İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XYLEM, ANADOLU FLYGT’I SATIN ALARAK TÜRKİYE’DEKİ FAALİYETLERİNİ GENİŞLETİYOR

SU ÇÖZÜMLERİ ALANINDA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ÜRETİCİLERİNDEN BİRİ OLAN XYLEM, TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN POMPA VE SU ARITMA SİSTEMLERİ FİRMASI OLAN ANADOLU FLYGT’I SATIN ALARAK ÖNEMLİ BİR YATIRIMA İMZA ATTI. SATIN ALMA İŞLEMİ İLE BİRLİKTE XYLEM, TÜRKİYE’DE AKILLI SU PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETEREK SU SEKTÖRÜ İÇİN AKILLI TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİNDE LİDERLİK TAAHHÜDÜNÜ DE PEKİŞTİRDİ.

Dünyanın su ile ilgili en kritik sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirerek büyümeyi hızlandırmaya ve sağlam temelini güçlendirmeye kendini adayan lider bir küresel su teknolojisi şirketi olan Xylem Inc. (NYSE: XYL), Türkiye’nin önde gelen pompa ve su arıtma sistemleri şirketi Anadolu Flygt’ı satın alarak bölgesel faaliyetlerinin kapsamını genişletti. Satın alma işlemi, şirketin bölge genelinde çok daha fazla sayıda ülkeye hizmet vermesine ve böylece sürdürülebilir su kullanımı için kanıtlanmış sistemlerin yanı sıra gelişmiş bir dijital su çözümleri paketi sunarak Xylem’in, Orta Doğu pazarında büyümesini daha da hızlandırmasını mümkün kılacak. Xylem’in pompa ve su arıtma sistemleri temini, montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinde Türkiye’de pazar lideri olan Anadolu Flygt’ı satın alması, şirketin hızla büyüyen Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesindeki operasyonlarını güçlendirme hedefiyle uyumlu. Bu uyum, Xylem’in bölgedeki pompa ve su arıtma sistemlerine yönelik tedarik zincirini daha da güçlendirip müşteri ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra su teknolojisi çözümleri portföyünü geliştirmesine imkan tanıyacak. Bu durum Orta Doğu’da su ve atık su sektörünü destekleyen daha güçlü sinerjilerin yaratılmasına olanak sağlayacak.

“XYLEM AÇISINDAN KİLOMETRE TAŞI NİTELİĞİNDE BİR ANLAŞMA”

Xylem Orta Doğu ve Türkiye Genel Müdürü Naji Skaf, bu gelişmenin Xylem için kilometre taşında bir gelişme olduğunun altını çizerek, “Bir süredir takip etmekte olduğumuz bir anlaşmadır. Farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek adına bölgesel faaliyet kapsamımızı genişletmeye ve yerel yeteneklerimizi güçlendirmeye odaklanmaya devam ederken, Anadolu Flygt’ın satın alınması bizler açısından stratejik bir anlam ifade etmektedir. Tüm bölge için büyük fayda sağlayacak pompa ve su yönetim sistemlerinde kanıtlanmış, güçlü özellikler sağlayan değerli bir varlık elde etmeye hazırız. Anadolu Flygt’ın sulama, bina ve endüstriyel sektörlerdeki yerel uzmanlığı ve sunduğu çözümleri ile birlikte Xylem’in dünya standartlarındaki ürünleri ve küresel kaynakları daha yüksek operasyonel verimlilikler, su tasarrufu ve artan karlılık dahil olmak üzere müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan gelişmiş çözümler sunmamıza olanak tanıyacaktır. Faaliyetlerimizi, gelişmekte olan önemli pazarları da kapsayacak şekilde genişletmemiz, tüm dünya genelinde anlamlı bir değişiklik gerçekleştirme kabiliyetimizi geliştirerek hedeflediğimiz planlara mükemmel bir uyum sağlamaktadır” dedi. Naji Skaf, “Dijital, verimli ve sürdürülebilir su ve atık su arıtma çözümlerine odaklanarak bölgedeki su altyapısı sorunlarını çözme, müşterilerimizin ve son kullanıcılarımızın gereksinimlerini karşılamak için yatırım yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“XYLEM EKİBİNE KATILMAKTAN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Su sektörünün en saygın şirketlerinden biri olan Xylem ekibine katılmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Anadolu Flygt Genel Müdürü Feyyaz Yumurtacı, “Bir süredir gerçekleştirdiğimiz görüşmeler neticesinde bu önemli dönüm noktasına ulaştığımız için mutluyuz. Kaynaklarımızı, küresel ve bölgesel uzmanlığımız ile birleştirerek yeteneklerimizi genişletmek ve bölgedeki müşterilerimize yenilikçi, ölçeklendirilmiş, pazar lideri çözümleri sunmaya devam etmek için birlikte çalışacağız. Hizmetlerin sorunsuz bir şekilde geçişini ve entegrasyonunu sağlamak için Xylem ekibiyle yakın bir iş birliği içinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde ifade etti.

XYLEM BÖLGEDE LİDER OLMAYI HEDEFLİYOR

Xylem, satın alma işleminden önce Anadolu Flygt’ın %46 hissesine sahipti. Toplam satın alma ile birlikte Anadolu Flygt, Xylem bünyesine sorunsuz bir şekilde entegre edilerek pompa ve arıtma sistemleri sektöründe etkin bir şekilde Türkiye’nin pazar lideri konumuna gelecek. Anadolu Flygt, dalgıç su ve atık su pompaları, dalgıç karıştırıcılar, arıtma sistemleri, paket pompa istasyonları, ileri arıtma sistemleri, UV dezenfeksiyonu ve ozon oksidasyonu, filtrasyon, hava üfleyicileri, enstrümantasyon, elektrik kontrol panoları ve otomasyon sistemleri ile pompa kiralama hizmeti konularında derin bir uzmanlığa sahip, yaklaşık 100 kişilik güçlü kadrosu, Xylem çatısı altında entegre edildi. Anadolu Flygt’ın satın alınması, her ikisi de akıllı altyapı değerlendirme ve yönetimi alanında lider olan EmNet ve Pure Technologies dahil olmak üzere Xylem’in son aylarda Altyapı Boruları Su Kaçakları Tespit ve Analizi (AIA) alanında gerçekleştirtirdiği bir dizi satın alma işleminin en sonuncusunu olup Xylem’in dijital portföyü ile bölgenin su ve enerji sektörü için dijital dönüşüm planlarını destekleme taahhüdünü vurguluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

YÖRÜKOĞLU, KALİTE İÇİN ENKA İLE YOLA DEVAM EDİYOR

SONRAKİ HABER

Pİ MAKİNA’DAN RUSYA ATAĞI

BENZER HABERLER
Total
0
Share