İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG’nin yeni vinç ürün grubu ENKA Pazarlama ile sektörde yerini alacak

Çin inşaat makineleri sanayisinin ön saflarında yer alan XCMG, ürün gamı ile Çin’de rekabetçi üreticiler arasında yer alıyor. XCMG’nin vinç ürünlerinin yanında yol, maden ve liman ekipmanlarının da Türkiye’de distribütörlüğünü üstlendiklerini söyleyen ENKA Pazarlama XCMG Vinç Satış Müdür Yardımcısı Hakan Özgül, “Çok yakında Stage V dizel motorlu 250T ve 300T yol tipi mobil vinçlerimizi müşterilerimiz ile buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

ENKA Pazarlama, 1972 yılından bu yana iş, inşaat ve depolama alanlarına yönelik makineler başta olmak üzere çeşitli sektörlere ürün ve hizmet çözümü sağlamaya başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu başarısını XCMG vinçler ile de sürdürerek dünyada önemli bir konumda bulunuyor. XCMG vinçlerin Türkiye pazarındaki durumu hakkında önemli bilgiler paylaşan ENKA Pazarlama XCMG Vinç Satış Müdür Yardımcısı Hakan Özgül, ENKA Pazarlama ve XCMG arasındaki ticari ilişkiyi, firmanın vinç sektöründeki hedeflerini anlattı.

Hakan ÖZGÜL – ENKA Pazarlama XCMG Vinç Satış Müdür Yardımcısı

XCMG, dünya sıralamasında ikinciliğe yükseldi

ENKA Pazarlamanın XCMG ile olan bağlantısı ve küresel pazardaki konumu hakkında bilgi veren ENKA Pazarlama XCMG Vinç Satış Müdür Yardımcısı Hakan Özgül, “ENKA pazarlama olarak XCMG ile ilişkilerimiz geçmiş yıllara dayanmakta olup, vinç pazarlama faaliyetlerimize ise 2019 yılında başladık. XCMG Global, son yıllarda iş makinesi üreticileri arasında dünya sıralamasında ikinci sıraya yükselmiş bir marka konumunda. Vinç ürün grubunda ise XCMG, küresel pazarda ki konumunu yukarı yönlü hareket ettiriyor. ENKA Pazarlama olarak XCMG’nin vinç ürünlerinin haricinde yol ekipmanları grubunda; silindir, greyder, forekazık, elektrikli maden kamyonu skidloder, bekoloder, telehandler ve liman ekipmanlarının Türkiye’de distribütörlük faaliyetlerini yürütüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 “Stage V dizel motorlu 250T ve 300T yol tipi mobil vinçlerimizi pazara sunacağız”

Yeni model vinçlerinden ve hedefledikleri sektörlere değinen Hakan Özgül; “Yol Tipi Mobil Vinç (40t-300t), Arazi Tipi Mobil Vinç(30t-150t), Paletli Kafes Bom Vinçler(65t-4000t), Paletli Teleskopik Bom Vinçler(65t-4000t), Scania kamyon üzerine montajlı XCMG Truck Mounted Cranes(45t-80t) grubunu Türkiye pazarına sunuyoruz. XCMG, Avrupa ve Türkiye pazarı için özellikle vinçlerde CE ve yol uygunluk belgelerini resmi olarak tamamlamış Çin merkezli bir markadır. Bu anlamda yol tipi vinçlerde şuan 40T, 60T, 70T, 120T ve 130T modellerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Çok yakında Stage V dizel motorlu 250T ve 300T yol tipi mobil vinçlerimizi de müşterilerimiz ile buluşturacağız. Bu doğrultuda inşaat firmaları, vinç kiralama şirketleri, endüstriyel rafineriler, beton ürünleri imalatçıları, liman ve tersaneler, maden sahaları, rüzgar enerji santralleri gibi sektörleri de hedefliyoruz. Kullanıcılardan aldığımız bazı geri dönüşler, XCMG vinçlerinin sahip olduğu üstün özellikler sayesinde müşterilerimizin ve vinç operatörlerinin beklentileri fazlasıyla karşıladığını, teknolojik birçok yeniliğini üzerinde bulundurduğunu, özellikle vinç ana komponentlerinin Alman Mercedes, ZF, Bosch Rexroth, Kessler ve Hırscmann gibi güvenilir markalardan olmasının artı avantajlar getirdiğini belirtiyorlar. Ürünlerde kaliteli parçaların yer alması, operatörlerin kabin konforunu ve saha avantajlarını da pekiştiriyor” sözlerine değindi.

50 yıldır müşterilerle irtibatını koparmayan bir firma

Türkiye vinç pazarında rakiplerinden farklılaşmayı hedefledikleri noktalara değinen Hakan Özgül, Enka Pazarlama’nın dünya da kendisini ispatlamış markaların distribütörlüğünü yaptığını vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti: “50 yılı aşkın süredir müşterileri ile sıcak ticari ilişkiler yürüten ve onların tüm taleplerini en doğru şekilde karşılayabilecek bir firmayız. Uzun yıllardır sektörde tecrübeli vinç satış ekibiyle XCMG vinçlerin e-stoktan hemen temin edilebilir olması, ürün fiyat performansı, hızlı servis, destek, yedek parça tedarik ve ENKA güvencesi ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedefliyoruz. Son yıllarda yeni inşa ve yapı projelerinin artması bizi oldukça heyecanlandırıyor. Yakın gelecekte ENKA Pazarlama olarak vinç pazarında da lider firmalardan biri olmayı amaçlıyoruz.”

 “Eğitimli mühendisler ve tecrübeli satış ekibi ile yapılanmış konumdayız”

Hakan Özgül, devletin açıkladığı yeni proje yatırımlarının vinç pazarının büyüyeceğini işaret ettiğini belirtirken, pazarda en çok mobil ve paletli vinç modelleri için yüksek talep beklediklerini ifade etti. Vinç grubu ile oluşturdukları yedek parça ve servis yapılması hakkında bilgi veren Özgül; “ENKA Pazarlama Türkiye’nin tüm bölgelerinde; Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Adana bölge müdürlükleri ve Trabzon, Antalya, Bursa şube müdürlükleri dahilinde servis ve yedek parça birimleri ile müşteri taleplerini karşılıyor. Paralel olarak ilgili tüm müdürlüklerde vinç grubumuz için eğitimli servis mühendisleri ve tecrübeli yedek parça satış ekipleri ile yapılanmış konumdayız” diyerek sözlerini noktaladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Zoomlion Türkiye, 2023 yılını Antalya Bölge Müdürlüğü açılışıyla tamamladı

SONRAKİ HABER

KÇS Kipaş Çimento’nun elektrikli kaya kamyonundaki tercihi SANY oldu!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share