İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG Türkiye ekibi, müşterilerini dinlemek için sahaya indi

XCMG Türkiye, hem satış hem de satış sonrasında daima müşterilerinin yanında yer alıyor. Bu kapsamda müşterilerinin talep ve isteklerine daha iyi cevap vermek için sahaya inen XCMG Türkiye ekibi, Artvin merkezli çalışmalarını sürdüren HATPEK Grup’u ziyaret etti.

Dünyanın en büyük üçüncü iş makineleri üreticisi XCMG, Türkiye’deki faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Satış ve satış sonrası hizmetler tarafında müşterilerinin yanında yer alan XCMG Türkiye, müşteri memnuniyeti doğrultusunda önemli ziyaretler gerçekleştiriyor. Sahaya inen ve müşterileriyle birebir iletişim halinde olan XCMG Türkiye ekibi, ziyaretler kapsamında son olarak Karadeniz Bölgesi’ne hazır beton, agrega temini, taş ocağı ve nakliye çalışmaları, sevkiyat ve hafriyat ve iş makineleri hizmetleri sunan HATPEK Grup’u ziyaret etti. Çalışmalarında XCMG’nin iş makinelerini kullanan HATPEK Grup’un Kurucusu Hüsnü Hatinoğlu’nun oğlu Barış Hatinoğlu ile bir araya gelerek, XCMG ürünleri ve XCMG Türkiye ile ilgili deneyimlerini hakkında konuştuk.

Barış Bey, öncelikle HATPEK Grup hakkında bilgi alabilir miyiz?

HATPEK Grup’un temelleri, 2005 yılında Hüsnü Doğan Hatinoğlu ve Erdal Peker ile atılmıştır. Firmamız, günümüzde hazır beton, agrega, taş ocağı, hafriyat ve nakliye alanlarında başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir. HATPEK, kurulduğu günden itibaren “daha çok üretmek ve daha fazla çalışan istihdam etmek için kazancını yatırıma dönüştürme” prensipleri ile çalışmalarını yürütmektedir. Bu anlayış ile ilerleyerek 100’den fazla çalışana istihdam sağlayan HATPEK Grup, Karadeniz Bölgesi’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri haline gelmiştir. Artvin’de de istihdama katkı yapan ilk 10 şirket içerisinde yer alıyoruz. HATPEK Grup’un büyüme hedefleri kapsamında 2006 yılında kurduğu HATPEK Kırma Eleme Tesisleri, agrega üretimi için 2013 yılında tamamen yenilendi ve bölgenin en yüksek kapasiteli tesisini haline geldi. Bu da firmamızı bölgenin en büyük agrega üreticisi konumuna yükseltti. Tüm bunların haricinde 2021 yılında Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde firmamız aktif olarak görev aldı ve yoğun çalışmalar yürüterek, bölge halkına mümkün olduğunca destek olmaya çalışmıştı.

HAPTEK Grup ve XCMG Türkiye Yetkilileri

Bize HATPEK’in çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

HATPEK Grup olarak 100’ün üzerinde çalışma arkadaşımız ile Karadeniz Bölgesi’ne hazır beton, agrega temini, taş ocağı ve nakliye çalışmaları, sevkiyat, hafriyat ve iş makineleri hizmetleri sunuyoruz. Şu an faaliyet gösteren 4 adet şantiyeye ve iki tane beton santraline sahibiz. Bu santrallerden bir tanesi Arhavi’de diğer ise Hopa’dadır. Bu tesislere ek olarak bir adet kırma ve eleme tesisimiz ve bir tane de bazalt taş ocağımız vardır. 2005 senesi itibari ile bu grupta çalışmalar yürütmeye başladık. Ancak bundan önce de inşaat sektöründe tecrübeli olduğumuzu söylemek mümkün. Hazır beton grubunda şu an çalışmakta olan 5 adet beton pompası, 15 adet civarında trans mikser, 10 adet TIR ve kamyon, 15’in üzerinde ise iş makinesine sahibiz.

Çalışmalarınızda XCMG’nin iş makinelerini tercih ediyorsunuz. XCMG ile tanışmanız nasıl gerçekleşti?

XCMG ürünleri ile tanışmamız Suat Kıral aracılığıyla oldu. Geçmiş dönemde farklı markalarla çalışıyorduk ve bildiğiniz üzere sektörde çalışmaların çoğu güven esası ile yapılıyor. Aslında markaların sadece soyut isimler olduğunu düşünüyorum. Markalar ile çalışmamıza vesile olan ve bizde bu güven duygusunu oluşturan asıl unsur ise markaları bize tanıtan şahıslardır. Suat Bey’in bize XCMG’yi anlatması üzerine XCMG Türkiye ile beraberliğimiz başlamış oldu. Bu tarihten itibaren de XCMG dışında başka hiçbir markanın herhangi bir makine segmentinde ürününü almayı tercih etmedik.”

XCMG ile çalışmaktan memnun musunuz?

HATPEK Grup olarak çok titiz çalışan insanlarız, ödemelerimizi de aynı titizlikle yapmaya her zaman özen gösteriyoruz. XCMG ürünlerini satın aldığımızda da makinelerin elimize ulaşmasında acele edilmesine gerek olmadığını söylediğimiz zamanlarda dahi makinelerimiz erkenden bize ulaşıyor. Bayram zamanında bile makinelerin arife günüden yola çıkması ve bize ulaşması bizim için mutluluk verici bir sürpriz oldu. Suat Bey’in ve XCMG firmasının bize yaklaşımı birlikteliğimizden süresince çok memnun kaldığımız unsurlardan oldu. Bu pozitif yaklaşımların devam edeceğine olan inancımız da tam. Suat Bey aracılığıyla XCMG Türkiye’nin distribütörlerinden olan Hakan Makina ile de tanışma fırsatımız oldu. Onların çalışanları ile de birlikte iş yaptık ve desteklerini aldık. Teknik bilgi gerektiren konularda, satış öncesi ve sonrasındaki süreçte de bize hep yardımcı oldular. İleriki günlerde de birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalar devam edecek. Ayrıca, önümüzdeki zamanlarda Hakan Makina ile görüşüp lansmanı tamamlandıktan sonra tam elektrikli lastik tekerlekli yükleyicileriyle de çalışmak istediğimizi bildireceğiz.

XCMG ailesi ile olan ilişkilerinizden bahsedebilir misiniz?

XCMG üst düzey yöneticilerinden Dr.Lui Hansen Şubat ayında gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti kapsamında bize de uğramıştı. 2013 senesinde Ardeşen’de de kendisi ile görüşme fırsatımız olmuştu. XCMG’nin o günden itibaren bize olan yaklaşımı ve iletişimi ile Çin’e gittiğimizde bizlere gösterdikleri misafirperverlikle gerçekten değer gördüğümüzü hissettiren bir firma oldu. Bize ve Türkiye’ye karşı yaklaşımlarını çok beğeniyoruz. Bize hiçbir zaman ilgisiz bırakıldığımızı hissettirecek bir yaklaşımları olmadı. Uzakta bile olsalar, mesafelere takılmadan her zaman bizi destekledikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hidromek’in Ar-Ge ve yenilikçilik gücü sınırları aşıyor

SONRAKİ HABER

İBB, metrobüs hattını beton yola çeviriyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share