlam bir şekilde yazdırmayı başardı. İş makinesi dünyasının lider markalarından biri olan JCB ile 50 yılı aşkın süren başarılı bir iş birliği, SİF İş Makinaları’nın gurur kaynağı olmuştur” dedi.

SİF İş Makinaları çalışanlarını da odak noktasına konumlandırıyor

JCB’nin yenilikçi ve kaliteli ürünleriyle, SİF’in uzman kadrosunu birleşerek müşterilere kalıcı çözümler sunmayı amaçladıklarını aktaran Hayati Köseoğlu, “SİF, müşterileri gibi çalışanlarını da şirket stratejisinin en önemli noktasında konumlandırarak, uluslararası “Great Place to Work” sertifikası sahibi bir kuruluş olmuştur. SİF, yeni projeler ve yatırımlarla büyümeyi sürdürerek, gelecekte de iş makinesi sektörünün önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor” şeklinde konuştu.

SİF-JCB İstanbul ROAD SHOW 2023 Etkinliği

Geçmişin ilkleri ve başarıları

Dünyanın en hızlı dizel motorunu üreterek Guinness rekorlar kitabına adını yazdıran JCB markası ile olan iş birliklerinin detaylarını Hayati Kösoğlu “Hem JCB hem de SİF İş Makinaları, sektörde birçok ilklere ve büyük başarılara imza attı. JCB, tam 70 yıl önce dünyanın ilk kazıcı yükleyicisini imal ederek sektöre öncülük ederek uzun yıllardır kazıcı-yükleyici segmentinde pazar lideri konumunda bulunuyor. Kazıcı-yükleyici modelleri, üretildikleri günden bu yana birçok yeni özelliği ilk defa pazar ile buluşturarak sektöre yön verdi. Marka 1977 yılında dünyanın ilk teleskobik yükleyicisini üretti, 1990 yılında dünyanın ilk süspansiyonlu ve en hızlı traktörü olan Fastrac’ı üretti ve 1993 yılında dünyanın ilk tek kollu ve kapılı nokta-dönüşlü yükleyicisini üreterek rakiplerine kapıyı gösterdi. JCB, 1997 yılında dünyanın ilk teleskobik forklifti Teletruk’u üreterek sektördeki yenilikçi çizgisini sürdürdü. Ayrıca 2006 yılında 563 km/saat hıza ulaşan, dünyanın en hızlı dizel motorunu üreterek Guinness rekorlar kitabına adını yazdırdı. 2009 yılında Hindistan fabrikasında 750 bininci makinesinin üretim hattından çıkışını kutlayan JCB, 2016 yılında 200 bininci teleskobik yükleyicisini üretti. 2019 yılında dünyanın en hızlı traktörünü tekrar üreterek elektrik ve hidrojen yakıtlı makinelerini görücüye çıkardı. 2020 yılına geldiğimizde 750 bininci kazıcı yükleyici JCB üretim bantlarından çıktı” şeklinde konuştu.

SİF İş Makinaları, JCB ile 50. yılını kutluyor

İnovatif çözümleriyle sektöre adını altın harfler ile yazdı

Hayati Kösoğlu SİF İş Makinaları’nın yenilikçi çalışmalarıyla sektörde bir öncü haline geldiğini anlatarak; “SİF İş Makinaları da distribütörü olduğu firmanın ışığında, sektöre yön vermiş birçok inovatif çözümü, sektör ile buluşturdu. 2004 yılında 30. yılına özel sektörün ilk satış kampanyasını başlatarak sektöre bir yenilik getirdi. 2005 yılında hafriyatçı duraklarına özel uygulanmış konteynerlar yerleştirerek sektörel bir ilke imza attı. 2009 yılında sektörün ilk müşteri sadakati programı olan SİF-Pozitif Card’ı çıkartarak müşterilerine özel avantajlar sundu. 2012 yılında sektörün ilk gezici servis aracı Usta Mobil’i müşterileri ile buluşturdu ve 2012 yılında sektörün ilk yedek parça tırını tanıttı. 2013 yılında ise sektörün ilk yeşil bina yatırımını yaparak Ankara Bölge Müdürlüğünü kurdu.

2013 yılında deprem afetlerine karşı arama kurtarma çalışmalarını yürütebilecek operatörler yetiştirmek amacıyla Kamu, STK ve Özel sektörü bir araya getiren “Umut Sarının İçinde” projesini gerçekleştirdi. 2019 yılı itibariyle yeni ürün ve hizmet stratejileri geliştirerek farklı bir yol izleyerek, birkaç yıl içerisinde yeni bakış açılarının meyvelerini toplamaya başladı. 2023 yılını rekor satış adeti ve ciro ile tamamlayan SİF İş Makinaları, yeni ürünleri ve hizmetleri ile yeni başarılara ve yeni ilklere doğru olan serüvenine devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

SIF, Universal Handlers ile istifleme alanında da başarılı bir çalışma gösteriyor

SIF Iş Makinaları’nın istif makineleri alanında da başarılı bir faaliyet gösterdiğini kaydeden Kösoğlu; “SİF İş Makinaları çatısı altında faaliyet gösteren, Universal Handlers, 2003 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının istifleme sorunlarında çözüm sunarak, operasyonel kiralama hizmeti veriyor. Sorunsuz hizmet anlayışı, profesyonel ve deneyimli kadrosu ile müşterilerimizin istifleme ihtiyaçlarını net bir doğrulukla tespit ederek, ihtiyaca uygun marka ve özelliklerdeki forklift, ataşman ve yardımcı ekipmanları en avantajlı koşullarda kiralayarak; işgücü, zaman ve maliyet konularında benzersiz bir fayda sağlamaktadır. Sektörde bilinen bir marka olarak eski müşterileri ile ilişkilerini arttırarak devam ettirirken, her geçen gün yeni müşterileri de portföyüne eklemektedir” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türk müteahhitler, Ukrayna’yı yeniden inşa ediyor

SONRAKİ HABER
ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle müşterilerinin yanında

ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle müşterilerinin yanında

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share