İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yanmar, düşük gürültülü midi ekskavatörlerini pazara sunuyor

Yanmar CE, SV86-7 ve SV100-7 model numaralı iki yeni midi ekskavatörünü piyasaya sürdü. Gürültü seviyesini en aza indiren ve yüksek çalışma performansı sağlayan yeni makineler, birçok özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kompakt ekipman sektöründe lider firmalarından biri olan Yanmar CE, müşterilerine doğru çözüm, kalite ve verimliliği sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar doğrultusunda firma, 8,7 ton çalışma ağırlığı bulunan SV86-7 ve 9,7 ton çalışma ağırlığındaki SV100-7 yeni midi ekskavatörlerini pazara sunuyor. Yanmar CE, her iki modele de tamamen yeniden tasarlanmış bir dış görünüm vererek müşteri taleplerine göre tasarlandığını belirtti. Modern estetiği dinamik işlevsellikle birleştiren, yeni midi ekskavatörlerle performansın en üst düzeye çıkması hedefleniyor.

Üst düzey performans ve çalışma konforu bir arada

Yeni ekskavatörlerin gücü, dakikada 50,8 kW güç sağlayan, Yanmar 4TNV98CT turbo motorundan geliyor. Yanmar’ın 10 ton sınıfı makinelerine eklenen bir diğer özellik ise, performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış iki pistonlu bir hidrolik pompa olan ViPPS2i sistemi oluyor. SV86-7 ve SV100-7 modelleri kompakt bir ayak izi sunacak şekilde tasarlandı. SV86-7, 1,29 ton (yan) ve 2,28 ton (ön) kaldırma kapasitesi sunarken V100, 1,42 ton (yan) ve 2,39 ton (ön) kapasiteye sahip. Kabinler daha geniş ve otomatik bir AC sistemi ile yeni bir 7 inç LCD renkli ekran monitörü içeriyor. Bunların yanında makinelerin cam alanı da önemli ölçüde genişletildi.

Düşük gürültü seviyesiyle; SV86-7 ve SV100-7

Yeni makinelerin performans ve çalışma rahatlığının yanında en önemli özelliklerinden biri de geliştirilmiş düşük gürültülü performansı oluyor. SV86, 93 desibelin biraz üzerinde çalışırken, SV100, 97 desibelin altında olarak gürültü seviyesini koruyor. Özellikle Yanmar CE, ana merkezlerinden biri olan Japonya’daki gürültü düzenlemelerinin dikkate alındığı, SV86-7 ve SV100-7’nin geliştirilmesi sırasında düşük gürültü seviyelerine ulaşmak öncelikli hedefin bu olduğu belirtiliyor. Her iki makine de artık Yanmar CE’nin bayi ağı aracılığıyla dünyanın her yerinden temin edilebiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat, dijital çözümleriyle müşterilerini memnun etmeye devam ediyor

SONRAKİ HABER

Liebherr, Intermat'ta akülü elektrikli tekerlekli yükleyiciyi gösterecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share