İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Volvo CE, 2024 yılından umutlu

Volvo CE, 2024 yılından umutlu

İş makinesi satışlarının 2023 yılında tüm dünya genelinde azaldığını ve bu düşüşten Volvo CE’nin de etkilendiğini söyleyen Volvo CE Başkanı Melker Jernberg, sektörün yeni yılda daha zayıf bir Pazar ile karşı karşıya kaldığını ancak Volvo CE’nin bu yıl her zamankinden daha iyi performans gösterebileceğini sergilemek istediklerini belirtiyor.

Avrupalı iş makinesi üreticisi Volvo CE, 2023 yılının tamamında, 2022’deki 9.57 milyar ABD Dolarına kıyasla satışlarda 10.03 milyar ABD Doları artış gördüğünü kaydetti. Üretici marka, hem Avrupa hem de Kuzey Amerika’da yıl boyunca satışlarda artış görüldüğünü de belirtti. Bu yıllık satış eğilimi, üreticinin yılın dördüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarına da yansıdı. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki iyi kazançlar ile istikrarlı satışlar, Güney Amerika ve Asya’daki düşüşlerle dengelendi.

Volvo İş Makinaları’nın pazar alanına göre net satışları, Milyon İsveç Kronu (SEK) cinsinden

Makine taleplerinin azalması satışlarda etkili oldu

2023 yılının 4. çeyreğinde küresel net satışlar %4 düşüşle 2,53 milyar ABD doları oldu; Makine satışlarında %6 azalırken hizmet satışları %6 arttı. Kuzey ve Güney Amerika’daki siparişlerdeki artışa rağmen (büyük ölçüde öngörülemeyen tedarik zincirlerinden kaynaklanan 2022’nin 4. çeyreğindeki düşük sipariş alımı nedeniyle) genel küresel net sipariş alımı %26 düşüşle düşük kaldı. Bunun başlıca nedeni Çin’deki talebin azalması ve Avrupa’daki müşteriler ve bayiler arasındaki ihtiyatlılıktı. Çin ve Avrupa’daki genel zayıflayan talebin yanı sıra Brezilya’daki yavaşlama nedeniyle teslimatlar 4. çeyrekte %27 azaldı.

En büyük düşüş Asya ve Güney Amerika’da

Üretici, sektörde küresel makine satışları yavaşlarken Volvo CE’ye yönelik servis satışlarının arttığını ekledi. Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika ve Okyanusya’da istikrarlı ancak yumuşayan satışlar rapor edilirken, yavaşlayan ekonomik faaliyetler nedeniyle Asya ve Güney Amerika en büyük düşüşü görüyor.

Volvo CE, 2024 yılından umutlu

2023 yılında yaşadıkları deneyimlerin 2024 yılında daha başarılı hareket etmelerini sağlayacağını ifade eden Volvo CE Başkanı Melker Jernberg, “2023’te kaydettiğimiz ilerleme ve kilometre taşları bizi 2024’ün zorluklarına hazırlayacak. Sektörümüzün yeni yılda daha zayıf bir pazar ile karşı karşıya kaldığına şüphe yok, ancak şirket olarak bu yıl her zamankinden daha iyi performans gösterme yeteneğimizi sergilemeyi hedefliyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Terex Ecotec, TDS 815 ile atık işlemede yeni standartları belirliyor

SONRAKİ HABER
SANY SY385H

Miran Hafriyat, SANY iş makineleriyle projelerinde saha üstünlüğü elde etti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share