İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yeni nesil 4 teker çekişli Komatsu bekoloderler, tasarruflu yeni motorlarıyla sektörün en verimli çözüm ortağı oluyor

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 68 ülkede 136 yerleşkesi, toplam 463 konsolide şirketinde 45 binden fazla çalışanı bulunan Japonya merkezli Marubeni Corporation’a bağlı olarak birçok global markanın Türkiye distribütörlüğünü sürdürüyor. 1983 yılında başlayan Komatsu distribütörlüğü, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. güvencesiyle devam etmekte olup Türkiye’nin en uzun distribütörlük anlaşması unvanıyla kullanıcılarına çözüm sunuyor.

İş makineleri alanında dünya devi olan Komatsu, Japon mühendisliği ile üretim kalitesinin bir araya getirildiği Komatsu bekoloderler, sağlamlığı ve güvenilir servis anlayışı ile müşterilerini yarı yolda bırakmıyor. Geniş görüş açısına sahip operatör kabinleri, üç farklı yürüyüş modu, kapalı devre yük algılama sistemi ve diğer özellikleriyle şehir içi saha çalışmalarında en güçlü çözüm ortağı oluyor.

Müşteri memnuniyeti, Komatsu farkıyla öne çıkıyor

Komatsu’nun yeni nesil WB97R-8 ve WB97S-8 bekoloder modelleri; 4 teker çekişiyle, tasarruflu yeni motoru ve üretkenliği artıran donanım özellikleriyle, müşterilerinin memnuniyetini bir üst seviyeye taşıyor. Üretkenliği artıran donanımları arasında, operatörlerin daha verimli ve konforlu çalışmasını sağlayan iyileştirilmiş konforlu kabin özelliği yer alıyor.

Daha az yakıtla, daha fazla verimlilik sağlanıyor

Günümüzün artan yakıt fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, yeni nesil bekoloderlerin daha az yakıt ve verimlilik özellikleri oldukça dikkat çekiyor. Komatsu’nun kullandığı en yeni motor teknolojisine sahip Stage 5 Avrupa standardı kompakt motoru, kullanıcılara en az yakıtla elde edebilecekleri en yüksek verimliliği sunuyor. Yeni motorlar, çevreyi koruyan egzoz gazı arındırma sistemi, bakım gerektirmeyen Dizel Partikül Filtresi (DPF) ve Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) gibi özellikleriyle kullanıcılarına çözüm ortağı oluyor. Düşük emisyonlu motorlarıyla bekoloderler; çevre vizyonuna katkıda bulunurken, yakıt maliyetlerinin de en aza indirilmesini sağlıyor. Tam elektronik vitesli şanzımanlar, standart otomatik vites değiştirme özelliğine sahip bükümlü bir kolla kumanda ediliyor. Standart bir özellik olarak bulunan “vites düşürme” fonksiyonu ile tek bir dokunuşla 2. vitesten 1. vitese sırayla geçme olanağı sunuyor. Otomatik “hızlandırma” fonksiyonu ise yükleme işlemleri sırasında tam hidrolik gücü kolayca devreye sokuyor.

Komatsu’nun güçlü kabiliyeti, koparma gücüyle kendini gösteriyor

İnşaat, madencilik, şehir ve bölge planlama, tarım ve orman sektörleri gibi birçok sektörde bekoloderler önemli rol sahibi oluyor. Kazma ve yükleme ihtiyacı olan ve bunu en verimli şekilde sürdürmek isteyen tüm sektör çalışanları bekoloder kullanımını tercih ediyor. Komatsu’nun yeni WB97S-8’in ön yükleyici tasarımı; optimum paralel kaldırma sağlarken kolun özel sekli ise görüsü büyük ölçüde iyileştiriyor ve bu sayede mükemmel yükleme performansı sunuyor. Bekoloderin yuvarlatılmış̧ biçimi, makinenin yükleme ve engelleri asma kabiliyetini artırırken aynı zamanda yüksek bir koparma gücü de sağlıyor.

