İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Uğuroğlu Nakliyat, kiralamadaki başarıyı “Hidromek” ile yakaladı

Kamu ve özel sektöre operasyonel kiralama hizmeti sunan Uğuroğlu Nakliyat, Hidromek’ten satın aldığı 10 adet ALPHA Serisi kazıcı yükleyici ile filosunu güçlendirdi. Kiralamada sorunsuz ve sağlam iş makinelerine ihtiyaç duyduklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Rahim Uğur, “Hidromek makineler; sağlam ve kaliteli ayrıca makinelerin ikinci el değerleri yüksek. Bu nedenle parkımızdaki makinelerin tamamını Hidromek’e çevirip, tek marka ile çalışmak istiyoruz” dedi.

 

İş makinelerinde kiralama sektörünün önemi giderek artıyor. Kiralama yolunun satın alma ve bakım-işletme maliyetleri yönünden daha pratik olması nedeniyle birçok işletme makine kiralamaya yöneliyor. Artan kiralama talepleri sonrasında Konya’da kurulan Uğuroğlu Nakliyat, 2005 yılından bu yana iş makineleri, otomotiv, ağır ve hafif ticari araçların operasyonel kiralanması noktasında Türkiye genelinde hizmetlerini sürdürüyor. Ağırlıklı olarak kamuya kiralama hizmeti sunan Uğuroğlu Nakliyat, bölgedeki en geniş makine parkına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

 

Rahim Uğur – Uğuroğlu Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı

Geniş makine parkı, tecrübeli ekip

Uğuroğlu Nakliyat olarak geniş makine parkı ve tecrübeli ekip ile kiralama alanında profesyonel bir hizmet sunduklarını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Rahim Uğur, tüm kiralama taleplerine en kısa sürede çözüm ürettiklerini söyledi. Ağırlıklı olarak belediyeler ile çalıştıklarını aktaran Rahim Uğur, “Genellikle belediyelerin iş makinesi kiralama ihalelerine katılıyoruz ve ihaleyi kazandıktan sonra kiralama hizmeti vermeye başlıyoruz. Kazandığımız ihalelerde zaman zaman hem iş makinesi hem de kamyon ve otomobil talep ediliyor. Geniş bir parka sahip olduğumuz için bölgedeki tüm kiralama taleplerine en kısa sürede cevap verebiliyoruz. Eğer bizden talep edilen makine ya da araç parkımızda yer almıyorsa en kısa süre içerisinde istenilen makineyi tedarik ederek kiralamayı başlatıyoruz. Belediyelerle yapılan anlaşmalar genellikle 1 ila 3 yıl arasında değişiyor. Tabii sadece belediyeye kiralama yapmıyoruz, belediyenin dışında farklı kurum ve kuruluşlara da kiralama yapıyoruz” dedi.

 

Kiralama ile işler kolaylaşıyor

Makineleri operatörsüz olarak kiraya verdiklerine değinen Rahim Uğur, şu anda Konya Büyükşehir, Karatay ve Selçuklu Belediyeleri ile çalıştıklarını belirtti ve belediyelerin kiralamayı tercih etmesini şu sözlerle özetledi: “Operatörsüz olarak kiraya verdiğimiz makineler, belediyelerin çeşitli işlerinde kullanılıyor. Belediyelerin makineyi, kamyonu veya otomobili satın almak yerine kiralama yaparak tüm işlerde kullanması çok avantajlı bir durum. Belediyeler, kiralama yaparak, satın alma, operasyonel zorluklar, bakım maliyetleri ve amortisman giderleriyle ilgilenmek zorunda kalmıyor. Kiralama sayesinde sadece makineyi alıp kullanıyor. Bu da belediyelerin kendi hizmetine daha fazla zaman ayırmasına olanak sağlıyor. Örneğin; şu anda belediyelere verdiğimiz makinelerin masraflarını ve servis giderlerini biz çok yakından takip edebiliyoruz ama belediyeler bu makineleri satın aldıklarında bu süreçlerini de yönetmek zorunda kalıyorlar.”

 

 

Filo, ALPHA Serisi ile güçlendi

Uğuroğlu Nakliyat olarak geniş bir makine parkına sahip olduklarının altını çizen Rahim Uğur, yakın zamanda Hidromek’ten 10 adet ALPHA Serisi kazıcı yükleyici satın alarak, filolarını güçlendirdiklerini söyledi ve şunları kaydetti: “Parkımızda kazıcı yükleyici, ekskavatör, greyder, yol süpürge makineleri, mini yükleyiciler, ağır ve hafif ticari araçlar olmak üzere toplam 350 adet iş makinesi yer alıyor. Müşterilerimiz aradıkları tüm makine, kamyon ve otomobil gruplarını parkımızda rahatlıkla bulabiliyorlar. Bölgedeki en geniş makine parkına sahip firmalardan biriyiz.”

 

“Hidromek makineler; sağlam, kaliteli ve yüksek ikinci el değerine sahip”

Kazıcı yükleyici yatırımında sağlam, kaliteli ve ikinci el değeri yüksek olması nedeniyle Hidromek’i tercih ettiklerini ifade eden Uğur, şu anda makine parklarında Hidromek’e ait 18 adet kazıcı yükleyici ve ekskavatörlerin yer aldığını belirtti ve şunları ekledi: “2015 yılında Hidromek’ten 2 adet kazıcı yükleyici satın almıştık, o günden bu yana makineleri yoğun olarak kullandık ve makinelerde sadece yağ değişimi yaptık. Yağ değişimi haricinde de makinelerde hiçbir arıza yaşamadık. 2016 yılında farklı marka kazıcı yükleyiciler satın aldık ama bu makinelerde sorun yaşadık ve kısa bir süre içerisinde o makineleri elimizden çıkarttık. Yakın zamanda 8 adet HMK 102 B ALPHA ve 2 adet HMK102 S ALPHA model kazıcı yükleyici satın aldık ve kazıcı yükleyicilerimizin tamamını Hidromek’e çevirmiş olduk. Yeni makinelerimizi hemen kiraya verdik, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne park ve bahçeler işlerinde çalışmak üzere gönderdik.”

“Hidromek dünya markası oldu”

Hidromek’in Türkiye’de ve dünyada önemli bir marka olduğunu kaydeden Rahim Uğur, “2015 yılından beri Hidromek’in makinelerini kullanıyoruz. Makinelerle ilgili hiçbir sorun yaşamadık. Hatta makineleri kiraya verdiğimiz kurumlardaki operatörler, Hidromek’ten başka makine kullanmak istemiyor. Hidromek artık Türkiye’de ve dünyada önemli bir marka oldu. Hidromek’in ürettiği makineler, markanın yıllar içerisinde kendisini çok iyi geliştirdiğini gösteriyor. Hidromek’in makinelerini sadece kullanmıyoruz, çevremizdeki herkese öneriyoruz” dedi. Parklarında yer alan tüm iş makinelerini Hidromek’e çevirip tek marka ile çalışmak istediklerinin altını çizen Rahim Uğur, “Parkımızda kazıcı yükleyicinin yanı sıra farklı ürün gruplarında iş makineleri bulunuyor. Önümüzdeki günlerde bu makineleri, Hidromek’e çevireceğiz. Açıkçası parkımızda tek marka olarak Hidromek’i görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Antalyalı yöneticilerden KOMATEK Fuarı’na tam destek

SONRAKİ HABER

Sarılar’dan RES için dev yatırım: Zoomlion ZCC9800W

BENZER HABERLER
Total
0
Share