İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Uygar Endüstri: “Asfalt üretiminde daima ileri”

Uygar Endüstri, yol sektöründe önemli başarılara imza atıyor. yurtiçindeki başarısını yurtdışına taşımak isteyen Uygar Endüstri, Alman plent üreticisi GP Teltomat ile Teltomat Türkiye ortak girişimini kurdu. Firma, çevre dostu, kolay montaj edilebilir ve soğuk geri dönüşüm sistemi donanımına sahip Teltomat Rapid-240 asfalt plenti ile ön plana çıkıyor

Uygar Endüstri; asfalt, yol, iş ve inşaat makineleri alanlarında üretim, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerinde bulunmak üzere kuruldu. Çalışmalarını başarıyla sürdürerek hizmet verdiği alanlarda zaman içerisinde hızla yükselerek sektöründe önemli firmalardan biri haline geldi. Başta Karayolları Genel Müdürlüğü olmak üzere belediyeler, il özel idareleri ve Türk müteahhitlerin yurtiçi ve yurtdışı projelerinde yer alan Uygar Endüstri, hizmet kalitesi ve çözüm odaklı yaklaşımları ile sektörün önemli yapı taşlarından biri olmayı hedefliyor. Malıköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında faaliyetlerine devam eden Uygar Endüstri, Kasım 2017 itibariyle asfalt ve yol makineleri konusunda Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna, Rusya, Kafkasya ve Balkanlar’da işbirliği yaparak ortak çalışmak üzere Alman asfalt plent üreticisi GP Teltomat ile ‘’Teltomat Türkiye’’ ortak girişimini oluşturdu.

 

Teltomat Türkiye

‘Daima ileri’ parolasıyla üretime devam eden Teltomat Türkiye, çevre ve kaynak dostu asfalt plenti üretme hedefi doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı projelerindeki ileri teknoloji üretimi ile farklı asfalt dizaynlarını ve geri dönüşüm asfalt üretimini düşük maliyetlerde sunarak müşterilerine hizmet veriyor. Teltomat Türkiye, Yeni nesil plentlerin Ar-Ge ve proje çalışmaları kapsamında Malıköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 12 bin metrekarelik fabrikasında faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Teltomat Rapid-240 asfalt plenti

Teltomat Türkiye’nin Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Aralık 2019’da kurulumunu tamamladı ve soğuk geri dönüşüm sistemi donanımlı Teltomat Rapid – 240 Asfalt Plenti, Mart 2020’de asfalt üretimine başlayacak. Yeni teknolojilerle birlikte günümüzde kamu idarelerinin ve müteahhitlerin geri dönüşümlü asfalt plenti tercihleri göz önüne alınarak tasarlanan Teltomat Rapid – 240, kazınmış asfaltı yüksek kaliteli sıcak asfalta dönüştürebilme özelliği ile dikkat çekiyor. Rapid-240’a kazandırılan bu özellik sayesinde asfalt plentinin hem çevreci olması hem de kendi yatırım maliyetlerini karşılayabilmesi hedefleniyor.

 

Montaj kolaylığı

Rapid- 240’ın en önemli avantajlarından birisi de montaj kolaylığı. Ürün bu sayede zorlu coğrafyalarda çalışmaya elverişli olduğundan şantiye dostu özelliği ile ön plana çıkıyor. Halen dünyanın birçok ülkesinde kullanılan ve az arıza yapmasıyla ünlenen Teltomat Asfalt Plentleri, kullanıcı memnuniyetine oldukça önem veriyor. Bu kapsamda Rapid-240’ın üretim standartlarına uygunluğu, gerekli fonksiyon testleri ve son kontrolleri titizlikle yapıldıktan sonra sevke hazır hale getiriliyor. Böylece kullanıcıların montaj ve işletmeye alınma süresince herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığı en aza indiriliyor.

 

Tasarım

Teltomat; asfalt plent grubunda 60 ton/saatten 320 ton/saat kapasiteleri aralığında çeşitlilik sunuyor. Enerji verimliliği ile ilgili çalışmalar yürüten Teltomat Türkiye yetkilileri, yeni tesislerin konteyner tipi tasarlanmasının deniz aşırı ülkelere ve uzak şehirlere nakliye maliyetlerinin düşürülmesi yönünde olduğunu vurguladı. Teltomat Türkiye yetkilileri asfalt plentlerinin durmaksızın çalışmaya devam eden dinamik bir fabrika yapısı olarak tasarlandığını, şantiye koşullarının zorluğuna karşı ağır hizmet tipi bir üretim tesisinde olması gereken tüm hassasiyetleri taşıdığını ifade etti. Ayrıca firma bünyesinde bitüm stok tankları, varil ve torba bitüm eritme üniteleri, asfalt geri dönüşüm sistemleri, mastik asfalt üretimi için trinidat bitüm besleme sistemleri, sma üniteleri, geri dönüşüm sistemleri, kızgınyağ jeneratörleri, emülsiyon tesisleri, kauçuk ve polimer modifiye bitüm tesisleri ve mekanik plentlerin uluslararası standartlarda üretimi gerçekleştiriliyor.

 

Hem uzaktan hem de yerinde teknik destek

Uygar Endüstri tarafından kullanıcılarına sunulan 7/24 teknik ve servis desteği ise Teltomat Türkiye markasını daha güçlü hale getiriyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinde Uygar ekipleri teknik destek sağlıyor. Firmanın genel kalite politikası; müşteri taleplerini tam zamanında ve eksiksiz olarak karşılamak, beklentilerin üzerinde ürün sunmak, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, ülkelerin yasal mevzuat şartlarına uymak, çevreye olan duyarlılığı en üst seviyede tutmak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda taviz vermemek, şirket içi eğitim, kalite yönetim sisteminin sürekliliği ve mevcut durumun daima ileriye taşınması şeklinde oluşuyor. Ayrıca, Türkiye merkezli olmak üzere Avrupa, Asya, Balkanlar, Kafkasya, Afrika ve Orta Doğu genelinde yaygın ve hızlı servis, teknik ve ticari danışmanlık, yerinde veya şirket merkezlerinde müşteri personel eğitim desteği, geniş stoklu ve hızlı teslimata dayalı yedek parça hizmeti sağlıyor. Teltomat Asfalt Plentleri; Almanya, Rusya, Gürcistan, İngiltere, Ukrayna, Azerbaycan, Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Romanya, Macaristan, Polonya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Brezilya, Peru, Angola, Norveç, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan’da tercih ediliyor ve öne çıkıyor. Türkiye ise doğal olarak bu geniş coğrafyanın merkezine yerleşiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türk Traktör artık "İş makinesi" de üretecek

SONRAKİ HABER

Türk Traktör artık "İş makinesi" de üretecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share