Servis ağındaki kolay erişimle en hızlı sonuçlar elde ediliyor

Komatsu bekoloderler, tüm servis noktalarına kolay erişim sağlanacak şekilde tasarlanıyor. Bu sayede iş ortaklarının rutin bakım ve servis zamanlarını atlama olasılığı düşüyor, bu sayede ortaya çıkabilecek maliyetler ve arıza süreleri en aza iniyor. Birbirine paralel olarak monte edilmiş̧ alüminyum malzemeden yapılan radyatör, son soğutucu ve yağ̆ soğutucu daha hızlı temizlik imkanı sunuyor. İş ortakları; Komatsu ekipmanlarını satın aldıklarında, yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmaları için özel olarak tasarlanmış̧ çok çeşitli programlara ve hizmetlere de erişim hakkı kazanıyorlar. Örneğin, Komatsu’nun Esnek Garanti Programı; makine ve makine bileşenleri için bir takım uzatılmış̧ garanti avantajları sunuyor. Ayrıca Komatsu’nun uydu takip sistemi KOMTRAX, iş ortaklarına en gelişmiş̧ uzaktan izleme teknolojisi ile bilgisayar, akıllı telefon veya tabletle iş makineleri hakkındaki bilgilere dilediği yerden ulaşma imkanı da sağlıyor.

Komatsu Türkiye mobil servis ekibi, kesintisiz hizmetiyle Türkiye’nin her yerinde! 

Komatsu Mobil Servis Ekipleri, 7/24 desteklemek amacıyla kurulmuş olan Komatsu Müşteri Destek Merkezi ile entegre bir şekilde çalışıyor. Komatsu Müşteri Destek Merkezi; Komcall Bakım Takip ve KOMTRAX Uydu Takip Sistemi verilerini kullanarak, servis zamanı gelen makineler için kullanıcılar ile iletişime geçerek mobil servis ziyaretlerini gerçekleştiriyor. İş ortakları; Komatsu ekipmanlarını satın aldıklarında, yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmaları için özel olarak tasarlanmış̧ çok çeşitli programlara ve hizmetlere de erişim hakkı kazanıyorlar.

Müşteri Destek Programları

İş makineleri alanında dünya devi Komatsu; KOMPLUS Uzatılmış Garanti, KomCare Bakım Anlaşmaları, Komtrax Uydu Takip Sistemi, Komcall Bakım Takip Sistemi, Servis Anlaşma Paketleri gibi memnuniyeti artıran Müşteri Destek Programlarıyla iş makinelerinin yeni çağında, hem kullanıcıların maliyetlerini azaltmasına hem de makinelerin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmasını hedefliyor.

Ücretsiz Makine Kontrol Hizmeti

İş makinelerinin sahadaki devamlılığı ve 2.el değerini koruması, periyodik bakım ve onarımlarının uzman eller tarafından yapılmasına bağlıdır. Komatsu Türkiye, sahada çalışan her bir makinenin performansının üst seviyede olduğundan emin olmak için alanında uzman teknisyenleriyle hiç bir ücret almadan kontrol hizmeti sunuyor.

Operatör Eğitimleri

Komatsu sahalardaki yüklerini hafifletmek ve verimliliklerini yükseltmek adına operatörlere yönelik yeni makinelerin teslimatında verdiği eğitimlerin yanı sıra işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda uzman ekiplerce özel eğitim programları hazırlayarak operatörlere makinelerin uzun ömürlü kullanımı ve yakıt verimliliğiyle ilgili değerli bilgileri paylaşıyor.

Advertorial

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hitachi, Avrupa Yıkım Birliği'ne katılıyor

SONRAKİ HABER

Sany, verimliliği artıran özellikleriyle Midilli Hafriyat’ın tercihleri arasında yerini aldı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share