İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ’NİN YENİ BAŞKANI ERDAL EREN OLDU

TÜRKİYE’NİN EN KÖKLÜ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ 33’ÜNCÜ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ. GENEL KURULDA YÖNETİM KURULU SEÇİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ’NİN YENİ BAŞKANI 2004- 2011 YILLARINDA DA AYNI GÖREVİ ÜSTLENMİŞ OLAN ERDAL EREN OLDU.

 

Türkiye Müteahhitler Birliği, 33’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini belirledi. Gerçekleştirilen seçimlerin ardından Mithat Yenigün, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) başkanlık görevini Erdal Eren’e devretti. Seçimlerin ardından açıklama yapan TMB Başkanı Erdal Eren, Türk müteahhitlerin gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında zor bir süreçten geçtiğini ifade etti. Böyle bir süreçte 10 yıl aradan sonra tekrar TMB Başkanlığı görevini üstlendiğini hatırlatan Eren, “Mevcut yönetimin bıraktığı noktadan daha ileriye gitmek için çalışacağız. Hem üyelerimizin hem inşaat sektörünün hem konut sektörünün hem de genel olarak ülkemizin sorunları için fikirler üretmeye, çözüm önerileri sunmaya çalışacağız. Arkadaşlarımla beraber elimizden geldiğince bir sivil toplum örgütü olmanın sorumluluğunu yerine getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

‘STK’LAR VE KAMU İLE İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEĞİZ’

Gerçekleştirilen genel kurula bakanların katıldığını kaydeden TMB Başkanı Eren, şöyle devam etti: “Bu, TMB’nin daha önceki yönetimiyle bakanlıklar arasındaki iletişimin iyi olduğunu gösteriyor. Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın da ifade ettiği gibi sivil toplum örgütleri ile Ticaret Bakanlığı’nın arasında güzel bir koordinasyon kurulmuş durumda. Sayın Bakanın kurduğu istişare kurulu ve TMB’nin kurucuları arasında olduğu DEİK üzerinden diğer STK’lar ile kurulmuş olan iyi ilişki ve koordinasyonu sürdüreceğiz. TOBB, TİM, TİSK, DEİK gibi STK’lar ile birlikte doğru fikirler üretip, ülkemizin bu zor yıllarında problemlere çareyi birlikte arayacağız. Türkiye’nin kalkınması için STK’lar ve kamu ile işbirliğini mutlaka devam ettireceğiz ve geliştireceğiz. STK’ların kendi sorumluluklarına sahip çıkarak eleştirecekleri şeyler varsa eleştirebilmelerini ama çözüm önerilerini de ortaya koymaları gerektiğini düşünüyorum.”

 

3 YILLIĞINA GÖREV ALACAK İSİMLER BELİRLENDİ

Gerçekleştirilen genel kurulda 3 yıllığına görev alacak Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu’na şu isimler seçildi: “Erdal Eren, Başar Arıoğlu, Hüseyin Arslan, İhsan Çetinceviz, Deha Emral, Müfit Eren, Süheyla Çebi Karahan, Cahit Karakullukçu, Ferhat Nasıroğlu, Tevfik Öz, Erdem Tavas, Kartal Usluel, Murat Üstay.” TMB Denetleme Kurulu’na ise “Nevzat Saygılıoğlu, Selim Akın ve Özgür Peker” seçildi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

VURAL İNŞAAT, ORMAN ARAZİLERİNDE GC SERİSİ İLE GÜÇLENDİ

SONRAKİ HABER

KURTARMA ÇALIŞMALARIYLA ÜN KAZANAN 30 YAŞINDAKİ KOMATSU PC200, SÜVEYŞ KANALI’NDA GÖREV ALDI

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Apilion ile inşaatta kalite artıyor

Kafes kaynak makineleriyle inşaat sektörüne çözüm sağlayan Apilion, Türkiye faaliyetlerini Güran Makina distribütörlüğünde başarıyla sürdürüyor. Apilion’un inşaat malzemeleri…
Total
0
Share